Lieldienu svētku pasākumi Pierīgā

(Komentēt)
Lieldienu svētku pasākumi Pierīgā
2017. gada 15. aprīlis, 15:12

Lieldienas Pierīgā tiks svinētas ar daudzveidīgu kultūras pasākumu programmu, priecējot gan lielus, gan mazus. Skanēs pavasara koncerti, būs jautri uzvedumi, rotaļas un danči, tāpat neiztikt bez tradicionālās olu krāsošanas, ripināšanas un kaujām, kā arī šūpošanās.

Ādažos

16. aprīlī plkst. 12.00 pie Ādažu kultūras centra jautrās Lieldienas ar Zaķi un Lapsu. Būs tematisks uzvedums, radošās darbnīcas, rotaļas, olu krāsošana uz dzīvās uguns, olu kaujas un ripināšana un, protams, kārtīga izšūpošanās. Piedalās bērnu vokālā grupa "Rakari", tradīciju kopa "Ābols" un jauniešu deju kolektīvs "Sprigulītis".

Babītes novada Spuņciemā

17. aprīlī plkst. 14.00 pie sporta halles Spuņciemā ("Pīlādzīši", Spuņciems, Salas pagasts) notiks Lieldienu svinības. Būs koncerts, rotaļas, radošās darbnīcas un pastaigas zirga mugurā.

Baldonē

16. aprīlī plkst. 15.00 skvērā pie Baldones kultūras centra notiks Lieldienu lustes kopā ar Zaķi un pīli Deiziju.

Carnikavā

16. aprīlī plkst. 13.00 Carnikavas parkā Lieldienu pasākumi – jautras izdarības, dejas, rotaļas, darbnīcas un tirgus. Piedalās BDK "Dālderītis" un folkloras kopa "Cēlāji".

17. aprīlī Carnikavas tautas namā "Ozolaine" notiks mazos vokālistu konkurss "Carnikavas cālis 2017". Plkst. 13.00 uzstāsies vokālisti līdz 4 gadu vecumam, bet plkst. 14.00 varēs dzirdēt lielākos vokālistus vecumā no 5 līdz 6 gadiem.

 

Garkalnē

16. aprīlī plkst. 12.00 Garkalnes sabiedriskajā centrā notiks dažādas svētku izdarības – Lieldienu olu ripināšana, šūpošanās un daudz kas cits.

Inčukalnā

17. aprīlī plkst. 11.00 Inčukalna Aleksandra parka estrādē (ne tik labos laikapstākļos – Inčukalna tautas namā) Lieldienu jampadracis ģimenēm ar bērniem – "Čučumuižas" uzvedums "Lieldienu zaķu skola". Pēc izrādes būs rotaļas un jautrība ar līdzi paņemtajām oliņām.

Ikšķilē

16. aprīlī plkst. 12.00 pļaviņā pie Ikšķiles tautas nama notiks Nebēdnīgās Lieldienas kopā ar Pepiju Garzeķi un viņas draugiem. Tiks spēlētas spēles, būs iespēja doties piedzīvojumos, jautroties un radoši darboties.

Ķekavas novada Daugmalē

16. aprīlī plkst. 12.00 Daugmales multifunkcionālajā centrā Lieldienu koncerts, kuru ieskandinās pašmāju mākslinieki. Pēc koncerta aktīvā atpūta Daugmales pamatskolā.

Ķekavas novada Katlakalnā


17. aprīlī Katlakalna tautas nama pagalmā Lieldienu lustes. Plkst. 12.00 izrāde bērniem "Lieldienas Medusmuižā", bet plkst. 13.00 notiks koncerts, kurā dziedās un dejos lieli un mazi, tāpat varēs darboties radošajās darbnīcās un piedalīties jautrās atrakcijās, olu kaujās un veidot savu Lieldienu foto. Noslēgumā būs iespēja baudīt īpašo Katlakalna tautas nama saimes vārīto Lieldienu zupu. Ieejas maksa – krāsotas olas, labs noskaņojums, radi, draugi un kaimiņi.

Ķekavā

17. aprīlī plkst. 12.00 Ķekavas kultūras nama priekša būs iespēja rotāt Lieldienu olas, tās ripināt un izrādīt. Piedalās rokdarbnieces "Labieši". Savukārt amatu darbnīcā varēs piedalīties olu skaistuma konkursā, izrādot mājās krāsotās olas, un darināt apsveikuma kartītes.

Plkst. 14.00 kultūras nama lielajā zālē notiks bērnu vokālo ansambļu "Cīrulītis" un koklētāju ansambļa "Ekusēze" koncerts "Jau cīruļi gaisos".

Krimuldas novada Lēdurgā

16. aprīlī plkst. 13.00–16.00 Lēdurgas Dendroparkā Lieldienu pasākums "Oliņ boliņ". Būs šūpošanās, olu krāsošana, ripināšana, kaujas, zaķu paslēpes, dziesmas, dejas, rotaļas, danči, radošās darbnīcas, pavasara zupa un izstāde "Lielā ola".

Plkst. 16.00 Lēdurgas kultūras namā deju koncerts "Raibie pavasara svētki". Piedalās Limbažu Bērnu un jauniešu centra deju kolektīvs "Varavīksne", kā arī Babītes novada pašvaldības KIC bērnu un jauniešu deju kolektīvs "Kaspīne".

Mārupē

16. aprīlī plkst. 12.00 Konrādu skvērā Mārupē svētku pasākums "Lieldienu jampadracis", kurā notiks šūpošanās, olu vārīšana, radošās darbnīcas, orientēšanās sacensības "Lieldienām pa pēdām", Lieldienu zaķu skola un muzikāli priekšnesumi.

Mālpilī

16. aprīlī plkst. 16.00 Mālpils kultūras centrā bērnu un jauniešu Lieldienu brīnumu ekspresis "Ķekava – Olaine – Mālpils". Priecēs dejojoši un dziedoši talanti no Ķekavas, Olaines un Mālpils. Ieeja bez maksas.

Olainē

17. aprīlī plkst. 12.00 parkā pie Olaines kultūras nama jautra lustēšanās un Lieldienu tradīcijas kopā ar folkloras kopu "Dzedzieda". Plkst. 14.00 Koncerts Olaines kultūras namā – piedalās popgrupa "Domino" un draugi.

 

Ropažos

17. aprīlī plkst. 11.00 Ropažu parkā Lielā šūpoļu diena un tradicionālais tirdziņš. Kopā ar Ropažu novada pašdarbnieku saimi, "Skandiniekiem" un Julgī Stalti būs iespēja izdzīvot Lieldienu ritus. Lieli un mazi varēs pildīt grozus ar Latvijas lauku gardumiem, kāru muti notiesāt Lieldienu pankūkas un padzerties Ropažu novada pļavās vāktu ziedu tēju. Tāpat tiks taisīti putnu būrīši, ripinātas olas, kaltas Ropažu monētas un būs vēl daudz kas cits.

Salaspils novada Doles salā

16. aprīlī plkst. 11.00–17.00 Daugavas muzejā Doles salā Lieldienu svinības lieliem un maziem. Mazie varēs izmēģināt prasmes tematiskajās darbnīcās: ripināt un krāsot papīra olas, pārtapt par mīlīgiem zaķēniem, iesaistīties spēlēs, staigāt ar "garajām kājām" un kļūt par drosmīgiem jātniekiem zirdziņa mugurā. Plkst. 12.00–14.00 būs iespēja iet rotaļās kopā ar folkloras kopu "Garataka". Muižas parkā apmeklētājus vizinās elektromobilis. Būs mūzika, darbosies bufete un krodziņš "Nēģis". Līdzi jāņem Lieldienu olas, kuras noderēs ripināšanai.

Saulkrastos

16. aprīlī plkst. 15.00 Lieldienu sarīkojums pie kultūras nama "Zvejniekciems" – folkloras kopa "Dvīga" un tautas deju kolektīvi visiem palīdzēs atmosties pēc garās ziemas, būs tradicionālā olu ripināšana un iespēja izšūpoties, kā arī latviskas spēles, kas piedienas Lieldienām.
17. aprīlī plkst. 12.00 pie Saulkrastu sporta centra Otrās Lieldienas jautrā un sportiskā garā – stafetes, veiklības spēles un iespēja noskaidrot stiprākās olas īpašnieku.


Siguldā


No 15. līdz 17. aprīlim Siguldā norisināsies otrais Šūpoļu festivāls "Latvija šūpojas Siguldā", kura laikā ikviens aicināts doties neparastā pastaigā, lai apskatītu un izšūpotos 100 īpaši festivālam veidotās šūpolēs. Objekti būs izvietoti arī Allažos, Morē, Jūdažos un Siguldas pagastā. 15. aprīlī plkst. 13.00 Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā notiks festivāla atklāšana. Dalība bez maksas.

16. aprīlī no plkst. 9.00 līdz 16.00 Siguldas Svētku laukumā Lieldienu tirdziņš, kurā būs iespējams iegādāties amatniecības izstrādājumus, zemnieku labumus un pašmāju gardumus svētku galdam. Noskaņu papildinās folkloras kopa "Senleja" un kapela "Labi, ka tā...". Ieeja bez maksas.

17. aprīlī plkst. 13.00 Siguldas Romas katoļu baznīcā Siguldas Jauniešu kamerorķestra un Mākslu skolas "Baltais Flīģelis" kora Lieldienu koncerts. Ieeja bez maksas.

Siguldas novada Allažos

16. aprīlī plkst. 21.00 Allažu pagasta tautas namā notiks balle "Pavasara šūpolēs" kopā ar grupu "Klaidonis". Ieejas maksa – 10 eiro; Siguldas novada iedzīvotāja ID kartes īpašniekiem – 8 eiro.

Siguldas novada Jūdažos

16. aprīlī plkst. 15.00 Jūdažu Sabiedriskajā centrā norisināsies svētku pasākums "Lieldienu raibumi Jūdažos". Ieeja – bez maksas.

Siguldas novada Turaidas muzejrezervātā

17. aprīlī plkst. 14.30 Turaidas muzejrezervātā gadskārtu svētki "Atnāca Lieldiena" kopā ar folkloras kopu "Senleja". Ieejas maksa: 0,70–3.00 eiro.

Stopiņu novadā

15. aprīlī plkst. 12.00 Līču dienas centrā Lieldienu sagaidīšanas pasākums.

16. aprīlī plkst. 13.00 Līgo parka estrādē Lieldienu pasākums lieliem un maziem "Krāsainās Lieldienas". Notiks koncerts, kurā piedalīsies Stopiņu novada deju kolektīvi "Luste", "Stopiņš" un "Ulenbroks", kā arī Liepājas leļļu teātra aktieri ar jautrām dziesmām un rotaļām. Tāpat būs tradicionālās Lieldienu atrakcijas, radošās darbnīcas, foto stūrīši un kafejnīca.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Auda @fkauda iesit trīs un uzvar, Super Nova ielaiž trīs un zaudē @KomandaLV #manakomanda aprinkis.lv/sports/item/44… pic.twitter.com/z6ThxHYXeK
aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā nodokļu reforma ietekmējusi jūsu ienākumus – saņemat vairāk, mazāk vai tikpat?… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Komentārs. Par "piespiedu brīvprātīgajiem" ziedojumiem aprinkis.lv/component/k2/i…

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
20. aprīlī Valsts policija veikusi bojātā paceļamā basketbola groza konstrukcijas demontāžu Ķekavas sākumskolas sp… twitter.com/i/web/status/9…
NMPdienests
"Ik dienu vidēji 18 skolas vecuma bērni gūst traumas, kuras varēja novērst. Tādēļ vecākiem mājās ar bērniem būtu jā… twitter.com/i/web/status/9…
Marupes_novads
14.aprīlī Mārupē jau trešo gadu tika rīkota darba birža “Dzīvo Mārupē, strādā Mārupē”, kas pulcējusi ievērojamu da… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018