Decembris atnācis skanīgi un sportiski. Brīvdienu pasākumi Pierīgā

(Komentēt)
Decembris atnācis skanīgi un sportiski. Brīvdienu pasākumi Pierīgā Foto: arhīvs
2017. gada 1. decembris, 17:44

Svētdien tiks iedegta pirmā svece Adventa vainagā, šur tur – arī pirmās Ziemassvētku egles. Taču decembris Pierīgas novados nav atnācis tikai ar rāmu ziemas gaidīšanas noskaņu. Brīvdienās izskanēs koncerti, tiks demonstrētas teātra izrādes, turpināsies cīņas par medaļām.

Dziesmoti dzejisks vakars ar Guntaru Raču, Andri Alviķi un Uģi Tirzīti Ķekavā
1. decembrī plkst. 19.00 Doles tautas namā būs iespēja baudīt dziesmoti dzejisku vakaru pie galdiņiem ar Guntaru Raču, Andri Alviķi un Uģi Tirzīti. Gaidāmi arī īpašie viesi.

Dokumentālā filma "Astoņas zvaigznes" Katlakalnā
1. decembrī plkst. 19.00 Katlakalna tautas namā demonstrēs režisora Askolda Saulīša dokumentālo filmu "Astoņas zvaigznes". Filma par latviešu nācijas pašapzināšanās procesa spilgtāko un traģiskāko parādību – latviešu strēlniekiem, par latviešu strēlnieku brīvprātīgajiem bataljoniem.

Latvijas Basketbola līgas spēle Ķekavā
1. decembrī plkst. 20.00 Ķekavas sporta klubā sāksies Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas spēle, kurā laukuma saimnieki BK "Ķekava"/"Optibet" basketbolisti sacentīsies ar LBL2 C apakšgrupas pastarīti "KP BA/DSN" komandu. Ķekavieši šosezon uzvarējuši astoņās no deviņām pirmajām spēlēm.

Kora "Anima" koncerts "Kad man vairs nebūs 16" Saulkrastos
1. decembrī plkst. 20.00 viesnīcā "Minhauzena Unda" (Ainažu ielā 74) Saulkrastu jauktā kora "Anima" koncerts "Kad man vairs nebūs 16". Sešpadsmit gadu laikā koris ir sadarbojies ar izciliem mūziķiem, kuri ir kļuvuši par draugiem un muzikālajiem domubiedriem, tāpēc uz skatuves kopā ar kori "Anima" būs instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā, kā arī solisti, esošie un bijušie kora dalībnieki. Koncertā varēs dzirdēt gan JK "Anima" visu laiku iemīļotākās dziesmas jaunā jubilejas versijā, gan skaņdarbus, kuri radīti un aranžēti par godu šim notikumam.

Telpu futbola spēles Baldonē, Baložos un Spuņciemā
1. un 2. decembrī Pierīgā notiks vairākas Latvijas un Rīgas čempionātu spēles telpu futbolā. Piektdien vienā laikā – plkst. 20.30 – Baldones vidusskolas sporta zālē mājinieku komanda Rīgas čempionāta Izaicinājuma līgas mačā tiksies ar klubu "Raita", bet Baložu vidusskolā Ķekavas novada futbolisti sacentīsies ar FK "Partizāns". Savukārt sestdien 18.30 Spuņciema sporta zālē Latvijas virslīgas turnīra spēle FK "Beitar" – TFK "Rēzekne".

Nacionālās volejbola līgas spēles Piņķos
2. decembrī no plkst. 10.00 Babītes sporta kompleksā Piņķos notiks Nacionālās volejbola līgas kārtējā sabraukuma spēles dāmu komandām. No rīta divas spēles aizvadīs laukuma saimnieces SK "Babīte" volejbolistes – 10.00 pret OC "Limbaži"/"Zeltaleja" komandu un 11.30 pret Liepājas sporta spēļu skolas volejbolistēm. Turpinājumā paredzētas vēl četras spēles: plkst. 13.00 VK "Līvāni" – OC "Limbaži"/"Zeltaleja", 14.30 Liepājas SSS – LLU, 16.00 LU – VK "Līvāni" un 17.30 MSĢ – LLU.

Mākslas vingrošanas sacensības "Ziemas grācija" Salaspilī
2. un 3. decembrī. Salaspils sporta namā būs iespēja vērot unikālas sacensības mākslas vingrošanā "Ziemas grācija". Rīkotāji gaida skatītājus skaistuma, dejas un grācijas svētkos. Sacensību sākums plkst. 10.00.


Veselības diena Carnikavā
2. decembrī no plkst. 10.00 Carnikavas pamatskolas sporta zālē risināsies Veselības dienas pasākumi – vingrošana, telpu orientēšanās, izglītojoša lekcija, loka šaušana, zumba u.c. Būs arī bezmaksas holesterīna un cukura līmeņa eksprestesti, asinsspiediena un svara mērījumi.

Orientēšanās piedzīvojums "Atrodi sniegavīrus Salaspilī"
2. decembrī plkst. 10.30 pie Salaspils sporta nama sāksies orientēšanās piedzīvojums "Atrodi sniegavīrus Salaspilī" (reģistrācija no 10.00). Dalībnieki veiks distanci, kas saistīta ar prasmi orientēties, plānot distanci un atrast kontrolpunktus, izmantojot karti. Pasākums paredzēts gan ģimenes vai draugu pulka komandām, gan individuāli.

Starptautisks džudo turnīrs "Gaujas Gulivera kauss" Inčukalnā
2. un 3. decembrī Inčukalna sporta kompleksā norisināsies bērnu un jauniešu sporta centra "Gauja" rīkotais starptautisks jauniešu džudo turnīrs "Gaujas Gulivera kauss". Sacensības noritēs grupās no 10 līdz 16 gadu vecumam meitenēm un puišiem. Paredzams, ka šogad uz trim Inčukalna tatami izies ap 500 jauno sportistu no visām Baltijas valstīm, Krievijas, Baltkrievijas, Polijas, Ukrainas, Čehijas, Somijas un Vācijas.
Abās dienās sacensību sākums plkst. 11.00 un 15.00. Sestdien plkst. 11 uz tatami dosies paši jaunākie 10 gadus vecie censoņi, bet pēcpusdienā – U-12 grupas zēni un meitenes. Savukārt svētdien no rīta sacentīsies U-14 grupas dalībnieki, bet pēcpusdienā – U-16 grupas sportisti.

Koncertlekcija "Ieskats starptautiskajā mūzikas programmā "ABRSM"" Ķekavā
2. decembrī plkst. 11.00 Doles tautas namā Ķekavā notiks koncertlekcija "Ieskats starptautiskajā mūzikas programmā "ABRSM"". Lekciju vadīs pianists un pedagogs Eduards Grieznis. Klausītājiem būs iespēja iepazīties ar pasaulē atzītās mūzikas apmācības programmas saturu un šīs programmas iespējām iekļauties Latvijas mūzikas izglītības sistēmā. Koncertlekciju papildinās dzīvā mūzika. Tiek aicināti gan iesācēji mūzikā, gan pieredzējuši mūziķi. Interesentiem būs iespēja reģistrēties programmas apmācībai.

Latvijas handbola čempionāta spēles Spuņciemā un Salaspilī
2. un 3. decembrī Spuņciemā un Salaspilī paredzētas vairākas Latvijas handbola čempionāta spēles. Sestdien plkst. 11.00 Spuņciema sporta zālē kluba "Jūrmalas sports" otrā komanda aizvadīs pirmās līgas spēli pret "Salaspils/Mērnieks ZM" vienību, bet 13.00 jūrmalnieku pamatsastāvs virslīgas mačā tiksies ar MSĢ/"Lat-Hertz" handbolistiem.

Folkloras kopu koncerts Olainē
2. decembrī plkst. 14.00 Olaines kultūras namā notiks folkloras kopu koncerts "Tēvu tēvu laipas mestas, bērnu bērni laipotāji". Piedalās: Laucienes folkloras kopa "Trejteka", Brocēnu folkloras kopa "Virza", Slampes folkloras kopa "Pūrs", Engures novada folkloras kopa "Milzkalnieki", Codes folkloras kopa "Dreņģeri", Svētes folkloras kopa "Dālava", Tērvetes folkloras kopa "Ceļteka", Saulkrastu folkloras kopa "Dvīga" un Olaines folkloras kopa "Dzedzieda".

Latvijas čempionāts daiļslidošanā Mārupē
2. un 3. decembrī Mārupes ledus hallē risināsies Latvijas čempionāts daiļslidošanā. Sestdien no plkst. 15.30 īso programmu izpildīs juniores un juniori (13-19 g.v.), 17.20 vīri, 17.30 dāmas, 18.20 deju pāri un 18.30 sinhronās daiļslidošanas grupas. Svētdien no plkst. 12.30 tādā pašā secībā dalībnieki izpildīs izvēles programmas.

Ievas Janiševas labdarības koncerti "No sirds uz sirdi" Katlakalnā un Daugmalē
2. decembrī plkst. 16.00 Katlakalna tautas namā un 3. decembrī plkst. 16.00 Daugmales multifunkcionālajā centrā izskanēs Ievas Janiševas labdarības koncerti "No sirds uz sirdi", kuru mērķis ir līdzekļu vākšana Ķekavas novada bērnu ar īpašām vajadzībām vasaras nometnei. Koncertā Katlakalnā piedalīsies bērnu vokālais ansamblis "Lai skan", bet Daugmalē – vietējā folkloras kopa.

Čellista Mareka Radzēviča koncerts Krimuldas baznīcā
2. decembrī plkst. 17.00 Krimuldas baznīcā labdarības koncerts – populārās mūzikas kaverversijas atskaņos talantīgais un atraktīvais čellists Mareks Radzēvičs. Visa saziedotā nauda tiks nodota trūkumā nonākušajiem pensionētajiem mācītājiem.

Balle un koncertuzvedums "Baltie mirkļi" Saulkrastos
2. decembrī plkst. 17.30 "Minhauzena Undā" Saulkrastos gaidāma balle un koncertuzvedums "Baltie mirkļi". Ballē spēlēs grupa "Sympathique" ar solisti Inetu Rudzīti, piedalās balles un sporta deju kluba "Evita" audzēkņi.

Deju koncerts "Šurpu, turpu" Krimuldā
2. decembrī plkst. 18.00 Krimuldas tautas namā vidējās paaudzes deju kolektīvs "Dzirnakmeņi" aicina uz koncertu "Šurpu, turpu". Dejā griezīsies arī deju kolektīvi "Dzirnu senči", "Cielava", "Runči un kaķes", "Čiekurs" un "Amata".

Boksa cīņu šovs "Lāčplēša kauss 2017" Ķekavā
2. decembrī plkst. 18.00 Ķekavas sporta klubā pirmo reizi notiks boksa cīņu šovs "Lāčplēša kauss 2017". Boksa cīņu šovā ir pieteikti 28 bokseri no 11 dažādiem Latvijas klubiem, kā arī divi bokseri no Lietuvas. Šova laikā ir ieplānotas 14 cīņas, kurās sportisti ir salikti pāros tā, lai tās būtu pēc iespējas skatāmākas un interesantas. Vakara galvenajās cīņās izaicinājumu Andrejam Nikolājevam un ķekavietim Mārcim Grundulim metīs Lietuvas bokseri Lins Daugelovičs un Sandis Dunkulis.
Cīņu šova formātu rīkotāji mēģinās padarīt maksimāli interesantu skatītājiem – būs olimpiskā boksa noteikumi – 3 raundi pa 3 minūtēm, bet neizpaliks arī profesionālā boksa šova elementi – cīkstoņu uznācieni ringā pie savas mūzikas, dūmi, ugunis, meitenes utt.

Deju kolektīvu koncerts "Ziemas valsis" Berģos
2. decembrī plkst. 18.00 Garkalnes novada kultūras centrā "Berģi" tautas deju kolektīvu sadraudzības koncerts "Ziemas valsis". Piedalās deju kolektīvi "Jandāls", "Baltābele", "Ogre", "Greizie Rati", "Pērle", "Mazais ritenītis", "Ritenītis" un "Vija".

Latvijas florbola čempionāta spēles Salaspilī, Ķekavā un Saulkrastos
1.-3. decembrī Pierīgas sporta zālēs paredzētas vairākas Latvijas florbola čempionāta spēles. Piektdien plkst. 20.00 Salaspils sporta namā FK "Saulkalne" florbolisti pirmās līgas turnīra spēlē uzņems LU/FS "Masters" komandu. Sestdien plkst. 19.00 Latvijas pirmās līgas spēle Saulkrastos, kur florbola klubs "SĀC" mērosies spēkiem ar "Ķekavas Bulldogs" florbolistiem. Svētdien 17.00 Ķekavā vīru virslīgas spēle "Ķekava" – "Kurši/Ekovalis".

Ģimenes filma "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" Lēdurgā
2. decembrī plkst. 19.00 Lēdurgas kultūras namā būs skatāma režisora Vara Braslas ģimenes filma "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru". Astoņgadnieka Oskara vasaras brīvdienas lauku mājās sākas kā nebeidzams cīniņš ar vectēvu, bet pārvēršas par abu vīru draudzību, kas spēj izpestīt vecmāmiņu no viņas skolnieka iecerētas avantūras... Lomās: Mārtiņš Vilsons, Markuss Jānis Eglītis, Akvelīna Līvmane, Eva Ozola, Mārtiņš Meiers, Uldis Dumpis,Lauris Dzelzītis, Alise Polačenko, Inese Pudža, Vizma Kalme.

Jaunā Miltu teātra izrāde "Puma un Skandināvija" Ķekavā
2. decembrī plkst. 20.00 Doles tautas namā Ķekavā skatāma Jaunā Miltu teātra izrāde "Puma un Skandināvija". Režisore Estere Pumpura kopā ar teātra aktrisēm šajā pavasarī ļaujas izaicinājumam un iestudē izrādi, kas reizē ir pētījums par lietu jēgu mūsu dzīvē. Vai kaut kam vispār ir jēga? Vai meklēt jēgu ir kāda jēga? Vai bezjēdzīgā literatūrā var atrast jēgu? Iestudējumā izmantots Jāņa Einfelda tematiskais darbs "Pilsonis Puma un Ceturtdienas karš ar Skandināviju", kas tiek izspēlēts vairākas reizes, ņemot vērā trīs dažādu cilvēku uztveri.

Klaviermūzikas koncerts Pirmajā Adventē Baložos
3. decembrī plkst. 12.00 Baložu pilsētas kultūras namā notiks koncerts Pirmajā Adventē. Piedalās Diānas Zandbergas klavierspēles audzēkņi

Bērnu koncerts "Lācīša ķepainīša Ziemassvētki" Mārupē
3. decembrī plkst. 13.00 Mārupes kultūras namā notiks Mārupes novada bērnu Adventes koncerts "Lācīša ķepainīša Ziemassvētki". Koncertā piedalās: Mārupes novada izglītības iestāžu un Mārupes kultūras nama bērnu kolektīvi.

Ziemassvētku egles iedegšana Saulkrastos, Baldonē un Ikšķilē
Lielās Ziemassvētku egles iedegšana notiks: 3. decembrī plkst. 15.00 Saules laukumā Saulkrastos, plkst. 15.00 Baldones skvērā un plkst. 16.00 pļaviņā pie Ikšķiles tautas nama. Saulkrastos būs Ziemassvētku vecītis un viņa draugi, silta tēja un rotaļas, Baldonē - vietējā fokloras kopa, bet Ikšķilē – dziesmas, dejas, rotaļas un radošās darbnīcas.

Skaistāko šūpuļdziesmu vakars Carnikavā
3. decembrī plkst. 15.00 folkloras kopa "Cēlāji" aicina uz skaistāko miega dziesmiņu vakaru Carnikavas Novadpētniecības centrā: "Izdziedāsim un iepazīsim skaistākās latviešu šūpuļdziesmas. Vakarēšanas laikā varēs arī izveidot dzijas lellīti, kas bērniem, mazbērniem vai mazmazbērniem būs labākais un mīļākais ceļabiedrs, vakarā dodoties sapņu pasaulē."

Kameransambļa "Altera Veritas" koncerts Baložos
3. decembrī plkst. 16.00 Baložu pilsētas kultūras namā notiks kameransambļa "Altera Veritas" koncerts. Kameransambļa kvartets: Anda Eglīte (kokle un basa kokle), Ieva Mežgaile (kokle un basa kokle), Kaspars Gulbis (akordeons) un Andis Klučnieks (flauta). Programmā: Kaspars Zemītis, Alvils Altmanis, Platons Buravickis, Imants Meżaraups un Kristaps Pētersons.
Kameransamblis "Altera Veritas" ('cita patiesība' – latīņu val.), tika izveidots 1999. gadā ar mērķi atskaņot mūsdienu latviešu komponistu oriģinālmūzikas programmas netradicionālam un pasaulē unikālam instrumentu sastāvam. Kvartets aktīvi koncertē Latvijā un Eiropā, saņēmis Lielo mūzikas balvu (2003. g.) un laikraksta "Diena" Gada balvu kultūrā (2005. g.).

Bluķa vakars Katlakalnā
3. decembrī plkst. 16.00 pie Katlakalna tautas nama kopā ar Katlakalna folkloras kopu "Rāmupe" atzīmēs Bluķa vakaru un iedegs egli. Bluķa ceļš: Katlakalna tautas nams – Pļavniekkalna iela – Naudītes iela – Asteru iela - Krizantēmu iela – Bērzu iela - Pļavniekkalna iela – tautas nams. Bluķa ugunskurs, laba vēlējumi, egles iedegšana, dziesmas, danči un rotaļas, zirņi, pīrādziņi, karsta tēja. Uz svētkiem nākot, vēlams ņemt līdzi cienastu groziņā, lāpu vai dzīvās gaismas lukturi, ziedojumu ugunij.

Inčukalna amatierteātra pirmizrāde "Pidžama sešiem" Vangažos
3. decembrī plkst. 18.00 Vangažu kultūras namā būs skatāma Inčukalna amatierteātra pirmizrāde " Pidžama sešiem". Asprātīgs, negaidīts un smieklīgu notikumu pilns vakars kādā franču ģimenē. Nejauši kopā sanākušie mīlnieki, cenšoties slēpt savas attiecības, un atrisināt pārpratumus, samudžina situāciju vēl neatšķetināmākā virpulī, līdz paši vairs nesaprot, kādu lomu šovakar spēlē.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Rūpes par personas datu aizsardzību ir liekulīgas, salīdzinot ar valsts vēlmi revidēt un kontrolēt savu iedzīvotāju… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Siguldas pilsētas svētki, Salaspils un Olaines novadu svētki, Gaujas svētki Ādažos, Kūrorta svētki Jūrmalā, kultūra… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Sirsnīgas attiecības pastā, veikalā un bibliotēkā. Babītes ienācēji un iezemieši @AnitraTooma… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Atklāta gājēju ietve gar Siguldas novada Kultūras centru, kas gājējiem ļauj ērti nokļūt no Pils ielas uz Raiņa park… twitter.com/i/web/status/9…
JurmalaLV
🚖Kūrorta svētku laikā Jūrmalā noteikti satiksmes ierobežojumi; pilsētas sabiedriskais transports bez maksas… twitter.com/i/web/status/9…
BaldonesNovads
Aicinām pieteikties konkursam “Baldones novada sakoptākā sēta un nams 2018” baldone.lv/lv/baldone/zin… pic.twitter.com/8fFAlVrBDa

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018