Līgatnes dabas takās nakts pārgājienā varēs iepazīt zvērus tumsā

(Komentēt)
Līgatnes dabas takās nakts pārgājienā varēs iepazīt zvērus tumsā Foto: www.daba.gov.lv
2017. gada 11. decembris, 14:05

Dabas aizsardzības pārvalde sestdien, 16. decembrī, aicina interesentus doties naksnīgā pārgājienā un iepazīt Līgatnes dabas taku zvērus tumsā, kā arī piedalīties rūķu radošajās darbnīcās, kopīgi gatavojoties Ziemassvētkiem.

Pasākums "Satiec zvērus tumsā" sāksies sestdien plkst. 18.00. Tā laikā būs iespēja gida pavadībā doties pārgājienā un apciemot tos meža dzīvniekus, kuri tumsā neguļ – pūces, lūšus, mežacūkas, informē Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP).

Lai gan cilvēkiem, tumsai un ziemai iestājoties, gribas patverties savos mājokļos, daudzi dzīvnieki tieši šajā laikā sarosās, izlien no migām un slēptuvēm, uzsāk barības meklēšanu. Tāpēc diennakts tumšajā laikā dzīvnieku pasauli var ieraudzīt pavisam jaunā, līdz šim neiepazītā veidolā – aktīvu, rosīgu, dažādu skaņu piepildītu.

"Pašlaik dabas un dzīvnieku iepazīšanai tumsā ir īpaši labvēlīgs laiks, jo dienas sarāvušās pavisam īsas, tumsa iestājas gana laikus, lai arī mazākie interesenti varētu piedalīties nakts pārgājienā. Turklāt koki un krūmi ir nometuši lapas, atsedzot daudz slēpņu un ļaujot mums vieglāk ieraudzīt dzīvniekus," norises laika izvēli komentē DAP Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Pasākumā darbosies arī meža rūķa darbnīca. Tajā būs iespēja gatavot rotājumus, rakstīt novēlējumus meža iemītniekiem un piedalīties eglītes rotāšanā. Pēc pārgājiena meža rūķi viesus cienās ar karstu tēju.

Pārgājiens sāksies pie Līgatnes dabas taku Informācijas centra. Līdzi jāņem lukturītis un jāsaģērbjas piemēroti laika apstākļiem un pastaigai dabā, skaidro DAP pārstāvji.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Līgatnes novada pašvaldības aģentūru "Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centrs".

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ivars Āboliņš: Latvijas Radio šā gada budžets plānots pēc pavisam citiem principiem aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/PI67fgqYQQ
aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Komentārs. Cik bieži labāk ir nezināt aprinkis.lv/component/k2/i…
aprinkislv
Pērn sarkanais gailis Pierīgas novados dziedājis retāk aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/S6yK4gBPqV

Twitter Citi raksta

Sigulda_Thrills
Aktuālā informācija par Siguldas un apkaimes slēpošanas trasēm - tourism.sigulda.lv/aktul-informci… pic.twitter.com/XW6oPpiezE
Stopini_Latvia
Janvārī Ulbrokas bibliotēka aicina iepazīt simbolus, zīmes, rakstus un Stopiņu novada tautastērpu… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018