Aptauja: Bruņotajiem spēkiem uzticas 66 procenti valsts iedzīvotāju

(Komentēt)
Aptauja: Bruņotajiem spēkiem uzticas 66 procenti valsts iedzīvotāju Foto: Normunds Mežiņš, Jaunsardzes un informācijas centrs
8. janvāris, 13:13

2017. gada rudenī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem uzticējušies 66 procenti Latvijas iedzīvotāju, kas gan ir par vienu procentpunktu mazāk nekā 2017. gada pavasarī. Par spīti tam, Latvijā bruņotie ir institūcija ar visaugstāko sabiedrības uzticības reitingu.

Kā liecina Jaunā gada pirmajās dienās publicētais pēc Eiropas Komisijas pasūtījuma veiktais "Standard Eurobarometer 88" pētījums Latvijas armijai drīzāk neuzticas 19 procenti iedzīvotāju, bet 15 procentiem nav bijusi atbilde uz šo jautājumu, vēsta Aizsardzības ministrijas portāls "sargs.lv".

2017. gada pavasarī bruņotajiem spēkiem uzticējās 67 procenti Latvijas iedzīvotāju, tikmēr 19 procenti drīzāk neuzticējās tiem. Savukārt 2016. gada pavasarī bruņotajiem spēkiem uzticējās 63 procenti Latvijas iedzīvotāju, tikmēr 22 procenti drīzāk neuzticējās tiem.

Analizējot visu 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iedzīvotāju viedokli, aptaujas veicēji secinājuši, ka kopumā ES bruņotajiem spēkiem uzticas 73 procenti iedzīvotāju, tikmēr 21 procents tiem drīzāk neuzticas, bet sešiem procentiem aptaujāto ES dalībvalstu iedzīvotāju nav bijis viedokļa šajā jautājumā. Salīdzinot ar 2017. gada pavasari, ES iedzīvotāju uzticība bruņotajiem spēkiem samazinājusies par diviem procentpunktiem.

Vislielāko sabiedrības uzticību iemantojuši Somijas aizsardzības spēki, kuriem uzticas 94 procenti valsts iedzīvotāju, bet vismazākā uzticība ir Bulgārijas bruņotajiem spēkiem, kuriem uzticas 44 procenti iedzīvotāju, un tas ir par astoņiem procentpunktiem mazāk nekā pērnā gada pavasarī veiktajā aptaujā.

Visstraujākais neuzticības kāpums kopš pavasara vērojams Portugālē, kur par 11 procentpunktiem palielinājies to cilvēku skaits, kas bruņotajiem spēkiem neuzticas, sasniedzot 34 procentpunktus. Tikmēr lielākais uzticības kāpums ES kopš pavasara vērojams Vācijā – par desmit procentpunktiem palielinājies to cilvēku skaits, kas uzticas Bundesvēram, sasniedzot 76 procentus.

Igaunijas Aizsardzības spēkiem uzticas 81 procents valsts iedzīvotāju, neuzticas – deviņi procenti, bet atbildi nav snieguši desmit procenti iedzīvotāju. Savukārt Lietuvas Bruņotajiem spēkiem uzticas 73 procenti, neuzticas – 16 procenti, atbildes nav bijis 11 procentiem iedzīvotāju.

Valsts policijai Latvijā uzticas 60 procenti iedzīvotāju, pašvaldībām – 50 procenti, tiesu sistēmai – 34 procenti, valdībai – 27 procenti, valsts pārvaldei – 30 procenti, parlamentam – 20 procenti un politiskajām partijām – vien deviņi procenti iedzīvotāju, vēsta "sargs.lv".

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Misija – skolotājs @Iespejamamisija . Arī Zaķumuižā @Ropazi_Latvia un @MarupesVSK Mārupē @Marupes_novads… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Automašīnu sadursmē Stopiņu novadā @Stopini_Latvia gājis bojā vīrietis aprinkis.lv/sabiedriba/kri…
aprinkislv
Aptauja Stopiņos @Stopini_Latvia . Kā vērtējat iespēju rīkot Dziesmu un deju svētku papildu koncertus?… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Siguldas novada Veselības un sporta nedēļas laikā, 2.aprīlī, aicinām uz Ģimeņu dienas aktivitātēm – telpu orientēš… twitter.com/i/web/status/9…
BaldonesNovads
7. aprīlī Mercendarbes muižā - Meistaru dienas Baldonē, 2018 “Tradicionālā latviešu kokle”. baldone.lv/lv/baldone/zin… pic.twitter.com/1WYIBwMPIa

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018