Aptauja: Miegam pietiekami daudz laika velta mazāk nekā puse iedzīvotāju Latvijā

(Komentēt)
Aptauja: Miegam pietiekami daudz laika velta mazāk nekā puse iedzīvotāju Latvijā Foto: arhīvs
2017. gada 9. oktobris, 13:03

Mazāk nekā puse jeb 47% valsts iedzīvotāju uzskata, ka miegam velta pietiekami daudz laika, liecina "Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss".
Pērn šādi norādījuši 43% aptaujāto.

Aptaujā noskaidrots, ka mazāk par pietiekamu miega daudzumu piedomā iedzīvotāji 25 līdz 34 gadu vecumā. Šajā aptaujāto grupā vien 38% atzina, ka ikdienā cenšas gulēt gana daudz.

Savukārt vairāk laika miegam velta iedzīvotāji 55 līdz 74 gadu vecumā. Šo iedzīvotāju vidū pietiekami daudz guļ 54%.

Vērtējot aptaujāto atbildes pēc dzimuma, secināts, ka sievietes guļ vairāk nekā vīrieši. Sieviešu vidū miegam pietiekoši daudz laika velta 51%, bet vīriešu vidū - 43%.

Apskatot datus pēc apdzīvotajām vietām, atklājas, ka labākais miegs ir galvaspilsētas iedzīvotājiem - 51% rīdzinieku atbildējuši, ka ikdienā piedomā pie optimāla miega daudzuma. Tikmēr mazāk laika miegam velta lauku apvidos dzīvojošie – tā atzinuši 44%.

Pret miega daudzumu ikdienā apzinīgākā attieksme ir tiem 54% iedzīvotāju, kuri savu dzīvesveidu kopumā novērtējuši kā veselīgu. Bet starp tiem, kuri atzīst, ka piekopj neveselīgu dzīvesveidu, veselīga miega piekritēju ir 38%.

Kā liecina aptieku tīklu "Mana Aptieka" un "Apotheka" pārdošanas rādītāji, sabiedrībai nākas saskarties ar miega traucējumiem - šā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar analoģisku periodu pērn, par 10% pieaudzis līdzekļu veselīgam miegam noiets.

"Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss" izveidots sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Pētījums veikts šī gada aprīlī, kopumā visā Latvijā aptaujājot 1003 respondentus vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ceļojums senajā inku impērijā un ne tikai aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/vUyZGYxTfP
aprinkislv
Aptauja Saulkrastos @Saulkrastu_nov . Kā pasargājat sevi karstajā laikā? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/zJRfHzcbem
aprinkislv
Foto: Ikšķili @Ikskilelv pieskandina vasaras lielkoncerts aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/QS8L23d7AG

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Paldies par atsaucību! Suns ir atradis savus saimniekus. twitter.com/sigulda_lv/sta…
sigulda_lv
Siguldas novada Pašvaldības policijas darbinieki aicina atsaukties suņa saimnieku. Suņu meitene svētdien, 22.jūlijā… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018