Kodols iesaka: Ceļojums atpakaļ bērnībā

(Komentēt)
"Kodols" iesaka: Ceļojums atpakaļ bērnībā Foto: publicitātes
2017. gada 24. decembris, 12:27

Kādi bijām mēs paši, kad bērnībā tikām aizvesti uz teātri? Ak, tās lielās, greznās telpas un simt un viens jautājums: "Kas šis, un kas tas? Vai šī ir mūsu zāle? Šeit jāiet? Kur mēs sēdēsim? Kad būs zvans? Vai šis ir zvans?"

Biju Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī uz izrādes "Īkstīte" pirmizrādi. Tovakar, esot kopā ar tik daudziem bērneļiem un savu mazo brāļuku, visu atkal ieraudzīju bērna acīm. Kad nozvanīja trešais zvans un zālē nodzisa gaismas, iestājās pilnīgs klusums. Likās, ka mazie ķipari ir aizturējuši elpu. Tas bija klusums, ko, šķiet, tā pilnīgi spēj izbaudīt tikai vecāki.

Izrāde bija krāšņa. Sēdēju un smaidīju. Nebija neviena jēla joka vai neizprotamu rīcību ar dīvainiem zemtekstiem – kā jau tas citreiz gadās, teiksim, bērnu animācijas filmās. Tāda viegla un patīkama sajūta bija, skatoties raibo izrādi. Izrādei beidzoties, aplaudēja visi un no sirds. Skaista izrāde, patiešām izbaudīju.

Noteikti iesaku apmeklēt kopīgi ar mazo atvasi. Būs jauks piedzīvojums kā maziem, tā arī lieliem.

Bumbieru un kartupeļu sacepums ar Rokforas sieru
Kartupelītis mundierī ar kausētu sieru... Nekas nevar pārspēt šo maģisko kombināciju! Tas ir kā cieņas apliecinājums franču – pasaulē romantiskākās valsts iedzīvotāju – iecienītajam ēdienam.

Būs vajadzīgi četri stingri kartupeļi (nekādā gadījumā miltaini!), viens stingrs bumbieris un 150 gramu Rokforas siera.

Uzkarsējiet cepeškrāsni līdz 180 grādiem. Nomizojiet kartupeļus un sagrieziet aptuveni divus milimetrus biezās šķēlītēs. Pārklājiet cepešplāti ar cepampapīru un uz tā izkārtojiet kartupeļu šķēlītes tā, lai tās daļēji pārklātu cita citu. Nomizojiet bumbieri un sagrieziet mazos gabaliņos, pārberiet gabaliņus pāri kartupeļiem, bet virsū uzkaisiet sadrupinātu Rokforas sieru. Cepiet cepeškrāsnī aptuveni 25 minūtes vai līdz brīdim, kad kartupeļi kļuvuši zeltaini brūni. Visam pāri var pārkaisīt zaļumus.

Interesanta garšu kombinācija un oriģināls ēdiens, ko pasniegt, kad negaidīti ierodas viesi, bet ledusskapis nav piepildīts ar visādiem gardumiem un veikli pagatavojamu uzkodu ingredientiem.

Lai labi garšo!

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ikšķilē @Ikskilelv . Vai atbalstāt azartspēļu pilnīgu aizliegumu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/GFikdq3y9k
aprinkislv
Vasaras saulgriežu svētki Turaidā @TURAIDASmuzejs – starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 noslēgums… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

ATD_LV
Lai iedzīvotājiem būtu iespēja apmeklēt Vasaras saulgriežu svētkus Turaidas muzejrezervātā, 21. un 22.jūnijā tiks n… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
Šovasar, savu 21 dzimšanas dienu svinēs plašākais džeza mūzikas festivāls Latvijā. tinyurl.com/y7h4joybtwitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Līgo laukumā atvērta bezmaksas publiskā tualete. goo.gl/79jWLc pic.twitter.com/j0ehJ0IgWH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018