Mārupes volejbolistēm Nacionālās līgas čempioņu tituls, Salaspils handbolistiem un Ķekavas basketbolistiem – vietas "play off" turnīros

Foto – facebook.com/Volejbolskola Foto – facebook.com/Volejbolskola

Ražīga nedēļas nogale bija Pierīgas novadu sporta spēļu komandām. Mārupes sporta centra dāmu volejbola komanda finalsērijā divreiz uzvarēja Rīgas Volejbola skolas junioru komandu un kļuva par Nacionālās līgas čempionēm. “Salaspils” kluba handbolisti nodrošināja vietu virslīgas izslēgšanas turnīrā, bet Ķekavas basketbolisti svinēja uzvaru Nacionālās basketbola līgas pamatturnīra priekšpēdējā spēlē.

Mārupes volejbolistes Nacionālās līgas pamatturnīra divu labāko komandu fināla pirmajā cīņā sestdien savās mājās guva visai pārliecinošu uzvaru trijos setos. Pirmā seta vidū mārupietes izsēja sešu punktu pārsvaru (12:12), taču vēlāk veica 5:1 izrāvienu un pabeidza 25:21. Otrajā izšķirošo pārsvaru laukuma saimnieces veica seta vidū (17:10) – 25:19. Savukārt trešais aizritēja diezgan līdzīgi pirmajam – pēc 9:3 rīdzinieces panāca izlīdzinājumu 18:18, taču nākamos četrus punktus guva Mārupes komanda un pabeidza spēli 3:0 (25:21, 25:19, 25:20). Marta Ozoliņa mājiniecēm guva 15 punktus, Līga Strautniece 11.

Svētdien otrajā spēlē Rīgā mārupietes labi sāka (14:7), tad nokļuva zaudētājās (20:22), tomēr setu pabeidza savā labā – 25:22. Otrajā setā viešņām jau pašā sākumā nācās atspēlēt lielus “mīnusus” (1:8), galotnē viņas no gandrīz bezcerīgā 15:23 rezultāta pietuvojās līdz 22:23, tomēr zaudēja pirmo setu finālā – 22:25. Trešajā setā mārupietes vadību uzņēmās jau pašā sākumā (5:1) un vinnēja ļoti pārliecinoši – 25:13. Sīvākā cīņa izvērtās ceturtajā setā, kura izskaņā Mārupes volejbolistes atspēlējās no 20:21 deficīta un svinēja uzvaru 3:1 (25:22, 22:25, 25:13, 25:22). Arī šoreiz rezultatīvākās bija M.Ozoliņa (33 p.) un L.Strautniece (12). Turnīru mārupietes pabeidza ar astoņām uzvarām astoņās spēlēs.

Vietu Latvijas handbola virslīgas izslēgšanas turnīrā nodrošinājuši “Salaspils” komandas handbolisti, kuri svētdien Ludzā “līgu dueļa” (virslīgas vājākā un pirmās līgas labākā komanda) otrajā spēlē pieveica sporta kluba “Latgols” juniorus. Pirmā puslaika vidū salaspilieši ar četriem vārtiem pēc kārtas panāca pirmo vērā ņemamo pārsvaru (12:8), līdz puslaika beigām to palielināja līdz 21:15, bet otrā puslaika pirmajā pusē sasniedza arī desmit vārtu starpību (33:23). Tikai pēdējās minūtēs ludzānieši to nedaudz samazināja – 43:37 “Salaspils” labā un 2:0 sērijā līdz divām uzvarām.

Uzvarētāju labā pa desmit vārtiem iemeta Kaspars Luksis un Krists Vidzis, deviņus – Ivars Brics, astoņus – Matīss Strautnieks. Pēc zaudējumiem visās 12 pirmā posma spēlēs Salaspils komanda uzvarējusi divās pārspēlēs, ranga sarakstā saglabā septīto vietu un izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā (ceturtdaļfinālā) tiksies ar otrās vietas īpašniekiem. Virslīgas otrā posma turnīrs gan turpināsies līdz pat marta beigām.

Foto – Madara Lazdiņa

Basketbola klubs “Ķekava”
NBL pamatturnīra priekšpēdējo spēli aizvadīja svētdien viesos pret BK “Talsi” basketbolistiem. Otrās ceturtdaļas vidū, kad rezultāts bija neizšķirts 28:28, ķekavieši iemeta 12 punktus pēc kārtas, taču vēl trešās ceturtdaļas izskaņā viņi nekur daudz tālāk nebija tikuši (57:45). Toties atlikušajā laikā viesi pilnībā dominēja un svinēja vienu no pārliecinošakajām uzvarām sezonā – 98:59.

Eduards Avotiņš Talsos guva 37 punktus un izcīnīja 15 atlēkušās bumbas, Marts Ričards Ozolinkevičs pievienoja 22 punktus un Jānis Gertners 16. Pirms pēdējās spēles otrdien izbraukumā pret Grobiņas basketbolistiem ķekaviešiem ir desmit uzvaras un deviņi zaudējumi. Jau skaidrs, ka pirmo posmu Rietumu grupā BK “Ķekava” pabeigs sestajā vai septītajā vietā, un astotdaļfinālā viņiem pretī stāsies rangā krietni augstāk esoša komanda.