Kodols iesaka: Ceļojums atpakaļ bērnībā

(Komentēt)
"Kodols" iesaka: Ceļojums atpakaļ bērnībā Foto: publicitātes
2017. gada 24. decembris, 12:27

Kādi bijām mēs paši, kad bērnībā tikām aizvesti uz teātri? Ak, tās lielās, greznās telpas un simt un viens jautājums: "Kas šis, un kas tas? Vai šī ir mūsu zāle? Šeit jāiet? Kur mēs sēdēsim? Kad būs zvans? Vai šis ir zvans?"

Biju Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī uz izrādes "Īkstīte" pirmizrādi. Tovakar, esot kopā ar tik daudziem bērneļiem un savu mazo brāļuku, visu atkal ieraudzīju bērna acīm. Kad nozvanīja trešais zvans un zālē nodzisa gaismas, iestājās pilnīgs klusums. Likās, ka mazie ķipari ir aizturējuši elpu. Tas bija klusums, ko, šķiet, tā pilnīgi spēj izbaudīt tikai vecāki.

Izrāde bija krāšņa. Sēdēju un smaidīju. Nebija neviena jēla joka vai neizprotamu rīcību ar dīvainiem zemtekstiem – kā jau tas citreiz gadās, teiksim, bērnu animācijas filmās. Tāda viegla un patīkama sajūta bija, skatoties raibo izrādi. Izrādei beidzoties, aplaudēja visi un no sirds. Skaista izrāde, patiešām izbaudīju.

Noteikti iesaku apmeklēt kopīgi ar mazo atvasi. Būs jauks piedzīvojums kā maziem, tā arī lieliem.

Bumbieru un kartupeļu sacepums ar Rokforas sieru
Kartupelītis mundierī ar kausētu sieru... Nekas nevar pārspēt šo maģisko kombināciju! Tas ir kā cieņas apliecinājums franču – pasaulē romantiskākās valsts iedzīvotāju – iecienītajam ēdienam.

Būs vajadzīgi četri stingri kartupeļi (nekādā gadījumā miltaini!), viens stingrs bumbieris un 150 gramu Rokforas siera.

Uzkarsējiet cepeškrāsni līdz 180 grādiem. Nomizojiet kartupeļus un sagrieziet aptuveni divus milimetrus biezās šķēlītēs. Pārklājiet cepešplāti ar cepampapīru un uz tā izkārtojiet kartupeļu šķēlītes tā, lai tās daļēji pārklātu cita citu. Nomizojiet bumbieri un sagrieziet mazos gabaliņos, pārberiet gabaliņus pāri kartupeļiem, bet virsū uzkaisiet sadrupinātu Rokforas sieru. Cepiet cepeškrāsnī aptuveni 25 minūtes vai līdz brīdim, kad kartupeļi kļuvuši zeltaini brūni. Visam pāri var pārkaisīt zaļumus.

Interesanta garšu kombinācija un oriģināls ēdiens, ko pasniegt, kad negaidīti ierodas viesi, bet ledusskapis nav piepildīts ar visādiem gardumiem un veikli pagatavojamu uzkodu ingredientiem.

Lai labi garšo!

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Komentārs. Cik bieži labāk ir nezināt aprinkis.lv/component/k2/i…
aprinkislv
Pērn sarkanais gailis Pierīgas novados dziedājis retāk aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/S6yK4gBPqV
aprinkislv
Mārupieši @MarupesVSK uzvarējuši Pierīgas skolēnu sporta spēļu volejbola turnīrā. 2. Siguldas VĢ @svg 3. Ropažu vsk… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

DJurevica
Carnikavas novada dome šodien ārkārtas sēdē, savstarpēji vienojoties, pārtrauca darba attiecības ar Carnikavas pam… twitter.com/i/web/status/9…
Adazu_novads
Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks - par Dienas centra izveidi Ādažos. goo.gl/cw2yuw
muzejsbaldone
Piektdien, 19. janvārī plkst. 19:00, Baldones kultūras centrā notiks 1991. gada barikāžu atceres pasākums. Pasākumā… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018