Novadnieču duelī otro uzvaru svin "Ķekavas Bulldogs" florbolistes

Foto – “PPB Media”, “Ķekavas Bulldogs” Foto – “PPB Media”, “Ķekavas Bulldogs”

Latvijas dāmu florbola virslīgas čempionātā trešo savstarpējo spēli šosezon svētdien aizvadīja abas Ķekavas komandas – “FK Ķekava” un “Ķekavas Bulldogs/NND”. Kārtējās cīņas aizvadījuši arī vīru florbola klubi no Ķekavas, Saulkalnes un Inčukalna.

Dāmu čempionāta otrajā posmā četru labāko komandu turnīrā sacenšas divas Ķekavas komandas un divas Kocēnu kluba “Rubene” vienības. Ķekaviešu duelī trīs reizes vadībā izvirzījās “buldodzes”, taču pretinieces allaž atspēlējās un astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām arī izvirzījās vadībā 5:4. “Ķekavas Bulldogs” jau 17 sekundes vēlāk panāca izlīdzinājumu un pagarinājumā izrādījās pārākas 6:5. Uzvarētājām Elīna Dīce izcēlās ar diviem vārtu guvumiem un divām rezultatīvām piespēlēm, Līgai Vancānei 1+2. “FK Ķekava” labā divus vārtus iemeta Paula Metāla.

Dienu iepriekš “FK Ķekava” komanda viesojās pie čempionēm Kocēnu “Rubenes” un piedzīvoja pamatīgu sakāvi 2:10. Turnīra tabulā “Rubenei” ir maksimālais punktu skaits 45 (15 spēlēs), “Ķekavas Bulldogs/NND” ir 31 punkts (15), “FK Ķekava” 28 (16) un “Rubene-1” florbolistēm 27 p. (14 sp.).

“Rubenes” un “Ķekavas” komandas nedēļas nogalē Kocēnos tikās arī vīru virslīgas spēlē. Ķekavieši spēles gaitā bija vadībā 3:1, tad nonāca zaudētājos 4:7, taču pamatlaika pēdējās piecās minūtēs spēja atspēlēties un panākt izlīdzinājumu 7:7. Pagarinājumā veiksmīgāki tomēr bija laukuma saimnieki – 7:8 (Endijam Kleistrovam 1+2).

Līdz pamatturnīra beigām virslīgas klubiem atlicis aizvadīt pa 1-3 spēlēm. Pirmās divas vietas ieņem Cēsu “Lekrings” (50 p. 20 sp.) un “Rubene” (44 p. 20 sp.). “Ķekava” ir piektajā vietā (39 p. 21 sp.), septītajā ir “Oxdog Ulbroka LU” (30 p. 20 sp.), bet florbola klubs “SĀC” ir devītajā pozīcijā (21 p. 20 sp.) un jau zaudējis cerības iekļūt izslēgšanas turnīrā.

Latvijas pirmās līgas turnīrā divas spēles aizvadījuši “Ķekavas Bulldogs” florbolisti. Mājas spēlē pret “Leģions”/Grobiņas sporta centrs vienību viņi nenosargāja triju vārtu pārsvaru (4:1), tomēr mača izskaņā ar diviem precīziem metieniem svinēja uzvaru 7:5 (Endijam Umbertam Barrusam 4+0, Ralfam Sirmelim 2+0). Savukārt viesos pret “Ogres vilkiem” otrajā trešdaļā ielaida sešus vārtus pēc kārtas un zaudēja 6:10 (Maksimam Černovam 3+0, Raivo Simsonam 1+2).

Uzvara un zaudējums arī “Saulkalnes” florbolistiem. Pateicoties veiksmīgam spēles sākumam, Salaspilī tika izcīnīts panākums 5:3 pār “Rubenes” pirmās līgas komandu (Reinim Milleram 2+0), bet dienu vēlāk pamatlaika galotnē tika izlaists divu vārtu pārsvars un piedzīvots zaudējums 6:7 pret FK “Metēji”/Ogre florbolistiem (Kristam Bitenbinderam 3+2).

Pirmās līgas Rietumu grupā “Ķekavas Bulldogs” ir ceturtajā vietā (28 p. 15 sp.), bet Austrumos “Saulkalne” ir sestā (20 p. 15 sp.) un FBK “SĀC” devītajā vietā (6 p. 16 sp.).

Otrās līgas pamatturnīra priekšpēdējā spēlē Inčukalna sporta kluba “Coyote” florbolisti viesojās pie Valmieras novada komandas “Pēdu nav”, spraigā cīņa trešās trešdaļas pēdējās divās minūtēs atspēlēja divu vārtu deficītu un papildlaikā svinēja uzvaru 8:7 (Mārtiņam Ģirtam Ozoliņam 4+0, Jānim Levanovičam 1+2). Austrumu grupā “koijoti” ir trešajā vietā (31 p. 17 sp.) un garantējuši vietu “play off” turnīrā.