Gada laikā pasliktinājies Latvijas attīstības vērtējums

(Komentēt)
Gada laikā pasliktinājies Latvijas attīstības vērtējums Foto: arhīvs
1. decembris, 13:55

Salīdzinot 2016. un 2017. gada novembrī publicētos "Baltic International Bank Latvijas barometra" rezultātus, redzams, ka gada laikā situācija valstī Latvijas iedzīvotāju skatījumā nav būtiski uzlabojusies. Atsevišķās jomās plašā pētījuma dalībnieki bijuši pat vēl kritiskāki nekā pirms gada.

Iedzīvotāji šoruden pesimistiskāk raugās uz pašreizējo Latvijas situācijas attīstību kopumā: rādītājs ir -22 punkti, kas ir par 7 punktiem zemāk nekā gadu iepriekš. Tāpat ne visai cerīgi aptaujātie raugās arī uz pašreizējo Latvijas ekonomikas stāvokli (-29 punkti 2017. gadā). Taču vislielākā kritika tikusi Latvijas valdības darba vērtējumam, kas noslīdējis pat vēl zemāk nekā novembrī pirms gada – 2016. gadā tas bija -35, šogad ir -39 indeksa punkti.

2016. gada rudenī 5% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju pauda viedokli, ka pašreizējais Latvijas ekonomikas stāvoklis ir labs, taču šogad pozitīvi noskaņoti ir vairs tikai 3% aptaujāto. Rezultāti liecina arī par to, ka iedzīvotāji joprojām pesimistiski raugās uz iespējamajām ekonomiskās situācijas izmaiņām pēc gada (-5 punkti 2017. gadā, -4 2016. gadā).

Vienīgās uzskatāmi pozitīvās izmaiņas, salīdzinot datus gada ietvaros, ir fiksētas jautājumā par savas ģimenes materiālo situāciju. Pirms gada to par labu atzina 13% respondentu, šogad jau nedaudz vairāk – 16%. No 31% uz 28% samazinājies ar savas ģimenes materiālo situāciju neapmierināto iedzīvotāju īpatsvars. Pesimistiski noskaņoto daudzums samazinājies (no 13% 2016. gadā uz 11% 2017. gadā), arī vērtējot ģimenes materiālā stāvokļa iespējamo uzlabošanos pēc gada.

Būtiskas izmaiņas nav skārušas iespējas atrast darbu – joprojām tikai 8% respondentu uzskata, ka Latvijā ir visas iespējas atrast labu darbu. Skeptiski noskaņotie saglabā vairākumu – 60% 2016. gadā, 59% 2017. gadā.

"Baltic International Bank Latvijas barometrs" ir Latvijas iedzīvotāju noskaņojuma un attieksmes pētījums, kurā ik mēnesi, iekļaujot pazīstamu ekspertu vērtējumus, tiek atspoguļotas sabiedrībā aktuālas norises.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Olaines novadā – tikai vienu vidusskolu? aprinkis.lv/sabiedriba/izg… pic.twitter.com/B89WiT29C8
aprinkislv
Māris Zanders. Dažas pārdomas, pirms sākas iepirkšanās drudzis aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Knxe2p0z8l

Twitter Citi raksta

JurmalaLV
Gada sportisti Jūrmalā – Tīna Laura Graudiņa un Aleksandrs Samoilovs jurmala.lv/lv/sabiedriba/… pic.twitter.com/XSRALcgQMO
Ikskilelv
Aicinām pieteikt saldumu paciņu saņemšanai Ikšķiles novadā deklarētos bērnus, kuri neapmeklē pirmsskolas izglītība… twitter.com/i/web/status/9…
Sigulda_Thrills
Ar saukli Ziemasspēki nāk" Siguldā norisināsies Ziemassvētku pasākumi un koncerti- m.facebook.com/story.php?stor… pic.twitter.com/F9ACZNGLGi

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2017