Ķekavas basketbolisti gūst otro uzvaru, salaspilieši piedzīvo pirmo zaudējumu

Otrās spēles jaunajā sezonā ceturtdien vakarā aizvadīja divas Pierīgas basketbola komandas. Otro uzvaru “Ramirent” Nacionālajā līgā izcīnīja basketbola klubs “Ķekava”, bet Salaspils sporta skolas komanda, kas uzvarēja Reģionālās līgas sezonas atklāšanas mačā, šoreiz piedzīvoja zaudējumu.

BK “Ķekava” sezonas otro spēli Nacionālajā līgā aizvadīja viesos pie bērnu un jaunieši basketbola skolas “Rīga”/DSN komandas. Pirmais puslaiks pagāja līdzīgā cīņā, taču pēdējās minūtēs rīdzinieki iekrāja septiņu punktu pārsvaru (31:38). Izšķirošā tomēr bija trešā ceturtdaļa, kuras laikā ķekavieši no “mīnus 4” (36:40) aizspēlējās līdz “plus 16”. Pašās beigās viesiem gan nācās mazliet panervozēt – nepilnu minūti līdz pamatlaika beigām starpība saruka līdz četriem punktiem, tomēr “Ķekavas” basketbolisti uzvaru no rokām neizlaida – 90:84.

Dāvis Klegers uzvarētāju labā iemeta 28 punktus, Edvards Jašuks savāca 21 punktu, 11 atlēkušās bumbas un 5 rezultatīvas piespēles, bet Mārtiņš Avotiņš pievienoja 10 punktus.

Piektdien BK “Ķekava” savās mājās aizvadīs Latvijas kausa izcīņas otrās kārtas pirmo spēli pret basketbola klubu “Jelgava”.

Salaspils sporta skolas basketbolisti Reģionālās līgas spēli savās mājās pret basketbola klubu “Smiltene” iesāka vareni – 10:0, Taču viesi starpību lēnām deldēja, otrajā ceturtdaļa paši veica izrāvienu 11:0 un pārņēma vadību. Pēc pārtraukuma jau Smiltenes basketbolisti vienubrīd ieguva 11 punktu pārsvaru (35:46), un šoreiz jau salaspilieši veica sekmīgu pakaļdzīšanos (52:51). Vēl divas minūtes līdz beigām rezultāts bija neizšķirts, bet galotni mājiniekiem sabojāja kļūda un seši nerealizēti metieni – 66:70.

Salaspils komandas rindās labākie bija Reno Silavs (19 punkti, 7 atl.bumbas, 5 piespēles, 4 pārķertas piespēles) un Kristiāns Armanovs (18 p.).

Kā zināms, Latvijas trešajā spēcīgākajā līgā Pierīgu pārstāv vēl arī Mārupes sporta centra komanda un basketbola klubs “Ādaži/Carnikava”.