Aptauja Rīgā: Ko var darīt, lai normalizētu OCTA cenas?

(Komentēt)
Aptauja Rīgā: Ko var darīt, lai normalizētu OCTA cenas? Foto: Liene Ozola un arhīvs
2017. gada 3. decembris, 16:10

Lai mazinātu zaudējumus, ko apdrošināšanas kompānijām radot obligātās transportlīdzekļa civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA) sistēma, apdrošinātāji būtiski paaugstinājuši OCTA polišu cenas. Pēc aptuveniem aprēķiniem, atsevišķos segmentos cenas kāpušas pat par 85%.

Helēna, finansiste
Tas ir tikai loģiski, ka cenas ir pieaugušas, jo notiek tik audz avāriju. Varbūt cilvēki kļūs uzmanīgāki. Un es to saprotu, jo man pašai nesen bija negadījums, remonts izmaksāja apmēram 2000 eiro, taču mana polise maksāja kādus 40 eiro. Protams, ir jābūt reālistiem, un ir jābūt samērīgumam, jo kādam starpība ir jāsedz.
Ivars, pensionārs
Es domāju, ka būtu vajadzīga diferencēta pieeja. Pensionāriem noteikti vajadzētu atlaides. Ja kāds brauc ar "Porsche" tad, protams, viņš var maksāt. Es, piemēram, esmu autovadītājs ar 40 gadu stāžu, un, ja mana auto vadīšanas vēsture ir laba, turklāt esmu pensionārs, domāju, ka tādā gadījumā atlaidi var piemērot.
Jānis, IT projektu vadītājs
Manuprāt, no obligātās apdrošināšanas vajadzētu nodalīt to segmentu, kas attiecas uz KASKO, jo šobrīd tas viss ir sajaukts – KASKO bieži "pārklājas" ar OCTA, un to vajadzētu nošķirt. Taču būtība civiltiesiskajai apdrošināšanai ir tā, lai lētākā mašīna var nosegt dārgākās mašīnas remontu vai veselības apdraudējumus cilvēkiem.
Tomass, draudzes vadītājs
Vajadzētu savākt parakstus, piemēram, vietnē "Mana balss". Cilvēkiem vajadzētu būt aktīvākiem, tad varētu arī panākt rezultātu, lai kaut ko mainītu. Cenas pieaugumam nav pamata, jo vienmēr ir jāskatās, kas ir ieguvējs. Nedomāju, ka šajā gadījumā ieguvējs ir autovadītājs.
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Bērnu vasaras nometnes. Vecāku pieredze aprinkis.lv/sabiedriba/gim… pic.twitter.com/WGtGAsKb0P
aprinkislv
Ko darīt, lai nešķiroto atkritumu būtu mazāk aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ZPxgMVzJ8w
aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH
Stopini_Latvia
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos: lsm.lv/raksts/kultura…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018