Aptauja: iedzīvotāju noskaņojums par valsts stāvokļa nākotnes prognozēm uzlabojies

(Komentēt)
Aptauja: iedzīvotāju noskaņojums par valsts stāvokļa nākotnes prognozēm uzlabojies Foto: arhīvs
2017. gada 10. novembris, 16:22

Salīdzinot ar iepriekšējā mēneša rādītājiem, iedzīvotāju noskaņojums attiecībā pret valsts stāvokli un tā nākotnes prognozēm ir uzlabojies, liecina "Baltic International Bank Latvijas barometra" dati. Visi pētījumā analizētie indeksi ir pakāpušies.

Šī gada septembrī 31 % respondentu Latvijas situācijas attīstību kopumā vērtēja pozitīvi, taču kritisku vērtējumu sniedza 53 % aptaujāto valsts iedzīvotāju. Tā rezultātā kopējās situācijas attīstības vērtējuma indekss mēneša laikā ir pakāpies no -32 līdz -22, kas ir augstākais rādītājs pēdējā gada laikā.

Taujāti par pašreizējo valsts ekonomikas stāvokli, to atzinīgi novērtējuši 3 % respondentu. Taču kā kritisku valsts ekonomisko stāvokli norādījuši 49 % aptaujāto, no kuriem lielākā daļa ir privātajā sektorā strādājošie Latvijas iedzīvotāji.

Nedaudz pozitīvāks vērtējums sniegts jautājumā par Latvijas ekonomikas stāvokļa prognozēm tuvākā gada laikā: 17 % respondentu uzskata, ka pēc gada situācija būs uzlabojusies, bet 23 % norādījuši, ka, viņuprāt, situācija pasliktināsies. Indekss salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi paaugstinājies no -8 uz -5, liecinot par pozitīvu tendenci.

Jautājumā par respondentu ģimenes materiālo stāvokli neapmierinātību pauda 28 %, bet 16 % aptaujāto savu materiālo situāciju vērtē pozitīvi. Turklāt nākotnes prognozēs saistībā ar ģimenes materiālo stāvokli 17 % respondentu uzskata, ka tas būs pozitīvi mainījies. Vien 11 % Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka stāvoklis pēc gada pasliktināsies.

Krasākās atšķirības vērojamas jautājumā par valdības darbu, ar ko apmierināti ir vien 18 % aptaujāto, un kritisku vērtējumu snieguši 75 % pētījuma dalībnieku. Visvairāk ar valdības darbu apmierināto respondentu nāk no Vidzemes reģiona, bet vismazāk – no Zemgales reģiona.

Par darba pieejamības situāciju valstī 8 % respondentu snieguši optimistisku vērtējumu, un viņu vidū pārliecinoši dominē Zemgales reģiona iedzīvotāji. Taču par negatīvu šo situāciju uzskata 58 % aptaujāto, dominējot aptaujātajiem Latgales iedzīvotājiem.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Jūrmala @JurmalaLV seko Rēzeknes piemēram aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/QXI442F58K
aprinkislv
Marts ir piesātināts ar visādiem strīdīgiem un mazāk strīdīgiem datumiem... aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/AhQYPQBfBq
aprinkislv
Literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis: Pietrūkst literatūras domāšanai aprinkis.lv/sabiedriba/cil… pic.twitter.com/eIJ6Mr1Qxo

Twitter Citi raksta

BaldonesNovads
7. aprīlī Mercendarbes muižā - Meistaru dienas Baldonē, 2018 “Tradicionālā latviešu kokle”. baldone.lv/lv/baldone/zin… pic.twitter.com/1WYIBwMPIa
sigulda_lv
Otrdien @LIAALatvija Siguldas Biznesa inkubatorā notiks pieredzes stāstu pēcpusdiena „No idejas līdz biznesam”… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018