10.11.2017 12:56

Lāčplēša dienas sarīkojumi Pierīgas novados

(Komentēt)
Lāčplēša dienas sarīkojumi Pierīgas novados

11. novembrī, kad Latvijā tiek atzīmēta Lāčplēša diena un pieminēti Brīvības cīņās kritušie varoņi, un arī jau 10. novembrī daudzviet Pierīgā notiks tradicionālie lāpu gājieni un citi atceres un piemiņas pasākumi.

Inčukalnā Lāčplēša dienai veltītie pasākumi paredzēti jau 10. novembrī un sāksies plkst. 17.00 ar svinīgo uzrunu pie Inčukalna pamatskolas. Plkst. 17.15 lāpu gājiens uz Inčukalna Vecajiem kapiem, 17.30 piemiņas brīdis pie Kārļa Zāles pieminekļa Raganas kaujā kritušajiem.

Krimuldas novada Lēdurgas pagastā 10. novembrī plkst. 16.30 sāksies lāpu gājiens no kultūras nama līdz Garlība Merķeļa piemineklim, kur notiks piemiņas brīdis. Plkst. 17.30 koncertprogramma "Visādas mājas" dueta "Pastakaste" izpildījumā.

Mālpilī Lāčplēša dienai veltītais lāpu gājiens 10. novembrī sāksies plkst. 18.00 no kultūras centra pagalma. Vēlāk svētbrīdis Strēlnieku kapos kopā ar Mālpils evaņģēliski luteriskās draudzes mācītāju Edvīnu Rumjancevu.

Ropažu
novada Zaķumuižā Lāčplēša dienai veltīts pasākums paredzēts 10. novembrī plkst. 16.00 pie pieminekļa leģionāriem.

Saulkrastu 
Pēterupes evaņģēliski luteriskajā baznīcā 10. novembrī plkst. 18.00 notiks Lāčplēša dienai veltīts svētbrīdis, pēc kura visus aicina doties lāpu gājienā uz latviešu karavīru atceres vietu Saulkrastu kapos. Plkst. 19.00 Saulkrastu Jauniešu mājas telpās tiks demonstrēta dokumentālā spēlfilma "Ievainotais jātnieks" (rež. I. Brūvere), kas stāsta par tēlnieku Kārli Zāli.

Babītes novadā 10. novembrī plkst. 14.10 pie Piņķu kaujām veltītā pieminekļa notiks ikgadējais piemiņas brīdis, pēc kura paredzēts lāpu gājiens uz Piņķu kapsētu un ziedu nolikšana Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru atdusas vietās.
Babītes novada "Vietvalžos" Lāčplēša dienai veltīts pasākums paredzēts 11. novembrī plkst. 16.00. Pieminot latviešu karavīrus, plānots iedegt ugunskuru un kopā ar mūziķi Marko Ojalu sadziedāties, atceroties vecākas un jaunākas karavīru dziesmas. Būs karsta tēja un iespēja pasildīties "Vietvalžu" izstāžu zālē, noskatoties video "Sprediķis Piņķu baznīcā", kura veidošanā izmantots Eduarda Pāvula balss ieraksts.

Ādažos 11. novembrī plkst. 19.00 Ādažu vidusskolas padome, Ādažu vidusskolas atbalsta biedrība, kā arī NBS Ādažu garnizons aicina visus piedalīties lāpu gājienā no Ādažu vidusskolas uz Ādažu bāzi, godinot karavīrus, kas krituši cīņās par Latviju.

Baldonē
Lāčplēša dienai veltīts lāpu gājiens paredzēts 11. novembrī plkst. 16.00 no novada domes ēkas uz Baldones baznīcu, kur degs ugunskurs.

Carnikavas Novadpētniecības centrā Lāčplēša dienai veltīts pasākums sāksies plkst. 15.00. Programmā tikšanās ar zemessargiem, darbnīcas, karavīru dziesmas, lauku virtuve. Plkst. 17.00 lāpu gājiens no Novadpētniecības centra uz Svētku laukumu, piemiņas brīdis un svecīšu aizdegšana.

Ikšķiles novadā 11. novembrī plānoti divi lāpu gājieni. Plkst. 17.00 viens no tiem sāksies pie Tīnūžu tautas nama, un tam sekos filmas "Ievainotais jātnieks" seanss. Plkst. 18.00 lāpu gājiens no Ikšķiles vidusskolas.

Jūrmalā Lāčplēša dienas atceres pasākumi 11. novembrī sāksies plkst. 16.00 ar svētbrīdi Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Pēc svētbrīža plkst. 17.00, iededzot lāpas, visi aicināti doties gājienā līdz kapteiņa Zolta piemineklim Kaugurciemā, kur notiks piemiņas brīdis, ziedu un svecīšu nolikšana, godinot Latvijas brīvības cīnītājus. Piemiņas pasākuma izskaņā pasākuma dalībnieki aicināti pakavēties pie ugunskuriem un karstas tējas, ieklausoties karavīru dziesmās ciklā "Putekļaini tālie ceļi" Aijas Vītoliņas, Ģirta Alstera un domubiedru izpildījumā.

Ķekavas novadā arī paredzēti divi Lāčplēša dienas lāpu gājieni. Viens no tiem plkst. 16.00 vedīs no Daugmales pagasta pārvaldes uz Senču svētkalniņu, kur pie ugunskura būs iespēja sasildīties ar karstu tēju un kopīgu dziesmu, kā arī apskatīties Jāņa Ābeles bilžu izstādi "Toreiz un Tagad". Plkst. 19.00 lāpu gājiens no Ķekavas kultūras nama.

Mārupē tradicionālais Lāčplēša dienas lāpu gājiens uz Mārupes kapiem sāksies plkst. 17.30 no Mārupes vidusskolas. Plkst. 18.00 piemiņas brīdis, ziedu nolikšana un kopīga sadziedāšanās pie politiski represēto pieminekļa, 19.00 – Kārļa Kazāka koncerts Mārupes kultūras namā.

Olaines Mežaparkā 11. novembrī no plkst. 12.00 līdz 16.00 norisināsies Lāčplēša dienas atceres pasākums. Tā ietvaros notiks ieroču un formas tērpu demonstrēšana, karavīru tējas un zupas degustācija, sportiskas aktivitātes ģimenēm, sarkanbaltsarkano lentīšu locīšana u.c. Plkst. 12.30 Olaines Vēstures un mākslas muzejā atklās Lāčplēša dienai veltītu izstādi. SavukārtOlaines kultūras namā plkst. 17.00 sāksies Lāčplēša dienai veltīts sarīkojums, kā arī, pieminot Latvijas brīvības cīņās kritušos, tiks aizdegtas svecītes parkā pie Olaines kultūras nama.

 

Salaspilī lāpu gājiens sāksies plkst. 17.30 pie sporta nama. 18.00 pie kultūras nama "Rīgava" piemiņas brīdis, godinot Latvijas Brīvības cīņās kritušos karavīrus, kopā ar aktieri Arti Robežnieku un koriem "Lōja" un "Elpa". Būs iespēja noskatīties fragmentus no Askolda Saulīša jaunās filmas "Astoņas zvaigznes" par latviešu strēlniekiem, paredzēta tikšanās ar filmas radošās grupas pārstāvjiem.

Siguldas novada Allažos 11.novembrī no plkst.15.00 būs iespēja vērot Zemessardzes 19.bataljona tehnikas un ekipējuma demonstrējumus un pēc tam doties lāpu gājienā. Pie pagasta pārvaldes ēkas notiks svinīgs pasākums, kuru noslēgs svētku salūts. Pēc tam ikviens aicināts uz balli kopā ar grupu "Baltie lāči". Siguldā lāpu gājiens sāksies plkst.18.00 un virzīsies no Svētku laukuma līdz dzelzceļa stacijas laukumam, kur, noslēdzoties gājienam, notiks svinīgs pasākums un piemiņas svecīšu aizdegšana.

Stopiņu novadā Lāčplēša dienas lāpu gājiens paredzēts plkst. 17.00 no Ulbrokas centra līdz Lāčplēša ordeņa kavalieru piemiņas vietai Vālodzēs, kur 18.00 notiks svinīgais pasākums. Pulcēšanās gājienam pie Stopiņu novada domes.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

  • Kalendārs
  • Kalendārs

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Bērnu vasaras nometnes. Vecāku pieredze aprinkis.lv/sabiedriba/gim… pic.twitter.com/WGtGAsKb0P
aprinkislv
Ko darīt, lai nešķiroto atkritumu būtu mazāk aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ZPxgMVzJ8w
aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH
Stopini_Latvia
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos: lsm.lv/raksts/kultura…

Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018