Aptauja: Gandrīz puse iedzīvotāju pēdējo piecu gadu laikā ir sākusi ēst vairāk dārzeņu

(Komentēt)
Aptauja: Gandrīz puse iedzīvotāju pēdējo piecu gadu laikā ir sākusi ēst vairāk dārzeņu Foto: pixabay.com
13. novembris, 12:03

48% Latvijas iedzīvotāju pēdējo piecu gadu laikā ir palielinājuši dārzeņu īpatsvaru uzturā, liecina AS "Hanzas maiznīcas" un pētījumu centra SKDS veiktā aptauja. Būtiski vairāk uzturā dārzeņus sākuši lietot 22% jeb katrs piektais respondents.

26% aptaujāto atzina, ka pēdējos gados iesākuši ēst dārzeņus nedaudz vairāk nekā iepriekš. 46% respondentu atzina, ka dārzeņu patēriņš uzturā pēdējos piecus gadus nav mainījies. Savukārt tikai 2% norādīja, ka viņi dārzeņus ēd mazāk.

Vairāk dārzeņus uzturā sākuši lietot gados jauni cilvēki – it īpaši vecuma grupās no 18 līdz 24 gadiem un no 25 līdz 34 gadiem. Apzinīgākas par veselīgu uzturu kļuvušas sievietes, no kurām aptuveni 29% pēdējos piecos gados palielinājušas dārzeņu īpatsvaru uzturā.

"Aptaujas rezultāti parāda patīkamu tendenci – sabiedrība arvien vairāk sadzird uztura ekspertus un uzturā palielina dārzeņu īpatsvaru. Cilvēka uzturā ir divas galvenās produktu grupas – graudaugi un dārzeņi, kas abas ir šķiedrvielām un vitamīniem bagātas un vērtīgas mūsu organisma pilnvērtīgai funkcionēšanai," aptaujas rezultātus komentēja uztura speciāliste Lizete Puga.

Dārzeņi ir bagāti ar šķiedrvielām, vitamīniem, minerālvielām un bioloģiski aktīvām vielām. Uztura speciālisti aicina izvēlēties dārzeņus pēc varavīksnes principa – dažādās krāsās, jo katram dārzenim piemīt savas unikālās vērtīgās īpašības. Dienā dārzeņiem, augļiem un ogām būtu jāveido no trešdaļas līdz pusei uztura, un tos iesaka iekļaut visās ēdienreizēs, tostarp arī brokastīs. Kartupeļi netiek ietverti šajā grupā.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aicina piedalīties Vidzemes piekrastes tūrisma tīklošanās seminārā @Saulkrastu_nov @Saulkrastic… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Simts gadi šokolādes konfekšu vēsturē Latvijā aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Xr2XjThQ0w
aprinkislv
Goda jūrmalnieka titulu šogad saņem uzņēmējs Lauris Aleksejevs un treneris Genādijs Samoilovs… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

Carnikavas_nov
"Aizliegtais paņēmiens" iedvesmu operācijai “Barona ielas bruģis” smēlies Carnikavas nov. rīcībā, liekot būvniekam… twitter.com/i/web/status/9…
Saulkrastic
RT @akprodmedia: Latvijas karoga pacelšana Saulkrastos: youtu.be/djR23gSLApA?a, #Saulkrasti
Stopini_Latvia
Pabeigta Līdumnieku ielas posma pārbūve Sauriešos bit.ly/2zVzsKt pic.twitter.com/iAyInuPjA1

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2017