Aptauja Ādažos: Kādas cenu izmaiņas šogad esat pamanījuši pārtikas precēm?

(Komentēt)
Aptauja Ādažos: Kādas cenu izmaiņas šogad esat pamanījuši pārtikas precēm? Foto: Liene Ozola un arhīvs
12. janvāris, 15:47

Latvijā daudzi pārtikas produkti kļuvuši ievērojami dārgāki jau iepriekšējos gados. Pamanāmākais cenu kāpums ir bijis sviestam – tā cena pieaugusi pat divkārt. Taču šis nav vienīgais pārtikas produkts, kas Latvijas veikalos kļuvis ievērojami dārgāks.

Arī par desām, cīsiņiem, mannu un citiem pārtikas produktiem ir jāmaksā vairākas reizes dārgāk nekā iepriekšējos gados, secinājusi Latvijas Tirgotāju asociācija. Šogad no 21% uz 5% likmi ir samazināts PVN Latvijai raksturīgajiem dārzeņiem, taču pieaudzis akcīzes nodoklis degvielai.

Ilmārs, autovadītājs
Es zināju, ka cenas šogad pieaugs, un man tas nav nekāds pārsteigums. Ja degvielai pieaug cena, tas noteikti ietekmēs gan pakalpojumu, gan produktu cenas, tostarp – pārtikas precēm. Es jau 20 gadus strādāju, izvadājot pa veikaliem preces, un, ja kādreiz situācija bija atšķirīga dažādos veikalos gan piedāvājuma, gan cenu ziņā, tad tagad viss ir kļuvis unificēts – vienādas preces, vienāda cena, jo tirdzniecībā visu nosaka faktiski tikai dažas lielveikalu ķēdes.
Glita, pensionāre
Šogad cenu pieaugumu pārtikas precēm neesmu pamanījusi, taču daudz arī veikalos neesmu bijusi. Tomēr esmu pārliecināta, ka no cenu pieauguma pārtikas precēm neizvairīsimies benzīna cenas palielinājuma dēļ. Ja pārtikas preču cenas nepieaugs vēl šonedēļ, tas noteikti notiks nākamnedēļ vai pēc mēneša.
Imants, "Dezinfa" tehniķis, insektu un grauzēju kontrolieris
Esmu pamanījis, ka cenas ir pieaugušas tām precēm, kurām valsts ir palielinājusi akcīzes nodokli – cigaretēm, alkoholam. Par benzīnu jāsaka, ka vēl tā īpaši cenu pieaugumu neesmu manījis, bet gan jau būs, jo vēl jau tikai nedaudzas dienas jaunajā gadā pagājušas. Pārtikai cenu izmaiņas pagaidām neesmu ievērojis.
Tatjana, uzņēmēja
Protams, visām pārtikas precēm cena ir palielinājusies – olām, gaļai, sviestam. Man pat bērns to pamanījis, ka cenas ir pieaugušas tieši pārtikas precēm. Ja pieliek akcīzes nodokli cigaretēm, tā ir viena lieta, jo tā nav pirmās nepieciešamības prece, taču pārtikas preču cenu kāpumu izjutīs pilnīgi visi.
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@Dzintris Kolāts. Komentārs. Cik bieži labāk ir nezināt aprinkis.lv/component/k2/i…
aprinkislv
Pērn sarkanais gailis Pierīgas novados dziedājis retāk aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/S6yK4gBPqV
aprinkislv
Mārupieši @MarupesVSK uzvarējuši Pierīgas skolēnu sporta spēļu volejbola turnīrā. 2. Siguldas VĢ @svg 3. Ropažu vsk… twitter.com/i/web/status/9…

Twitter Citi raksta

DJurevica
Carnikavas novada dome šodien ārkārtas sēdē, savstarpēji vienojoties, pārtrauca darba attiecības ar Carnikavas pam… twitter.com/i/web/status/9…
Adazu_novads
Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks - par Dienas centra izveidi Ādažos. goo.gl/cw2yuw
muzejsbaldone
Piektdien, 19. janvārī plkst. 19:00, Baldones kultūras centrā notiks 1991. gada barikāžu atceres pasākums. Pasākumā… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018