Latvijas florbolisti pasaules čempionātā zaudē arī Zviedrijai un Vācijai

Foto – Fabrice Duc, IFF Foto – Fabrice Duc, IFF

Ar trim zaudējumiem trijās spēlēs pasaules čempionāta B apakšgrupas turnīru Šveicē noslēgusi Latvijas florbola valstsvienība. Trešdien Latvijas florbolisti turpinās cīņu par vietas saglabāšanu pasaules labāko komandu astoņniekā.

Spēlē pret daudzkārtējiem pasaules čempioniem Zviedrijas florbolistiem atšķirība meistarībā izpaudās diezgan krasi un tika piedzīvots prognozējams zaudējums – 2:11. Līdz ar to pirmdienas vakara spēle pret Vāciju izvērtās par cīņu par trešo vietu grupā un  relatīvi vājākiem pretiniekiem asotdaļfinālā.

Latvieši pirmie izvirzījās vadībā pēc Arta Raituma realizētā soda metiena, taču vēl līdz pārtraukumam vācieši iemeta divus vārtus, bet otrās trešdaļas pirmajās četrās minūtēs vēl divus – 1:4. Drīz pēc tam “Ķekavas” komandas uzbrukuma līderis Klāvs Jansons gan vienus vārtus atguva.

Trešās trešdaļas sākumā Andris Rajeckis samazināja starpību līdz minimumam, un jau minūti vēlāk latviešiem bija lieliska izdevības panākt izlīdzinājumu, ar ko pietiktu trešajai vietajai grupā, tomēr Pēterim Trekšem neizdevās realizēt “bullīti”. Latvijas florbolisti turpināja uzbrukt pat skaitliskā mazākumā, taču nepilnas sešas minūtes pirms beigām ielaida piektos vārtus, bet divarpus minūtes līdz finālsvilpei Vācijas florbolisti raidīja bumbiņu tukšos pretiniekus vārtos. Beigu rezultātu panāca Artūrs Jurševskis – 4:6.

Trešdien plkst.20.00 Latvijas florbolisti aizvadīs astotdaļfināla jeb kvalifikācijas kārtas maču pret pēc reitinga otrā ešelona C grupas labāko komandu – visticamāk, Igauniju (grupā vēl spēlē Kanāda, Singapūra un Taizeme).

Jau ziņots, ka pasaules čempionāta pirmajā spēlē Latvijas valstsvienība piekāpās Čehijai 3:6.