Florbolisti cīnās par vietu pusfinālā, ķekavietēm jau pirmās medaļas

Foto - Latvijas Florbola savienība Foto - Latvijas Florbola savienība

Par Latvijas-Igaunijas dāmu florbola līgas sudraba medaļau ieguvējām kļuva “FK Ķekava” florbolistes, kuras ieguva otro vietu nedēļas nogalē notikušajā finālturnīrā. Vīru virslīgas ceturtdaļfināla sērijas ar Ķekavas un Ulbrokas komandu piedalīšanos turpināsies nākamajā nedēļas nogalē.

Sestdien Ulbrokas sporta kompleksā ķekavietes aizvadīja pusfināla spēli pret “NND/RJTC” florbolistēm, kuras šosezon bijušas sekmīgākas. Līdz otrās trešdaļas vidum viņas favorīšu statusu apliecināja, izvirzoties vadībā 2:0. Taču tad “FK Ķekava” vienus vārtus atguva, bet piecas minūtes pirms pamatlaika beigām pat izvirzījās vadībā 3:2. Pretinieces gan rezultātu izlīdzināja, 10 minūšu pagarinajumā uzvarētājas netika noteiktas, bet pēcspēles metienu sērijā Ķekavas komandai uzvaru nodrošināja vienīgais precīzais metiens Noras Zvirbules izpildījumā – 4:3.

Finālā svētdien Kocēnos pret vietējo “Rubeni” gan nopietna cīņa nesanāca. “FK Ķekava” pirmos un vienīgos vārtus iemeta septiņas minūtes pirms beigām, kad viešņu vārtos bumbiņa bija ielidojusi deviņas reizes – 1:9. Ņemot vērā, ka šīs sezonas rangā ķekavietes ir drošā trešajā vietā, otrā vieta tomēr uzskatāma par panākumu un saasina intrigu pirms gaidāmās Latvijas virslīgas pusfināla sērijas, kur viņu pretinieces vēlreiz būs “NND/RJTC” vienība.

Sestdien un svētdien Kocēnos viesojās arī “Ķekava”/”RB&B” vīru komanda. Ceturtdaļfināla trešajā spēlē pret “Rubeni” ķekavieši trešās trešdaļas sākumā bija vadībā 3:0, taču nepilnu desmit minūšu laikā ielaida četrus vārtus un piedzīvoja zaudējumu 3:4.

Ceturtās spēles uzvarētāju noteikšanai ar 60 minūtēm izrādījās par maz, kaut pamatlaikā Ķekavas florbolisti trīs reizes izvirzījās vadībā (trešo reizi neizšķirtu “Rubene” panāca divas minūtes pirms  beigām). Ceturto reizi ķekavieši vadībā izvirzījās papildlaika septītajā minūtē, kad uzvaras vārtus guva Endijs Umberts Barruss – 4:3. Divus vārtus uzvarētāju labā guva Klāvs Jansons. “Ķekava” sērijā ir vadībā 3:1 un var to pabeigt nākamajā mačā 4.martā Ķekavā.

FS “Masters”/Ulbrokas un Talsu NSS/”Krauzers” klubu duelī, tāpat kā pirms nedēļas Ulbrokā, talsenieki uzvarēja pirmajā spēlē, bet ulbrokieši otrajā, un sērijā ir neizšķirts 2:2. Sestdien sērijas trešajā spēlē otrās trešdaļas vidū rezultāts vēl bija neizšķirts 2:2, bet tad četru minūšu laikā viesu vārtos sabira četras bumbiņas un trešajā trešdaļā vēl divas – 2:8.

Svētdienas spēlē jau astotajā minūtē FS “Masters” florbolisti bija vadībā 3:1, vēlāk guva vēl trīs vārtus pēc kārtas un nedeva pretiniekiem iespēju atspēlēties – 6:4. Divi vārti un divas rezultatīvas piespēles Matīsa Kristiāna Morozova kontā. Piektā spēle notiks 4.martā Ulbrokā, sestā – dienu vēlāk Talsos.

Tāpat kā Latvijas pirmās, arī Latvijas otrās līgas izslēgšanas turnīrs norisināsies bez Pierīgas komandām. Inčukalna sporta kluba “Coyote” florbolistiem iekļūšanai Austrumu grupas pirmajā četriniekā bija nepieciešama uzvara pēdējās kārtas spēlē pret pamatturnīra uzvarētājiem Rēzeknes BJSS florbolistiem. Taču līdz panākumam bija stipri patālu – 4:16.

Grupas tabulā “koijoti” finišēja piektie (deviņas uzvaras un deviņi zaudējumi) divus punktus aiz ceturtās vietas ieguvējiem “Līgatnes” florbolistiem.