Aptauja: Latviju apdraud nevis terorisms, bet zema dzimstība

(Komentēt)
Aptauja: Latviju apdraud nevis terorisms, bet zema dzimstība Foto: pixabay.com
2017. gada 28. decembris, 11:14

Prognozējot, kādi galvenie faktori 2018. gadā varētu visreālāk apdraudēt valsti, gandrīz puse iedzīvotāju norādīja uz demogrāfiskajām problēmām (46%), savukārt terorismu atzīmēja tikai 11% aptaujāto, liecina jaunākie "Baltic International Bank Latvijas barometra" dati.

Tāpat iedzīvotāji vērš uzmanību arī uz citiem būtiskiem faktoriem, kas varētu apdraudēt Latviju.

Latgales iedzīvotāji biežāk nekā citu reģionu iedzīvotāji norādījuši, ka par lielāko apdraudējumu uzskata ekonomikas lejupslīdi (37%). Zemgalieši (32%) saskata lielu apdraudējumu sliktā un neprasmīgā valsts pārvaldē, rīdzinieki (30%) uzskata, ka lielu apdraudējumu varētu radīt bēgļi, bet aptaujātie Kurzemē (23%) un Vidzemē (19%) kā potenciālo apdraudējumu 2018. gadā uzskata korupcijas uzplaukumu.

Pētījuma rezultāti liecina, la visoptimistiskāk noskaņoti par nākamo 2018. gadu ir zemnieki – 74% uzskata, ka nākamais gads būs veiksmīgāks nekā aizejošais. Veiksmīgu nākamo gadu prognozē arī studenti un skolnieki (48%), mājsaimnieces (46%) un ierēdņi (44%). Vispesimistiskākie par nākamo gadu ir bezdarbnieki (12%), viņi uzskata, ka nākamais gads būs sliktāks nekā 2017. gads.

Salīdzinot datus pēc reģionālā iedalījuma, visoptimistiskākie par nākamo gadu ir Zemgalē (42%) un Pierīgā (41%) dzīvojošie, savukārt mazākais optimisms valda Kurzemē – 32%.

Iedzīvotāji tika aicināti atskatīties uz aizejošajā gadā notikušo, atzīmējot spilgtākos notikumus, kas raksturo 2017. gadu. Starp spilgtākajiem 2017. gada notikumiem aptaujātie visbiežāk atzīmēja sasniegumus sportā (60%) un plūdus Latgalē (43%).

Ja salīdzina datus pēc reģionālā dalījuma, vērojams, ka aptaujātajiem viedoklis dalās. Rīdzinieki par visspilgtāko notikumu 2017. gadā atzina ielu un ceļu remontus (32%), savukārt Pierīgas un Kurzemes reģionā dzīvojošie biežāk minēja ģimenes ārstu streiku (30% un 29%). Visu reģionu iedzīvotāji vienlīdz bieži par spilgtu notikumu atzina arī t.s. oligarhu sarunu publicēšanu un tās sekas (9%).

Lūgti norādīt, kurās trīs jomās 2017. gadā ir bijuši lielākie panākumi, Zemgalē dzīvojošie visvairāk lepojas ar panākumiem ģimenē, attiecībās un mīlestībā (37%), kā arī par lielu panākumu uzskata brīvo laiku un ar tā pavadīšanu saistītām lietām (31%). Ar materiālo labklājību visvairāk lepojas vidzemnieki (18%), savukārt Rīgā uzturas visvairāk karjeristu – 15% rīdzinieku uzskata, ka lielākie panākumi gūti tieši karjerā. 25% kurzemnieku bija visneizlēmīgākie – viņiem bijis visgrūtāk pateikt, kurās jomās tika gūti lielākie panākumi.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ikšķilē @Ikskilelv . Vai atbalstāt azartspēļu pilnīgu aizliegumu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/GFikdq3y9k
aprinkislv
Vasaras saulgriežu svētki Turaidā @TURAIDASmuzejs – starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 noslēgums… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

ATD_LV
Lai iedzīvotājiem būtu iespēja apmeklēt Vasaras saulgriežu svētkus Turaidas muzejrezervātā, 21. un 22.jūnijā tiks n… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
Šovasar, savu 21 dzimšanas dienu svinēs plašākais džeza mūzikas festivāls Latvijā. tinyurl.com/y7h4joybtwitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Līgo laukumā atvērta bezmaksas publiskā tualete. goo.gl/79jWLc pic.twitter.com/j0ehJ0IgWH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018