Arī futbolisti brīvdienās guva vārtus, turklāt daudz

Foto - FK "Auda" Foto - FK "Auda"

Nedēļas nogalē rezultatīvas spēles, droši vien sekojot līdzi Latvijas hokeja valstsvienības cīņām, ar diezgan lielielm panākumiem aizvadīja Pierīgas futbola klubi – gan virslīgas, gan zemāko līgu, gan sieviešu līgu, gan Latvijas kausa izcīņas spēlēs.

Latvijas virslīgas futbola virslīgas 15.kārtā piecu nevinnēto spēļu sēriju beidzot izdevās pārvarēt Ķekavas klubam “Auda”, kas mājas spēlē ar 3:1 pieveica FK “Metta” futbolistus. Pirmā puslaika pašās beigās bumbu pretinieku vārtos ar galvu ieraidīja Agloduns Oguniji, otrā puslaika vidū pārsvaru palelināja Džona Atukvaje, bet pēc tam, kad pretinieki vienus vārtus bija atguvuši, vēlreiz precīzs bija Oguniji. Pāris pēdējās nervozās cīņas galotnē sāncenši nopelnīja astoņas dzeltenās kartītes. Trīs vārtus “Audas” futbolisti iesita pirmo reizi sezonā.

Toties arvien dziļāk virslīgas turnīra tabulā grimst sporta kluba “Super Nova”/Salaspils komanda. Cīņā pret tiešajiem konkurentiem FK “Tukums 2000”/”Telms” futbolistiem viesos viņi otrā puslaika sākumā nonāca zaudētājos 0:3, tad ar Denisa Rakela “pendeli” un Jevgeņija Miņina sitienu samazināja starpību līdz minimumam, taču piedzīvoja zaudējumu 2:3.

Virslīgas turnīra tabulā FK “Auda” pēc 15 kārtām ar 19 punktiem ieņem sesto vietu. “Super Nova”/Salaspils ir 7 punkti un piecu punktu atpalicība no tuvākajiem konkurentiem tukumniekiem. Līderi ar 39 punktiem ir “Riga FC” futbolisti, kuri ar bezvārtu neizšķirtu saglabāja četru punktu pārsvaru pār RFS vienību.

Latvijas pirmās jeb Nākotnes līgas astotās kārtas spēlē Apvienotās futbola akadēmijas komanda viesojās Rēzeknē, ielaida vārtus pirmā puslaika sākumā un beigās un piedzīvoja zaudējumu 0:2. Ar 11 punktiem astoņos mačos olainieši ieņem septīto vietu.

Toties piekto uzvaru pēc kārtas Loretas Dārtas Auziņas precīzais sitiens nodrošināja Sieviešu futbola līgas līderēm FK “Olaine” futbolistēm – 1:0 pret futbola skolu “Metta”. Bet Sieviešu pirmās līgas spēlē FK “Olaine” futbolistes Rēzeknē svinēja vairāk nekā pārliecinošu uzvaru 7:0. Ar “hettriku” izcēlās Laura Kallase, divus golus iesita Samanta Nikola Zālīte, vienus Loreta Dārta Auziņa, vēl reizi mājinieces ieraidīja bumbu savos vārtos. Piecos mačos olainietēm ir trīs uzvaras, deviņi punkti un trešā pozīcija tabulā.

Vārtu guvumiem bagātas spēles nedēļas nogalē Pierīgas otrās un trešās līgas futbola klubi aizvadīja Latvijas kausa izcīņas pirmā posma otrajā kārtā, cīnoties par vietu otrajā posmā. Graujošāko panākumu svinēja Mārupes sporta centra futbolisti, kuri ar 7:0 viesos pieveica futbola klubu “Valka” (trīs vārti Ahmedam Bašeram, pa vienam Kārlim Neimanim, Kirilam Zaharovam, Georgijam Koganam un Kristiānam Korsakam).

FK “Ķekava/Auda” futbolisti otrā puslaika pirmajā puslaikā pretinieku FK “Alberts” vārtos iesita piecas bumbas (pa reizei Rihards Gorkšs, Rūdolfs Zicāns, Matīss Baško, Ralfs Gustiņš un Artūrs Smetanovs) un izcīnīja uzvaru 5:1.

Četrus vārtus uzvarai 4:1 pār futbola klubu “Dobele Allegro” Olainē vajadzēja FK “Union” futbolistiem –Raivo Radziņš otrā puslaika sākumā panāca izlīdzinājumu 1:1, bet pašā izskaņā vēl trīs reizes precīzi sita Ingus Valters Grīnbergs, Daniels Ivanovs un Kirils Aleksejevs.

Četrus golus iesita arī JFK “Daugava”/Salaspils futbola skolas audzēkņi, kuri izbraukuma cīņā pret JFC “Jelgava” otrā puslaika sākumā zaudēja 0:2, tomēr prata panākt sev labvēlīgu iznākumu 4:3 – divi vārtu guvumi Artjomam Pavlovskim, pa vienam Sandim Švānam un Helvijam Staļģim.

Pieticīgākais ar vienu vienīgo Gunāra Lapiņa precīzo raidījumu bija “Upesciema Warriors” futbolistu panākums pār “DSVK Traktors”/LSAB  vienību. Savukārt vienīgo zaudējumu piedzīvoja futbola klubs “Salaspils” – 1:3 pret Jēkabpils sporta centru (goda vātri Edgaram Pavļenko pēdēja minūtē).