Basketbola sezonas izskaņā Pierīgas seniori sekmīgāki par jauniešiem

Foto – Renārs Buivids, basket.lv Foto – Renārs Buivids, basket.lv

Noslēgušies gan Latvijas Jaunatnes basketbola līgas pēdējie finālturnīri, gan Latvijas Maksibasketbola čempionāta turnīri vairākās vecuma grupās. Pierīgas novadu komandām labāk veicies senioru konkurencē, kur izcīnītas vairākas godalgotas vietas.

Maksibasketbola čempionāta K60+ vecuma grupas pusfinālos Ķekavas basketbolisti ar 71:53 uzvarēja Aizkraukli, bet Garkalne ar 61:57 Tukumu. Nedēļas nogalē notikušajā finālspēlē ar 59:41 triumfēja ķekavieši, kuru labā Gatis Šliters guva 24 punktus.

K40+ grupas čempionāta pusfinālā “Kursa MRU Mārupe” komanda piekāpās nākamajiem čempioniem “SC Group Krown/Restorfx” basketbolistiem, taču spēlē par trešo vietu pārspēja Augšdaugavas novada basketbola klubu 72:54. Trešā vieta arī Ķekavas komandai K45+ grupas turnīrā, kura “mazajā finālā” ar 64:62 tika uzvarēta komanda “Doks”.

Ķekavas seniori ierindojās labāko trijniekā vēl vairāku grupu pamatturnīros. Viņi bija otrie K55+ vecuma grupā un trešie K50+ un K65+ grupā, trešā vieta arī ķekavietēm D35+ grupā.

Līdz medaļām mazliet pietrūka Mārupes jaunajiem basketbolistiem Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrā U15 vecuma grupā. Pusfinālā mārupieši zaudēja Gulbenes komandai 65:71, bet finālmačā par trešo vietu – BJBS “Rīga/DSN-2” vienībai 70:94. Šīs grupas “Talantu piecniekā” tika iekļauts Mārupes komandas spēlētājs Markuss Kiops.

U13 vecuma grupas finālturnīrā Mārupes sporta centra basketbolisti ierindojās sestajā vietā. Grupas spēlēs viņi pārspēja basketbola skolu “Ogre” 43:42, kā arī zaudēja BJBS “Rīga/Jugla” 32:92 un BJBS
“Rīga/Centrs” 27:44, pusfinālā par 5.-8.vietu uzvarēja Rēzeknes “Ezerzemi” 49:41, bet mačā par sesto vietu piekāpās iepriekš pārspētajiem ogrēniešiem 24:58.

LJBL U17 vecuma grupas finālturnīrā Valmierā piedalījās divas Pierīgas komandas, taču abas piedzīvoja zaudējumus ceturtdaļfinālā – Salaspils basketbolisti piekāpās “Ventspils Spars” komandai 69:79, bet Mārupe – Bertānu basketbola skolai no Valmieras 66:84. Savstarpējā cīņā pusfinālā par 5.-8.vietu pārāki izrādījās mārupieši 82:74, kuri pēc tam spēlē par piekto vietu zaudēja BJBS “Rīga” basketbolistiem 66:75. Savukārt salaspilieši izcīnīja septīto vietu, pēdējā mačā apspēlējot “Rīga/Pārdaugava” vienību 106:73.

Gluži bešā Pierīgas jaunie basketbolisti šosezon gan nav palikuši. Kā ziņots iepriekš, U16 grupas finālturnīrā savās mājās triumfēja Mārupes sporta centra basketbolisti, U14 vecuma grupas finālturnīrā mārupieši izcīnīja trešo vietu, bet vecākajā U19 grupā pie bronzas medaļām tika Ādažu basketbolisti.