"Auda" virslīgas otro apli pabeidz ar neizšķirtu, olainieši un mārupieši pārvar Latvijas kausa otro posmu (papildināta)

Foto - Kristians Putniņš Foto - Kristians Putniņš

Otro spēli pēc kārtas nespējot uzvarēt tabulā zemāk esošus pretiniekus, Ķekavas futbola klubs “Auda” Latvijas virslīgas čempionāta otro apli pabeidzis piektajā vietā. Zaudējumu FK “Auda” nav piedzīvojusi pēdējos četros mačos. Latvijas kausa izcīņas trešajā kārtā iekļuvuši Mārupes sporta centra un AFA “Olaine” futbolisti.

Atšķirībā no iepriekšējās spēles pret FK “Tukums 2000”, kad “Auda” nenosargāja divu vārtu pārsvaru, sestdien mājas spēlē pret priekšpēdējā vietā esošo “BFC Daugavpils” vienību ķekaviešiem nācās atspēlēties – jau piektajā minūtē daugavpilieši realizēja 11 metru soda sitienu. Kaut arī mājiniekiem bija visai ievērojams pārsvars, neizšķirtu izdevās panākt tikai stundu vēlāk, kad pretinieku viesu laukumā veiklākais izrādījās Aleksejs Saveļjevs – 1:1.

Pēc otrā apļa (pa 18 aizvadītām spēlēm) “Riga FC” ir 45 punkti, RFS 44, “Valmiera FC” 29, FK “Liepāja” 26 (17 spēlēs), FK “Auda” 24, FK “Metta” 22 (17), “Tukums 2000”/”Telms” 19, FS “Jelgava” 18, “BFC Daugavpils” 14 un SK “Super Nova”/Salaspils 7 punkti. Nākamā kārta paredzēta pēc Jāņiem.

Seši zemākajās līgas spēlējošie Pierīgas futbola klubi nedēļas nogalē aizvadījuši Latvijas kausa izcīņas otrā posma cīņas, tikai diviem izdevās iekļūt tā saucamajā “play off” kārtā, kurā komandas sacentīsies par tiesībām astotdaļfinālā samērot spēkus ar virslīgas klubiem.

Pārliecinošāko uzvaru divu Latvijas pirmās līgas klubu duelī izcīnīja Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” futbolisti, kuri savās mājās ar 4:0 pieveica jaunatnes futbola klubu “Ventspils”. Otrajā puslaikā divus vārtus iesita Ričards Kauliņš, pa vieniem – Roberts Upmalis un Niks Edžus Bērziņš.

Par pārsteigumu parūpējās otrajā līgā spēlējošie Mārupes sporta centra futbolisti, kuri savās mājās Jaunmārupē ar 2:0 uzvarēja pirmās līgas līdervienību Skanstes sporta klubu. 20.un 46.minūtē vārtus guva mārupiešu leģionāri Takaja Sasaki un Ahmeds Bašers.

Savukārt zaudējumus piedzīvoja trešās līgas komandas “Upesciema Warriors” (0:2 pret FK “Smiltene”), JFK “Daugava”/Salaspils futbola skola (1:4 pret “Rēzekni”; vārtus guva Artjoms Kozlovskis), FK “Union” (0:10 pret futbola skolu “Alberts”) un “Ķekava/Auda” (2:4 pret Rīgas Futbola skolu; Artūrs Smetanovs un Edgars Bricis).

Sieviešu futbola līgā otro neveiksmi pēc uzvarām sezonas pirmajās piecās spēlēs piedzīvoja futbola kluba “Olaine” spēlētājas, kuras mačā viesos pret Liepājas Futbola skolas komandu otrā puslaika vidū ielaida divus vārtus nepilnu desmit minūšu laikā un zaudēja 0:2. Pēc šīs uzvaras liepājnieces (17 punkti) apsteigušas olainietes (15 p.) un pēc septiņām izvirzījušās turnīra tabulas otrajā vietā.

Līderes ar 19 punktiem ir SFK “Rīga” futbolistes, kuras sestdien ar 6:1 sagrāva Ķekavas “Audu” (5 punkti un piektā vieta). Ķekavietēm vienīgos vārtus otrā puslaika sākumā guva Melānija Zālīte, tobrīd panākot rezultātu 1:3.

Sieviešu pirmās līgas turnīrā pamatīgu sakāvi 0:8 viesos pret Rēzeknes BJSS komandu piedzīvoja futbola klubs “Sigulda”. Toties FK “Olaine” otrā komanda ar 11:0 sagrāva sporta klubu “Imanta” – trīs vārtus iesita Milēna Blate, pa diviem – Laura Kallase un Samanta Nikola Zālīte, pa vieniem – Alise Grigorjeva, Samanta Grigorjeva, Elīze Mackeviča un Jekaterina Goruza.

Olainietēm sešās spēlēs ir 12 punkti un trešā vieta tabulā, bet siguldietēm piecos mačos pieci zaudējumi ar kopējo vārtu attiecību 1:39.