Izstādē PetExpo 2017 varēs apskatīt retu šķirņu suņus un kaķus

(Komentēt)
Izstādē "PetExpo 2017" varēs apskatīt retu šķirņu suņus un kaķus Foto: publicitātes
2017. gada 15. marts, 14:03

18. un 19. martā Ķīpsalā notiks mājdzīvnieku izstāde "PetExpo 2017", kurā varēs apskatīt dažādus mīļdzīvniekus – gan vairāku īpaši retu šķirņu suņus un kaķus, gan kazu ar kazlēniem, aitu ar jēriņiem, ponijus, trušus, kāmjus, šinšillas, žurciņas un citus.

Āfrikas kurts azavaks

Kā jau vējasuns, azavaks izceļas ar iespaidīgu ātrumu un īpaši slaidu un elegantu augumu. Tas ir sargsuns ar spēcīgu mednieka instinktu! Šķirnes pazinēji to ieteiks tikai zinošam un pieredzējušam saimniekam, jo sunim nepieciešama liela uzmanība un daudz fiziskās aktivitātes. Azavaks spēj noķert medījumu vien dažu sekunžu laikā. 18. martā plkst. 14.00 un 19. martā plkst. 13.30 būs iespēja vērot kursinga demonstrējumus "Skrienu kā vējš, lidoju kā bulta!".

Tulearas kotons

Šis augumā mazais suņuks izceļas ar savu maigo kažoku, kas līdzinās kokvilnai. Raksturā tas ir mīļš, draisks, draudzīgs un dzīvespriecīgs, turklāt ļoti pieķeras savam saimniekam. Tā kā Tulearas kotons mīl bērnus, tas būs lielisks ģimenes mīlulis un aizrautīgi sekos līdzi ik uz soļa. Tas labprāt apgūst trikus, tāpēc līksmība un jautrība kopā ar šo mīluli ir garantēta. Nedrīkst gan piemirst, ka šis suņuks mīl "runāties" – riet, smilkstēt, ņurdēt un visādi citādi atgādināt par sevi.


Japāņu cīņu suns tosa

Drošsirdīgs, spēcīgs, valdonīgs, gudrs, neatkarīgs un ar milzīgu pašcieņu – tāds ir tosa, kas reti sastopams kā visā pasaulē, tā arī savā dzimtenē Japānā. Lai gan tosa ir lielisks kompanjons un ģimenes sargs, ar suni tomēr ļoti nopietni jāstrādā. Šī šķirne nebūs piemērota tiem, kas vēlas mīļsunīti. Saimniekam jābūt atbildīgam, godprātīgam un ar lielu gribasspēku, jo suņa uzvedība būs atkarīga no audzināšanas. Turklāt tosa nemīl komandēšanu ¬– ar šo suni jāapietas kā "ar baltiem cimdiem"


Persiešu vējasuns saluki

Līdzīgi kā azavaki, arī saluki ir augumā slaidi, eleganti un ļoti veikli suņi. Tiem nedrīkst liegt iespēju izskrieties, turklāt ieteicams izvēlēties slēgtu un plašu teritoriju, kurā nav citu mazu dzīvnieku. Saluki mīl būt kopā ar saimnieku, bet ne kalpot tam. Ja šķiet, ka šī varētu būt tava šķirne, apbruņojies ar pacietību, lai vispirms iegūtu savstarpēju uzticību un saprašanos, bet pēc tam apmācītu šo raksturā neatkarīgo suni.


Turcijas Angoras kaķis

Ja vēlies draugu, kurš visos mājas darbos gribēs pielikt arī savu ķepu, īpašu vērību pievērs rotaļīgajam, bezbailīgajam un komunikablajam Turcijas Angoras kaķim. Tas labprāt iesaistīsies visādās nodarbēs, turklāt ziņkārība veicina gudrību – šis kaķis ātri iemācīsies atvērt kādu skapīti un vienmēr pārbaudīs iepirkumu maisiņa saturu. Angoras kaķis būs labs draugs – tas tvers saimnieka uzmanību un mīlestību ik mirkli.


Elegantā burmilla

Īss, zīdains šinšilas krāsojuma kažociņš un smaragdzaļas acis – tādam skaistumam ir grūti pretoties. Burmillas priecē arī ar savu raksturu – tas ir bezbailīgs un palaidnīgs bērnībā, bet intelektuāls un bezgala maigs pieaugušā vecumā. Turklāt rotaļīgums un mīlīgums nezūd, kaķim kļūstot vecākam. Burmilla labprāt iekārtosies saimniekam uz ceļiem vai ieritināsies azotē un, skaļi murrājot, iemigs. Ar burmillu jums nekad nebūs vientuļi un garlaicīgi, jo pārsteigumi un jautrība būs uz katra soļa!


Birmas kaķi

Birmas kaķus sauc par inteliģentajiem kaķiem, un ne velti, jo tiem itin viegli var iemācīt dažādas komandas. Tiem ir bezgala daudz labu iezīmju – šie kaķi ir komunikabli, harmoniski, dzīvespriecīgi, zinātkāri, atraktīvi, skaisti un veselīgi. Birmas kaķi parasti kļūst par mīluļiem un lutekļiem, jo ir draudzīgi pret visiem ģimenes locekļiem. Un vēl – tiem nav spalga balss, viņi nemēdz daudz ņaudēt, nav agresīvi pret bērniem un nenodara postījumus mājai.


Izstādi "PetExpo" rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju un Latvijas felinoloģijas asociāciju "Felimurs". Izstāde notiek 18. un 19. martā no plkst. 10.00 līdz 18.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Biļetes: pieaugušajiem – 5,50 eiro; pensionāriem, invalīdiem, studentiem – 4,00 eiro, bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,00 eiro; bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas. Ģimenes biļete (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni; vairāk bērnu – 1,50 eiro par katru bērnu) – 13,00 eiro. Autostāvvieta – 4,00 eiro.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Pamatīgas zināšanas un skolēnu līdzdalība - tā dziļo pārmaiņu mērķi, uzsākot izglītības reformu, raksturo Valsts iz… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
No redakcijas arhīva: Darba Balss un Rīgas Apriņķa Avīze Jāņos aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/fhLAERW90H

Twitter Citi raksta

Adazubiblioteka
Ādažu bibliotēka aicina apskatīt fotoizstādi “Kļūdies tā, lai citiem prieks”! Novērtējiet, kādas valodas kļūmes va… twitter.com/i/web/status/1…
Valsts_policija
23. jūnija vakarā Ādažos aizturēts piedzēries līgotājs, kurš izdazīja logus četrām automašīnām:… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
Saulkrastu pludmales Glābšanas dienests informē, ūdens temperatūra +16 C. #Saulkrasti Laika apstākļi Saulkrastos ti… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018