Rīts velotrasē, diena koncertā, vakars teātrī, nakts muzejā. Brīvdienu izklaides Pierīgas novados

(Komentēt)
Rīts velotrasē, diena koncertā, vakars teātrī, nakts muzejā. Brīvdienu izklaides Pierīgas novados Foto: arhīvs
2017. gada 19. maijs, 17:03

Alojas tie, kas Muzeju nakts pasākumus Pierīgā uzskata par vienīgo nozīmīgo notikumu šajās brīvdienās. Novadu svētku sēriju nedēļas nogalē ievada Olaines jubilejas svinības, Inčukalnā īsta pavasara iestāšanos atzīmē ar Deju svētkiem, Ķekavā, Siguldā un Baldonē – ar velobraucieniem. Un tas ne tuvu nav viss.

Muzeju nakts pasākumu apmeklētājus gaidīs arī Pierīgas novados un Jūrmalā


Olaines novada svētki

20. un 21. maijā Olainē svinēs novada svētkus, kas šogad īpaši tiek veltīti Olaines pilsētas 50. jubilejai. Novads sevi pozicionē kā aktīvs, industriāls, zaļš un par to varēs pārliecināties ikviens, kurš atbrauks uz Olaini. Novada iedzīvotājiem un ciemiņiem sagatavota ļoti plaša svētku programma, kas priecēs gan kultūras un mākslas cienītājus, gan sporta entuziastus.

Stādu gadatirgus "Zaļie īkšķīši" Jaunmārupē

20. maijā no plkst. 9.00 Jaunmārupē, laukumā pie ūdenstorņa, notiks stādu gadatirgus "Zaļie īkšķīši". Stādu gadatirgus pirmo reizi Mārupes novadā vienviet pulcēs ap 120 Latvijas stādu audzētāju, dārza tehnikas tirgotāju, kā arī ap 50 Latvijas amatnieku un mājražotāju, kuri ar savu produkciju palīdzēs pircējiem uzlabot un izdaiļot apkārtējo vidi.

Pavasara tirgus Lēdurgā

20. maijā Lēdurgas estrādes kalnā pavasara tirgus ar augļu un puķu stādiem, mājražotāju un amatnieku izstrādājumiem, tāpat arī tiks tirgotas pārtikas un rūpniecības preces.

Starptautisks jauniešu badmintona turnīrs Siguldā

20. un 21. maijā no plkst. 9.00 (abas dienas) Siguldas Sporta centrā risināsies starptautiskais "Yonex" jauniešu badmintona turnīrs jeb Siguldas atklātais čempionāts jauniešiem. Sacensības norisināsies četrās vecuma grupās (līdz 11, 13, 15 un 19 gadiem) vienspēlēs un dubultspēlēs (jaunākajā grupā – tikai vienspēlēs). Paredzēts, ka sestdien tiks noskaidroti pusfinālisti, kuri izšķirošās cīņas aizvadīs svētdien.

Nacionālās adžiliti sacensības "Pavasara kauss 2017" Upesciemā

20. un 21. maijā no plkst. 10.00 Garkalnes novada Upesciemā, pie stadiona, notiks Nacionālās adžiliti sacensības "Pavasara kauss 2017". Adžiliti ir suņu veiklības sacensības, kurās suns, klausot saimnieku, pārvar dažādus šķēršļus noteiktā trasē. Plānots, ka sacensībās piedalīsies dažādu šķirņu suņi, gan iesācēji, gan sporta meistari.

Ķekavas velomaratons

20. maijā no plkst. 10.00 ar startu un finišu Ķekavas pagasta "Bultās" pie sporta kluba ceturto gadu pēc kārtas norisināsies plašu atzinību guvušais Ķekavas velomaratons. Arī šogad tā aizraujošā trase Ķekava – Daugmale – Baldone – Ķekava vedīs gan pa šoseju, gan arī pa grants segumu. Velomaratona dalībniekiem tiek piedāvāta 80 km garā Sporta distance, kā arī Tautas distance (45 km), Ģimeņu distance (10 km) un Bērnu distance (0,5-1 km).

"Ezerkauliņu" Salaspils pusmaratons

20. maijā plkst. 10.30 pie Salaspils sporta nama startēs trešais "Ezerkauliņu" Salaspils pusmaratons. Savus spēkus skrējēji pierādīs akreditētā trasē četrās distancēs, kuras nes pasākuma atbalstītāju vārdus: "Ezerkauliņu" Salaspils pusmaratons (21,097 km), "Knauf" skrējiens (10,55 km), SEB bankas skrējiens (5,27 km) un "Saulkalne S" bērnu skrējiens (700 m posms pilsētas trasē).

Pavasara nūjošanas festivāls Carnikavā

20. maijā plkst. 10.30 pie Carnikavas Novadpētniecības centra Jomas ielas galā sāksies pavasara nūjošanas festivāls. Pasākuma dalībnieki varēs izbaudīt aktīvu atpūtu gleznainajā piejūras trasē, uz ugunskura vārītu zupu, kopības sajūtu un jautri pavadītu laiku.

Ielu basketbola turnīrs turnīrs "Bomball" Olainē

20. maijā no plkst. 11.00 Olaines 2. vidusskolas stadionā novada svētku ietvaros notiks ielu basketbola turnīrs "Bomball 2017". Turnīrā piedalās komandas atsevišķi dāmām un vīriem. Reģistrācija no plkst. 10.00 līdz 10.45. Pasākumu organizē Olaines Sporta centrs sadarbībā ar basketbola klubu "Olaine".

Nūjošanas festivāls Zaķumuižā

20. maijā no plkst. 11.00 Zaķumuižā, Sapņu līcī, Zaķumuižas senioru aktīvs un nūjotāju grupa "Silazaķi" aicina atzīmēt Pasaules nūjotāju dienu un Veselības nedēļu ar Nūjošanas festivālu. Dalībnieki varēs izvēlēties kādu no četriem maršrutiem – Dabas taku (1,5 km), Īso taku (3 km), Skudru taku (5 km) vai Līkloču taku (6 km). Plkst. 13.00 paredzēta uz ugunskura vārītas zupas baudīšana un komandu prezentācija.

Senioru deju grupu festivāls "Ābeļziedu laikā" Baložos

20. maijā plkst. 12.00 Baložu pilsētas kultūras namā paredzēts senioru deju grupu festivāls – radošā darbnīca "Ābeļziedu laikā". Piedalās: "Mežrozītes" no Priekuļiem, "Astras" no Ogres, "Sidraba pavediens" no Alūksnes, "Veldze" no Jaunolaines, "Vēlreiz" no Bauskas, "Rudens roze" no Vecumniekiem un "Ābeļzieds" no Baložiem.

Grāmatas "Neizmantoto iespēju laiks" prezentācija Piņķos

20. maijā plkst. 12.00 Babītes novada pašvaldības bibliotēkā Piņķos biedrība "Latvietis" aicina uz Leonarda Inkina dokumentālās filmas "Būt latvietim" un grāmatas "Neizmantoto iespēju laiks" prezentāciju. Grāmata atspoguļo 1991. gada vēsturiskos notikumus Latvijā. Programmā: filmas demonstrācija, biedrības pārstāvju diskusija un grāmatas dāvinājuma bibliotēkai pasākums.

Latvijas jaukto vokālo ansambļu konkurss Siguldā

20. maijā plkst. 12.00 Siguldā, koncertzālē "Baltais flīģelis" norisināsies II Latvijas jaukto vokālo ansambļu konkurss. Žūrija dalībniekus vērtēs trijās kategorijās: mazā vokālā grupa (3–6 dziedātāji), vokālais ansamblis (7–12 dziedātāji) un pusprofesionālais vokālais ansamblis. Katrs ansamblis izpildīs trīs dziesmas, no kurām vismaz divām jābūt a cappella. Ansambļiem jāizpilda viena latviešu komponista tautasdziesmas apdare, viena latviešu komponista oriģināldziesma un viens brīves izvēles skaņdarbs.

Kriminālžanra lugu festivāls "Zilais karbunkuls" Mālpilī

20. maijā no plkst. 12.00 Mālpils kultūras centrā notiks pirmais kriminālžanra lugu festivāls "Zilais karbunkuls", kas tiek organizēts par godu Dailes teātra aktiera Valentīna Skulmes 95 gadu jubilejai. Festivālā ar izrādēm piedalīsies Latvijas Universitātes Studentu teātris (Robērs Tomā "Astoņas mīlošas sievietes"), Bauskas novada Vecsaules amatierteātris (Andris Ūdris "Psihotropais nams"), Limbažu novada Skultes amatierteātris (Lelde Stumbre "Burvīgie blēži") un Ozolnieku novada amatierteātris (Džons Bointons Prīstlijs "Viesnīcas noslēpumi"), kā arī Mālpils kultūras centra amatierteātris "Vēji", kura iestudētā Leldes Stumbres luga "Liels, spoži sarkans autobuss" šajā dienā piedzīvos savu pirmizrādi.

Latvijas futbola čempionāta spēles Ķekavā, Piņķos un Olainē

20. un 21. maijā Pierīgā notiks trīs Latvijas futbola čempionāta spēles. Sestdien plkst. 14.00 Ķekavā "komanda.lv" pirmās līgas sestās kārtas spēlē FK "Auda" uzņems RTU FC/"Skonto Academy" vienību. Svētdien plkst. 18.00 Olaines pilsētas stadionā šī paša turnīra ietvaros "Progress"/"Olaine" futbolisti sacentīsies ar "Valmiera Glass/ViA" komandu. Savukārt plkst. 13.00 Piņķu stadionā notiks virslīgas dublieru turnīra spēle "Babīte"/"Dinamo"-2 pret RFS-2.

Velo foto orientēšanās sacensības "Baldones kūrvietai 220+" Baldonē

20.maijā no plkst. 15.00 Baldonē tūrisma sezonas atklāšanas un Muzeju nakts pasākumu ietvaros notiks aizraujošās velo foto orientēšanās sacensības "Baldones kūrvietai 220+". Sacensību dalībnieki varēs ieraudzīt Baldones un tās tuvākās apkaimes vēsturiski nozīmīgākās vietas un iepazīt Baldoni azartiskā veidā. Sacensības notiks piecās ieskaišu grupās, lai ikvienam dalībniekam būtu interesanti. Sacensības ilgs 2 stundas 15 minūtes, kurās dalībnieku galvenais mērķis ir sasniegt pēc iespējas vairāk kontrolpunktu un veikt pēc iespējas vairāk uzdevumu.

Tautas deju ansambļa "Ritenītis" jubilejas koncerts Berģos

20. maijā plkst. 17.00 kultūras centrā "Berģi" 70 gadu jubilejas koncertu "Laiks Ritenītim!" sniegs tautas deju ansamblis "Ritenītis". Koncerta dalībnieki uz pasākumu īpaši aicina bijušos "Ritenīša" dejotājus.

Inčukalna 8. Deju svētki

20. maijā Aleksandra parka estrādē notiks Inčukalna 8. Deju svētki. Pasākums sāksies plkst. 14.00 ar amatnieku tirdziņa atklāšanu. No plkst. 17.45 tradicionālais svētku gājiens no Inčukalna tautas namā, bet plkst. 18.00 – svētku lielkoncerts, kam sekos zaļumballe ar grupu "Kārklu blūzs".

Dejas izrāde "Tā ziedēja Jāņu nakts" Saulkrastos

20. maijā plkst. 18.00 Saulkrastu estrādē Jāzepa Vītola Latvijas valsts Mākslas akadēmijas horeogrāfijas katedras studenta Jāņa Kalniņa bakalaura darbs – dejas izrāde "Tā ziedēja Jāņu nakts". Izrādē piedalās TDA "Zīle", TDK "Kekaviņa", VPDK "Zīle", kā arī Saulkrastu deju kolektīvi – "Saulgrieži", "Jūrdancis", "Krustu šķērsu". Solo Berta Pulmane un Mārtiņš Henke. Izrādes pamatā ir vasaras saulgriežu tradīcijas, kas iekļauj sevī galvenās svētku rituālās daļas – gatavošanos, ciemos iešanu, sagaidīšanu, buršanos, papardes zieda meklējumus. Līgo nakts maģijā tiks izdejota divu saimju likteņlīniju savīšanās vienā. Ieeja brīva.

Humora šova "Smieties nav aizliegts" sezonas noslēgums Katlakalnā

20. maijā plkst. 19.30 Katlakalna tautas namā humora šova "Smieties nav aizliegts" septītās sezonas noslēgums. Dažādi improvizēti, humora pilni un izklaidējoši stāsti par aktuālo un mazliet aizmirsto. Piedalās: Katlakalna Improvizācijas teātris Toma Zvejnieka vadībā un viesaktieri – Arnis Stuburs un Sergejs Vinogradovs.

Ģērboņa balle Daugmalē

20. maijā plkst. 22.00 Ķekavas novada Daugmales multifunkcionālajā centrā, atzīmējot un svinot Daugmales pagasta jaunā ģērboņa apstiprināšanu un saņemšanu, notiks Ģerboņa balle. Spēlēs grupa "Paldies par dejām". Ierašanās ar groziņiem. Ieejas maksa 3 eiro.

Maija tirgus Ķekavā

21. maijā no plkst. 8.00 līdz 15.00 pie Doles tautas nama Ķekavā – ikmēneša tirgus. Stādi, mājražotāju gardumi, amatnieku darinājumi, apģērbi, apavi, saimniecības preces.

SEB MTB velomaratona otrais posms Siguldā

21. maijā no plkst. 10.00 Siguldā norisināsies Latvijas lielākā riteņbraukšanas sacensību seriāla – SEB MTB maratona – otrais posms. Sacensības jau 16 gadus pulcē profesionālus sportistus, amatierus, dabas baudītājus, kā arī bērnus un jauniešus. Bērnu starts plānots plkst. 10.00, sporta klases starts plkst. 12.00, bet vairāk nekā 1500 dalībnieku kuplais starts būs vērojams plkst. 13.00.

Carnikavas Piejūras skrējiens

21. maijā no plkst. 11.00 Carnikavas sporta kompleksa stadionā norisināsies Carnikavas Piejūras skrējiens. Sacensību programmu ievadīs 400 un 800 metru skrējieni bērniem, kam plkst. 11.30 sekos 3 km veselības meža aplis, bet plkst. 12.30 – 6,5 km Tautas aplis un15 km Meža aplis. Vairāk informācijas Carnikavas sporta centrā.

Ģimenes dienas svētki Salaspilī

21. maijā plkst. 11.00 Salaspils kultūras nama "Rīgava" Mūzikas un mākslas dārzā notiks Ģimenes dienas svētku zinības. Pasākuma programmā Salaspils ģimeņu sumināšanas koncerts, lielās spēles visai ģimenei, kliņģeris un teātra izrāde "Īkstīte". Piedalīsies dziedātājs Andris Skuja, bērnu deju kolektīvs "Sienāzītis", Salaspils amatierteātris un Salaspils stiprās ģimenes, kas šogad atzīmē vismaz 25 gadu jubileju.

Skriešanas sacensības "Olaines apļi 2017"

21. maijā no plkst. 11.00 Olaines Mežaparkā, atzīmējot pilsētas 50. gadu jubileju, notiks krosa skriešanas sacensības "Olaines apļi 2017". Sacensības ir bezmaksas un tajās tiek piedāvātas trīs dažāda garuma distances: Olaines Sporta centra 5 kilometru skrējiens, "Isostar" 10 kilometru skrējiens un "Olainfarm" 16 kilometru skrējiens. Savukārt jaunākajiem pasākuma dalībniekiem būs iespējams piedalīties sporta studijas "Active" bērnu skrējienos.

Ģimeņu sporta diena "Garkalnietis sporto"

21. maijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 meža ielokā pretī Garkalnes dzelzceļa stacijai notiks ģimeņu sporta diena "Garkalnietis sporto". Programmā: nūjošana, skriešana, izturības trase, galda hokejs, armrestlings, radošās darbnīcas, fotostūrītis, "Lielās pēdas", geo slēpņošana, piepūšamās atrakcijas. Pasākumu organizē "Talantu pilsēta" sadarbībā ar Garkalnes sporta centru. Īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem.

Kultūrizglītības centra atklāšanas svētki Salas pagastā

21. maijā plkst. 13.00 ar bērnu un jauniešu koncertu "Mūsdienu performance" Babītes novada Salas pagasta "Vietvalžos" turpināsies jaunā Kultūrizglītības centra atklāšanas svētki. Koncertu vadīs Maija Sējāne un Mārtiņš Ruskis. Koncertā piedalās Salas pagasta bērni un jaunieši. Plkst. 14.00 centrā "Atvērtās durvis" – ikviens ir laipni aicināts aplūkot Kultūrizglītības centra pārbūvētās telpas.

Latvijas dāmu handbola čempionāta izšķirošā finālspēle Ulbrokā

21. maijā plkst. 14.00 Ulbrokas sporta kompleksā sāksies Latvijas dāmu handbola čempionāta izšķirošā trešā finālspēle, kurā Stopiņu novada handbola komanda tiksies ar "REIR Dobele" komandu. Pēdējo gadu aizraujošākajā finālā abas pirmās spēles beidzās ar viešņu uzvaru pēcspēles metienu sērijā – 35:34 Ulbrokā un 27:26 Dobelē.

Koncerts "Šai saulē zem mēness" Ikšķilē

21. maijā plkst. 17.00 Ikšķiles tautas namā izskanēs koncerts "Šai saulē zem mēness". Imanta Kalniņa dziesmas dziedās solists Uģis Roze, sieviešu vokālais ansamblis "Nona", vīru vokālais ansamblis "Tikai tā!" un bērnu vokālais ansamblis "Puķuzirnis". Instrumentālais pavadījis: Gunta Trasūne, Aivars Gudrais, Justīne Rozentāle, Modris Krūmiņš, Bruno Priekulis, Aleksandrs Minskovskis. Muzikālais vadītājs: Juris Kļaviņš.

Labdarības hokeja spēle Mārupē

21. maijā plkst. 17.00 Mārupes ledus hallē notiks labdarības hokeja spēle, kurā spēkiem mērosies Latvijā populāri mūziķi, TV sejas, radio personības, hokeja zvaigznes un citi sabiedrībā zināmi cilvēki. Spēles mērķis ir savākt ziedojumus inventāra iegādei bērniem, kas viņiem ļaus pēc iespējas labāk apgūt individuālās tehnikas pamatus un attīstīt hokeja spēles meistarību.

Siguldas Tautas teātra pirmizrāde "Burvīgie blēži" Siguldā

21. maijā plkst. 18.00 Siguldas novada pašvaldības Pakalpojumu centra ēkā Raiņa ielā 3 Siguldas Tautas teātris aicina uz pirmizrādi – sešas leģendāras krāpšanas vienā amizantā Leldes Stumbres komēdijā "Burvīgie blēži" divos cēlienos. Komēdija balstīta uz patiesiem notikumiem par naudas, dārglietu un mākslas darbu izkrāpšanas gadījumiem pagājušā gadsimta 25.–50. gados Francijā.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Pamatīgas zināšanas un skolēnu līdzdalība - tā dziļo pārmaiņu mērķi, uzsākot izglītības reformu, raksturo Valsts iz… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
No redakcijas arhīva: Darba Balss un Rīgas Apriņķa Avīze Jāņos aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/fhLAERW90H

Twitter Citi raksta

Marupes_novads
Lai iegūtu nepieciešamo summu dalībai Pasaules čempionātam para-iejādē, ģimenes restorāns “Hercogs” Mārupē 30. jūn… twitter.com/i/web/status/1…
Adazubiblioteka
Ādažu bibliotēka aicina apskatīt fotoizstādi “Kļūdies tā, lai citiem prieks”! Novērtējiet, kādas valodas kļūmes va… twitter.com/i/web/status/1…
Valsts_policija
23. jūnija vakarā Ādažos aizturēts piedzēries līgotājs, kurš izdazīja logus četrām automašīnām:… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018