Brīvdienās Pierīgā būs gan talka, gan kultūras un sporta pasākumi

(Komentēt)
Brīvdienās Pierīgā būs gan talka, gan kultūras un sporta pasākumi Foto: arhīvs
2017. gada 21. aprīlis, 20:58

Neaizmirstot par Lielās talkas norisēm, nedēļas nogalē Pierīgā būs iespēja baudīt arī visai daudzveidīgu kultūras un sporta pasākumu programmu. Koncertēs Igo un Aija Andrejeva, par medaļām cīnīsies spēkavīri un handbolistes, novadu labākie mazie dziedātāji noskaidros skanīgāko Cāli, teātra izrādes sniegs profesionāļi un amatieri.

Aijas Andrejevas akustiskais koncerts "Ceļojums pie sevis" Ķekavā un Siguldā

21. aprīlī plkst. 19.00 Ķekavas kultūras namā un 22. aprīlī plkst. 19.00 Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" Aijas Andrejevas pavasara akustiskās koncerttūres ietvaros notiks koncerts "Ceļojums pie sevis". Jaunajā programmā iekļauti visi dziedātājas hīti jeb, kā saka pati Aija, "pašlaik aktuālākās dziesmas, kas ietērptas citās skaņās un krāsās" – Kārļa Lāča, Harija Zariņa, Ulda Marhilēviča u.c. autoru skaņdarbi. Par muzikālo pavadījumu gādās Kaspars Ansons (ģitāras), Jānis Pauls (čells; "Melo M"), Kaspars Kurdenko (perkusijas), savukārt pati Aija ne tikai dziedās, bet arī spēlēs flautu.

Filma "Tas, ko viņi neredz" Inčukalnā un Babītē

21. aprīlī plkst. 19.00 Inčukalna tautas namā un Babītes novada kultūrizglītības centrā Piņķos demonstrēs Staņislava Tokalova spēlfilmu "Tas, ko viņi neredz". Filma ir psiholoģisks trilleris ar zinātniskās fantastikas elementiem. Sižeta pamatā ir medmāsas attiecības ar savu pacientu Nikolā, kurš, eksperimentējot ar mākslīgā intelekta radīšanu, ir nonācis dziļā komā. Nikolā gaida ilgs un grūts atveseļošanās periods, ko sarežģī mākslīgais intelekts "Anna", kuras mērķis ir panākt, lai Nikolā piederētu tikai viņai. Filmā lomas atveido aktieri no Latvijas un Krievijas: Andris Keišs, Katerīna Špica, Jevgēnijs Tkačuks, Arnis Līcītis, Elīna Maligina (Dzelme), Ieva Puķe, Jurijs Djakonovs un citi.

Stādu gadatirgus "Cīruļu diena" Salaspilī

22. aprīlī no plkst. 9.00 Salaspilī norisināsies Nacionālā botāniskā dārza pirmais – sezonas atklāšanas – stādu gadatirgus "Cīruļu diena". Kā jau ierasts, līdztekus plašai stādu izvēlei apmeklētājiem tiks piedāvāti arī amatniecības izstrādājumi; būs iespēja iegādāties dārza darbos noderīgas lietas, kā arī dažnedažādus pašmāju gardumus. Izsalkušākos apmeklētājus laipni pabarot solās izbraukuma virtuve no Siguldas "Kaķu māja".

Latvijas Apvienotās badmintona līgas sestais posms Siguldā

22. un 23. aprīlī no plkst. 10.00 jaunajā Siguldas Sporta centrā notiks Latvijas Apvienotās badmintona līgas (LABL) pēdējā sestā posma sacensības. Kā ierasts, sestdien notiks turnīri vienspēlēs A grupā vīriem un dāmām, dubultspēlēs dāmām un vīriem, kā arī jauktajās dubultspēlēs, bet svētdien – B un C grupās vienspēlēs vīriešiem un B grupā dāmām. Sacensībām pieteikušies vairāk nekā 130 dažāda vecuma un spēlētprasmes dalībnieki.

Velokrosa sacensību "Baloži" otrais posms Baložos

22. aprīlī no plkst. 11.00 pie Baložu vidusskolas notiks velokrosa sacensību "Baloži" otrais posms. Rezultāti tiks vērtēti 15 vecuma grupās (sākot no triju gadu vecuma), kā arī elites un tautas grupā. 3–10 gadus vecie startēs bērnu velokrosā atsevišķi nomarķēta trasē, pārējiem paredzēts 7 km garš aplis. Pagājušajā gadā katrās no piecām Baložu velokrosa sacensībām startēja aptuveni 200 dalībnieku, šogad pirmajā posmā – 221.

Latvijas vokālo ansambļu festivāls Ikšķilē

22. aprīlī Ikšķiles tautas nama jauktais vokālais ansamblis "Gaudium" jau tradicionāli rīko Latvijas vokālo ansambļu parādi. Šogad festivāls vienos 23 vokālos ansambļus ar apmēram 200 dziedātājiem. Plkst. 12.00 Baskāju Karmela ordeņa māsu klostera baznīcā un plkst. 15.00 Ikšķiles ev. lut. Sv.Meinarda baznīcā notiks garīgās mūzikas koncerti, bet plkst. 18.00 koncerts "Ticam un mīlam" Ikšķiles tautas namā.

Ūsiņdienas deju uzvedums Salaspilī

22. aprīlī plkst. 12.00 Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī ikgadējais Ūsiņdienas deju uzvedums, kas šogad notiks zem klajas debess. Piedalās JDK "Ūsiņš" un "Austriņš". Ieeja Nacionālajā botāniskajā dārzā: pieaugušajiem – 3 eiro, studentiem un pensionāriem – 2 eiro, skolēniem – 0.70 eiro, ģimenes biļete – 5 eiro.

Latvijas čempionāts armrestlingā Salaspilī

22. aprīlī no plkst. 12.15 Salaspils sporta namā risināsies Latvijas čempionāts armrestlingā, Latvijas kausa izcīņas posms iesācējiem un amatieriem, kā arī Salaspils domas kausa izcīņa komandām. Sacensības notiek divcīņā (labā plus kreisā roka) pēc divmīnusu sistēmas. Sacensības notiks dāmu, invalīdu, iesācēju, amatieru, jauniešu, junioru un "Open" kategorijās vairākās svara kategorijās. Komandu ieskaitē punkti tiek rēķināti par summu kreisā un labā roka.

Deju grupas "Daina" pavasara koncerts Ķekavā

22. aprīlī plkst. 13:00, Ķekavas kultūras namā deju grupas "Daina" ielūdz uz pavasara koncertu "Lec saulīte, spīdi spoži". Koncerta viesi – deju ansamblis "Pynimelis" no Paņevežas. Koncerti vada Mis Latvija Linda Kinca.

Latvijas futbola čempionāta spēles Ķekavā, Olainē un Piņķos

22. un 23. aprīlī trijos Pierīgas stadionos notiks Latvijas futbola čempionāta spēles. Sestdien plkst. 14.00 Ķekavā Latvijas pirmās līgas otrās kārtas spēli pret Grobiņas sporta centra komandu aizvadīs futbola klubs "Auda". Bet plkst. 20.00 Olaines pilsētas stadionā virslīgas dublieru čempionāta spēle FK "Jelgava"-2 – "Metta"/LU-2. Svētdien vēl vienā dublieru turnīra mačā Piņķos SK "Babīte"/"Dinamo" futbolisti plkst. 13.00 uzņems "Spartaks/Jūrmala"-2 komandu. Savukārt plkst. 19.00 Olainē Latvijas sieviešu pirmās līgas turnīra pirmās kārtas spēlē tiksies AFA "Olaine" un sporta kluba "Super Nova" vienības.

Latvijas handbola čempionāta pusfināla spēle Ulbrokā

22. aprīlī plkst. 14.00 Ulbrokas sporta kompleksā notiks Latvijas dāmu handbola čempionāta pusfināla pirmā spēle – pašreizējās čempiones Stopiņu NHK handbolistes uzņems Salaspils sporta skolas komandu. Pusfināls sērija rit līdz divām uzvarām otrā spēle paredzēta 28. aprīlī Salaspilī.

Koklētāju ansambļa "Sakta" koncerts Baložos

22. aprīlī plkst. 17.00 Baložu pilsētas kultūras namā notiks koklētāju ansambļa "Sakta" koncerts "Muzikālais kaleidoskops". Klausītājiem būs iespēja dzirdēt kokļu spēles daudzveidību, atskaņojot koklei neraksturīgus skaņdarbus. Skanēs tādi pazīstami pasaules mūzikas paraugi, kā "ABBA", "Metallica", Enya, Raimonds Pauls, Emīls Dārziņš, Yann Tiersen, Bastille u.c.

Mazo formu dejas izrādes Ādažos
22. aprīlī plkst. 17.00 Ādažu kultūras centrā deju studija "Ritms" aicina uz laikmetīgās dejas izrāžu vakaru. Izrādes veidojuši tādi horeogāfi kā Dmitrijs Gaitjukevičs, Agnese Vanaga, Elīna Gaitjukeviča, sadarbojoties ar deju studijas "Ritms" jauniešiem. Izrādes veidotas trīs dažādās stilistikās par trim dažādām tēmām – "Argentīnas tango","Savas vietas meklējumi" un "Mīlestība un ilgas pēc visa skaistā". Mazo formu dejas izrāžu vakars iecerēts kā sērijveida pasākums, kurā skatītājiem regulāri piedāvāsim īsa formāta dejas izrādes, kuras veidos profesionāli horeogrāfi kopā ar deju studijas "Ritms" bērniem un jauniešiem.

Apolitiska komēdija "Uz to mums atkal..." Carnikavā

22. aprīlī plkst. 18.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" amatierteātris "Nagla" piedāvā apolitisku komēdiju "Uz to mums atkal...". Scenārija autors un režisors Zigurds Neimanis.

Deju kolektīva "Saime" koncerts Berģos

22. aprīlī plkst. 18.00 kultūras centrā "Berģi" notiks Garkalnes novada vidējās paaudzes deju kolektīva "Saime" un draugu koncerts "Zelta fondu meklējot". Piedalās deju kolektīvi "Gerve" (Visagina, Lietuva), "Ieviņa" (Smiltene), "Vektors" (Rīga), "Rīdzinieks" (Rīga), Daugava (Rīga), Rotaļa (Rīga) un "Saime" (Daugavpils).

Igo jaunā koncertprogramma "Suns ar tevi" Piņķos

22. aprīlī plkst. 19.00 Babītes novada pašvaldības kultūrizglītības centrā Piņkos Igo jaunākā koncertprogramma "Suns ar tevi", kas tapusi sadarbībā ar komponistu Jāni Strazdu, iekļaujot gan visiem zināmas kompozīcijas, gan jaunradītus skaņdarbus. Īpašu noskaņu koncertiem radīs Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķe Marta Kauliņa ar sitaminstrumentiem. Ar šiem koncertiem tiks mēģināts pievērst sabiedrības uzmanību dzīvnieku aizsardzības tēmai. Lai ar darbiem pamatotu nodomus, no katras pārdotās biļetes 0,50 eiro tiks veltīti dzīvnieku patversmes "Ulubele" vajadzībām un attīstībai.

Pavasara krāmu tirgus Ķekavā

23. aprīlī no plkst. 8.00 līdz 15.00 Ķekavā, laukumā pie Doles tautas nama, būs iespēja apmeklēt Pavasara krāmu tirgu, kas ir pirmais šā gada ziedoņa laika tirgus Ķekavas novadā.

Salaspils atklātais čempionāts florbolā

23. aprīlī no plkst. 10.00 Salaspils sporta namā notiks Salaspils atklātais čempionāts florbolā, ko rīko florbola klubs "Saulkalne". Drīkst piedalīties gan vīrieši, gan sievietes, ne jaunāki par 15 gadiem, komandā drīkst būt arī divi Latvijas virslīgas spēlētāji. Čempionāts notiek atbilstoši IFF noteikumiem ar "netīro" spēles laiku 2×15 minūtes (pēdējā minūtē "tīrais laiks").

Starpnovadu mazo vokālistu konkurss "Skanīgākais Cālis 2017" Carnikavā

23. aprīlī Carnikavas tautas namā "Ozolaine" norisināsies Starpnovadu mazo vokālistu konkurss "Skanīgākais Cālis 2017", kurā startēs gan Pierīgas novadu, gan arī citu novadu mazie dziedātāji. Plkst. 12.00–14.00 uzstāsies Jaunākā grupa, bet plkst. 15.00–17.00 savas vokālas prasmes demonstrēs Vecākās grupas dalībnieki. Pieteikties var ar divām brīvas izvēles dziesmām divās vecuma grupās – jaunākajā grupā (līdz 4 gadu vecumam) un vecākajā grupā (5–6 gadu vecumā).

VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrs Mārupē
22. un 23. aprīlī Mārupes sporta kompleksā risināsies izšķirošās spēles VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrā U-12 vecuma grupā puišiem. Sestdien plkst. 15.20 un 16.40 paredzētas pusfināla spēles par 5.-8. vietu, bet plkst. 18.00 un 19.20 – par 1.-4. vietu. Svētdien plkst. 10.00 sāksies finālspēles, mačs par pirmo vietu paredzēts plkst. 15.00. Piektdien astoņi finālturnīra dalībnieki aizvada grupu turnīru spēles. A grupā spēlē BJBS "Rīga/DSN" (1. vieta sezonas kopvērtējumā), Valmiera (4.), Ādaži (5.) un Ventspils (8.), B grupā – I.Miglinieka skola/Salaspils (2.), Mārupes SC (3.), BS "Rīga"/Basketbola klase (6.) un BJBS "Rīga"/A. Kraukļa VEF" (7.).

Viktora Kozlitina koncertprogramma Saulkrastos

23. aprīlī plkst. 16.00 Saulkrastu kultūras nams "Zvejniekciems" ar koncertprogrammu "Romances un dziesmas no Muslima Magomajeva repertuāra" uzstāsies spēcīgās balss īpašnieks Viktors Kozlitins. Koncertā līdzās dziesmām skanēs pazīstamas melodijas no kinofilmām Marinas Glagoļevas klavieru izpildījumā. Koncerta sākumā izskanēs publikas iemīļotas dziesmas no mākslinieka pirmā solo albuma "Krievu romances" – tādas kā "Очи черные ", "Гори, гори моя звезда", "Хризантемы", "Ямщик,не гони лошадей". Turpinājumā mākslinieks iepazīstinās skatītājus ar sava otrā albuma "Zilā bezgalība" iecerēm, kurā plānots iekļaut 12 dziesmas no leģendārā dziedātāja Muslima Mogomajeva repertuāra – "Благодарю тебя", "Свадьба", "Верни мне музыку", "Не спеши", "Мелодия"", "Нам не жить друг без друга".

Bērnu deju kolektīva "Upīte" sadraudzības koncerts Tīnūžos

23. aprīlī plkst. 17.00 Tīnūžu tautas namā notiks bērnu deju kolektīva "Upīte" sadraudzības koncerts. Piedalīsies arī dejotāji no bērnu deju kolektīviem "Annele", "Kaspīne" un "Lienīte".

Valmieras Drāmas teātra izrāde "Rudenīgais blūzs" Salaspilī

23. aprīlī plkst. 17.00 Salaspils kultūras namā "Rīgava" ar Aivona Mičela traģikomēdiju "Rudenīgais blūzs" viesosies Valmieras Drāmas teātris. Trīs cienījamas atraitnes veido tādu kā klubiņu savu aizgājušo vīru piemiņai. Ierasto kārtību un līdzšinējās dāmu attiecības stipri sagroza kāds vīrietis, arī atraitnis... Režisors – Varis Brasla, lomās – Baiba Valante, Anna Putniņa, Regīna Devīte, Vizma Kalme, Rihards Rudāks.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Stopiņu novada @Stopini_Latvia kultūras centra būvlaukumā nosvinēti Spāru svētki aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/5z5cZh2IWm
aprinkislv
"Neko daudz mēs negribam, tikai to, lai aiz logiem būtu svaigs gaiss un mūsu māja nebūtu kā sala auto ielenkumā."… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Ķekavā piektdien atvēršot sporta zāli aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/eD77GqQN0D

Twitter Citi raksta

NMPdienests
"Ik dienu vidēji 18 skolas vecuma bērni gūst traumas, kuras varēja novērst. Tādēļ vecākiem mājās ar bērniem būtu jā… twitter.com/i/web/status/9…
Marupes_novads
14.aprīlī Mārupē jau trešo gadu tika rīkota darba birža “Dzīvo Mārupē, strādā Mārupē”, kas pulcējusi ievērojamu da… twitter.com/i/web/status/9…
Marupes_novads
Šonedēļ Mārupes novada Domes vadība, izvērtējot līdzšinējo sadarbību ar skolēnu pārvadājumu pakalpojuma sniedzēju A… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018