Aptauja: Latvijas iedzīvotājus visvairāk satrauc tuvinieku zaudēšana, slimības un karš

(Komentēt)
Aptauja: Latvijas iedzīvotājus visvairāk satrauc tuvinieku zaudēšana, slimības un karš Foto: arhīvs
2017. gada 11. oktobris, 11:59

Būtiskākās bažas, kas cilvēkus satrauc 2017. gadā, nemainīgi ir bailes pazaudēt mīļos un tuvos cilvēkus (63%), bailes no neārstējamām slimībām (46%) un kara draudi (35%), liecina "Swedbank" sadarbībā ar "Snapshots" septembrī veiktā iedzīvotāju aptauja.

Pasaules notikumu kontekstā iedzīvotāji ir salīdzinoši norūpējušies arī par iespējamiem teroraktiem (18%), potenciālo ekonomisko lejupslīdi un tās ietekmi uz ģimenes budžetu (16%), kā arī neveiksmēm ģimenes dzīvē.

Stabilizējoties ekonomiskajai situācijai, būtiski mazinājušās iedzīvotāju bažas par darba zaudējumu (no 17% 2011. gadā līdz 12% šogad). Tāpat kopš 2011. gada būtiski sarucis to iedzīvotāju īpatsvars, kas uzskata – krīzes situācijā viņi paliktu bez finansiāla nodrošinājuma: ja pirms sešiem gadiem šādu viedokli pauda trešdaļa aptaujāto, šogad vairs tikai 23%. Turklāt pēdējo sešu gadu laikā praktiski trīskāršojies to iedzīvotāju īpatsvars, kas krīzes situācijā paļautos uz saviem finanšu uzkrājumiem: ja 2011. gadā šāda iespēja bija 5% aptaujāto, šogad – jau 14%. Aptaujas rīkotāji uzskata: tas nozīmē – krāšanas kultūra Latvijā arvien nostiprinās.

Tomēr, neskatoties uz dažādu dzīvību un veselību apdraudošo risku saasināto uztveri, iedzīvotāji aizvien atliek uz vēlāku dažādu risinājumu meklēšanu. Trešdaļa iedzīvotāju ikdienā atliek netīkamu jautājumu risināšanu (37%), vēl teju piektdaļa (17%) atliek finanšu jautājumu risināšanu, savukārt katrs desmitais atliek domu par dzīvības apdrošināšanu, kas būtu vismaz finansiāls risinājums situācijās, ja iedzīvotājiem nāktos sastapties ar kādu no identificētajiem baiļu avotiem.

Aptaujas dati atklāj, ka salīdzinoši liela daļa Latvijas iedzīvotāju izvairās no vizītes pie ārsta (31%), savu sapņu īstenošanas (21%), lielāku pirkumu veikšanas (21%), sportisku nodarbju uzsākšanas (20%) un veselīga uztura paradumu ieviešanas ikdienā (20%).

Vienlaikus pozitīvs indikators ir tas, ka arvien vairāk iedzīvotāju novērtē dzīvības apdrošināšanu kā finanšu instrumentu dzīves kvalitātes nodrošināšanai grūtākos brīžos – šobrīd jau 26% iedzīvotāju ir apdrošinājuši savu dzīvību. Iespējams, sabiedrība arvien tuvojās kādreiz pieņemtajam, ka dzīvības apdrošināšana ietilpst "džentelmeņa komplektā".

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ministru kabinets ārkārtas sēdē 12. februārī faktiski bez debatēm apstiprināja nepilnas četrdesmit lappuses garu do… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Pierīgas pensionāru apvienības jubilejā aprinkis.lv/zinas/item/433… pic.twitter.com/4Q7Mh6vgk8
aprinkislv
Brīvdienas Pierīgā: dziesmas, dejas, filmas, izrādes, balles, sports aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/4YJe64xBd3

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
19. februārī plkst.18.00 “Dievnama, baptistērija un saiešanas nama izbūve Rīgas gatvē 36, Ādažos” būvniecības iecer… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Izcila ziņa visiem ziemas aktīvās atpūtas cienītajiem – Siguldā un tās apkārtnē ir atvērtas visas slēpošanas trases… twitter.com/i/web/status/9…
CSP_Latvija
Visblīvāk apdzīvotie novadi ir Pierīgā, kā arī Cēsu un Aizkraukles novads. pic.twitter.com/TTDe65foUR

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018