Mājas spēlē uzvar Salaspils basketbolisti, ķekaviešiem un mārupiešiem zaudējumi

No trim Pierīgas basketbola komandām uzvaru kārtējā spēlē izcīnījusi vienīgi Salaspils sporta skolas vienība Reģionālajā basketbola līgā. Neveiksmes piedzīvoja gan basketbola klubs “Ķekava” Nacionālajā basketbola līgā, gan Mārupes sporta centra komanda Reģionālajā basketbola līgā.

BK “Ķekava” basketbolisti savās mājās uzņēma basketbola klubu “Saldus”. Pirmajā puslaikā laukuma saimnieki vadībā bija vairāk, taču viņu pārsvars tikai uz brīdi pārsniedza piecus punktus (34:28), turklāt pēdējās minūtēs ķekavieši arī nonāca zaudētājos (37:38).

Trešajā ceturtdaļā Ķekavas komanda zaudēja 13 punktus pēc kārtas (43:57), taču ar 15:2 spurtu ceturtajā ceturtdaļā samazināja starpību līdz minimumam (60:61). Vadību atgūt gan tā arī neizdevās, un Saldus basketbolisti nosargāja dažu punktu starpību līdz beigām – 79:81.

BK “Ķekava” sastāvā rezultatīvākie bija Eduards Avotiņš ar 29 punktiem, Elvijs Mičulis un Jānis Gertners ar 14 punktiem katrs. Ķekaviešiem jaunās sezonas ievadā ir viena uzvara trijās spēlēs.

Mārupes sporta centra un “Nīca/BLi” basketbolistu spēlē mārupieši pirmos punktus guva pirmās ceturtdaļas vidū, kad bija zaudējuši jau divpadsmit. Uz brīdi viņiem starpību izdevās samazināt līdz pieciem punktiem, taču tūdaļ sekoja vēl viena pretinieku atbilde 9:0. Izšķirošie notikumi laukumā risinājās trešās ceturtdaļas vidū, kad mārupieši vēlreiz ielaida deviņus punktus pēc kārtas, nokļuva zaudētājos 43:64 un atlikušajā laikā tikai nedaudz samazināja starpību – 69:84.

Mārupiešiem 15 punktus guva Jēkabs Niedra, 14 punktus Ričards Alekss Survillo un 11 punktus Ronalds Ginters. Viņi piedzīvojuši zaudējumus abās pirmajās sezonas spēlēs.

Salaspils sporta skolas basketbolistiem neko labu nesolīja pirmais puslaiks mājas spēlē pret basketbola klubu “Cēsis”. Viesi lēnām audzēja pārsvaru un otrās ceturtdaļas izskaņā panāca “plus 18” (23:41). Taču tieši šajā brīdī cīņā pienāca negaidīts lūzums. Pirmo puslaiku salaspilieši pabeidza ar sešiem punktiem pēc kārtas, otro iesāka ar vēl 23 (!) – un mājinieki jau vadībā 52:41. Cēsnieki ofensīvu piebremzēja un deficītu samazināja līdz 57:54, taču Salaspils basketbolisti, sajutuši spēles garšu, ātri atguva 10-12 punktu pārsvaru un aizvadīja cīņu līdz otrajai uzvarai sezonā – 84:69.

Uzvarētāju rindās visvairāk punktu guva Reinis Otersons (18 punkti plus 14 atlēkušās bumbas), Kristians Pastors (17) un Jānis Lasmanis (15).

Piektdien RBL otrās kārtas spēles savās mājās aizvadīs “Babītes” un BK “Ādaži/Carnikava” basketbolisti.