Aptauja Ādažos: Kādas cenu izmaiņas šogad esat pamanījuši pārtikas precēm?

(Komentēt)
Aptauja Ādažos: Kādas cenu izmaiņas šogad esat pamanījuši pārtikas precēm? Foto: Liene Ozola un arhīvs
12. janvāris, 15:47

Latvijā daudzi pārtikas produkti kļuvuši ievērojami dārgāki jau iepriekšējos gados. Pamanāmākais cenu kāpums ir bijis sviestam – tā cena pieaugusi pat divkārt. Taču šis nav vienīgais pārtikas produkts, kas Latvijas veikalos kļuvis ievērojami dārgāks.

Arī par desām, cīsiņiem, mannu un citiem pārtikas produktiem ir jāmaksā vairākas reizes dārgāk nekā iepriekšējos gados, secinājusi Latvijas Tirgotāju asociācija. Šogad no 21% uz 5% likmi ir samazināts PVN Latvijai raksturīgajiem dārzeņiem, taču pieaudzis akcīzes nodoklis degvielai.

Ilmārs, autovadītājs
Es zināju, ka cenas šogad pieaugs, un man tas nav nekāds pārsteigums. Ja degvielai pieaug cena, tas noteikti ietekmēs gan pakalpojumu, gan produktu cenas, tostarp – pārtikas precēm. Es jau 20 gadus strādāju, izvadājot pa veikaliem preces, un, ja kādreiz situācija bija atšķirīga dažādos veikalos gan piedāvājuma, gan cenu ziņā, tad tagad viss ir kļuvis unificēts – vienādas preces, vienāda cena, jo tirdzniecībā visu nosaka faktiski tikai dažas lielveikalu ķēdes.
Glita, pensionāre
Šogad cenu pieaugumu pārtikas precēm neesmu pamanījusi, taču daudz arī veikalos neesmu bijusi. Tomēr esmu pārliecināta, ka no cenu pieauguma pārtikas precēm neizvairīsimies benzīna cenas palielinājuma dēļ. Ja pārtikas preču cenas nepieaugs vēl šonedēļ, tas noteikti notiks nākamnedēļ vai pēc mēneša.
Imants, "Dezinfa" tehniķis, insektu un grauzēju kontrolieris
Esmu pamanījis, ka cenas ir pieaugušas tām precēm, kurām valsts ir palielinājusi akcīzes nodokli – cigaretēm, alkoholam. Par benzīnu jāsaka, ka vēl tā īpaši cenu pieaugumu neesmu manījis, bet gan jau būs, jo vēl jau tikai nedaudzas dienas jaunajā gadā pagājušas. Pārtikai cenu izmaiņas pagaidām neesmu ievērojis.
Tatjana, uzņēmēja
Protams, visām pārtikas precēm cena ir palielinājusies – olām, gaļai, sviestam. Man pat bērns to pamanījis, ka cenas ir pieaugušas tieši pārtikas precēm. Ja pieliek akcīzes nodokli cigaretēm, tā ir viena lieta, jo tā nav pirmās nepieciešamības prece, taču pārtikas preču cenu kāpumu izjutīs pilnīgi visi.
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@Maris_Zanders : 16. marts un ar to saistītie viedokļi, kas atkārtojas gadu no gada – gan "pret", gan "par" pusē. G… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Ko redzēt un dzirdēt, kur aiziet un piedalīties. Plāns nedēļas nogalei Pierīgā aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/ix1gG3HVCP
aprinkislv
Aptauja Saulkrastos @Saulkrastu_nov : Ko jums nozīmē 16. marts? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/8ajhGoyKY8

Twitter Citi raksta

Sigulda_Thrills
"Baltu rotu" darbnīcā iespējams iepazīties ar latviešu filmas "Nameja gredzens" galveno varoni - meistaru darināt… twitter.com/i/web/status/9…
Marupes_novads
Iznācis 2018.gada marta “Mārupes Vēstis” numurs: ej.uz/pjxb pic.twitter.com/6qILWWePm7
Adazu_novads
Līdz rītdienai, 16.martam, aicinām paust viedokli par “Dievnama, baptistērija un saiešanas nama izbūve Rīgas gatv… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018