Aptauja Ādažos: Kādas cenu izmaiņas šogad esat pamanījuši pārtikas precēm?

(Komentēt)
Aptauja Ādažos: Kādas cenu izmaiņas šogad esat pamanījuši pārtikas precēm? Foto: Liene Ozola un arhīvs
12. janvāris, 15:47

Latvijā daudzi pārtikas produkti kļuvuši ievērojami dārgāki jau iepriekšējos gados. Pamanāmākais cenu kāpums ir bijis sviestam – tā cena pieaugusi pat divkārt. Taču šis nav vienīgais pārtikas produkts, kas Latvijas veikalos kļuvis ievērojami dārgāks.

Arī par desām, cīsiņiem, mannu un citiem pārtikas produktiem ir jāmaksā vairākas reizes dārgāk nekā iepriekšējos gados, secinājusi Latvijas Tirgotāju asociācija. Šogad no 21% uz 5% likmi ir samazināts PVN Latvijai raksturīgajiem dārzeņiem, taču pieaudzis akcīzes nodoklis degvielai.

Ilmārs, autovadītājs
Es zināju, ka cenas šogad pieaugs, un man tas nav nekāds pārsteigums. Ja degvielai pieaug cena, tas noteikti ietekmēs gan pakalpojumu, gan produktu cenas, tostarp – pārtikas precēm. Es jau 20 gadus strādāju, izvadājot pa veikaliem preces, un, ja kādreiz situācija bija atšķirīga dažādos veikalos gan piedāvājuma, gan cenu ziņā, tad tagad viss ir kļuvis unificēts – vienādas preces, vienāda cena, jo tirdzniecībā visu nosaka faktiski tikai dažas lielveikalu ķēdes.
Glita, pensionāre
Šogad cenu pieaugumu pārtikas precēm neesmu pamanījusi, taču daudz arī veikalos neesmu bijusi. Tomēr esmu pārliecināta, ka no cenu pieauguma pārtikas precēm neizvairīsimies benzīna cenas palielinājuma dēļ. Ja pārtikas preču cenas nepieaugs vēl šonedēļ, tas noteikti notiks nākamnedēļ vai pēc mēneša.
Imants, "Dezinfa" tehniķis, insektu un grauzēju kontrolieris
Esmu pamanījis, ka cenas ir pieaugušas tām precēm, kurām valsts ir palielinājusi akcīzes nodokli – cigaretēm, alkoholam. Par benzīnu jāsaka, ka vēl tā īpaši cenu pieaugumu neesmu manījis, bet gan jau būs, jo vēl jau tikai nedaudzas dienas jaunajā gadā pagājušas. Pārtikai cenu izmaiņas pagaidām neesmu ievērojis.
Tatjana, uzņēmēja
Protams, visām pārtikas precēm cena ir palielinājusies – olām, gaļai, sviestam. Man pat bērns to pamanījis, ka cenas ir pieaugušas tieši pārtikas precēm. Ja pieliek akcīzes nodokli cigaretēm, tā ir viena lieta, jo tā nav pirmās nepieciešamības prece, taču pārtikas preču cenu kāpumu izjutīs pilnīgi visi.
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Bērnu vasaras nometnes. Vecāku pieredze aprinkis.lv/sabiedriba/gim… pic.twitter.com/WGtGAsKb0P
aprinkislv
Ko darīt, lai nešķiroto atkritumu būtu mazāk aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ZPxgMVzJ8w
aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH
Stopini_Latvia
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos: lsm.lv/raksts/kultura…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018