Brīvdienas Pierīgā pavasara un Dziesmu svētku gaidās

(Komentēt)
Brīvdienas Pierīgā pavasara un Dziesmu svētku gaidās Foto: arhīvs
9. marts, 15:14

Pirmās pavasara balles un skriešanas sacensības slēpošanas vietā – nedēļas nogales pasākumu programma Pierīgas novados vedina uz pavasarīgām noskaņām. Bet daudzie koru un deju kolektīvu koncerti atgādina, ka jau pavisam drīz būs klāt Dziesmu un deju svētku atlases skates.

Latvijas simtgadei veltīts čellu trio "Melo-M" koncerts Berģos
9. martā plkst. 19.00 kultūras centrā "Berģi" uzstāsies čellu trio "Melo-M" – Kārlis Auzāns, Jānis Pauls un Miķelis Dobičins. Liekot savu artavu Latvijas simtgades svētku noskaņas veicināšanā, grupa atskaņojos daudzu populāru latviešu komponistu dziesmu versijas īpašos aranžējumos. Koncerta repertuārā būs gan latviešu tautasdziesmu apdares, gan Emīla Dārziņa, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Raimonda Tigula dziesmu versijas. Līdztekus koncertos skanēs arī grupu "Līvi", "Prāta vētra" un citu pazīstamu Latvijas mūzikas kolektīvu populārākās dziesmas.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija "Siguldas novada Gada balva sportā" Siguldā
9. martā plkst. 19.00 Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" notiks svinīgā apbalvošanas ceremonija "Siguldas novada Gada balva sportā". Kandidātus balvām varēja izvirzīt vairākās nominācijās, piemēram, "Gada sportiste" un "Gada sportists" augsto sasniegumu sportā, "Gada jaunā sportiste", "Gada jaunais sportists", "Gada komanda" un "Gada skolotājs". Tāpat balvas tiks pasniegtas bērnu un jauniešu sporta kategorijā, nominācijā "Gada sportiste", "Gada sportists" un "Gada komanda" amatieru un tautas sporta kategorijā, "Neatlaidība sportā", "Populārākais sporta pasākums", "Populārākā sporta organizācija" un "Mūža ieguldījums sportā".

Spēlfilma "Paradīze 89" Ķekavā, Carnikavā, Ādažos, Saulkrastos, Salaspilī, Baložos un Baldonē
9. martā plkst. 19.00 Doles tautas namā un Carnikavas tautas namā, 10. martā plkst. 15.00 Saulkrastu sporta centrā un 18.00 Ādažu kultūras centrā, 11. martā plkst. 16.00 Salaspils kultūras namā un plkst. 17.00 Baložu pilsētas kultūras namā un plkst. 19.00 kino "Baldone" demonstrēs režisores Madaras Dišleres jauno spēlfilmu visai ģimenei "Paradīze 89". Ir 1989. gada augusts, rīdzinieces Paula un Laura vasaras brīvlaikā ierodas pie māsīcām Maijas un Lindas, kuras dzīvo idilliskā mazpilsētā. Pieaugušo nepieskatītā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām. Taču televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī. Ar cerību Paula viena dodas uz "Baltijas ceļu"...

Deju koncerts "Ceļā uz Māras zemi" Salaspilī
9. martā plkst. 19.30 Salaspils kultūras namā "Rīgava", gatavojoties XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, notiks tautas deju kolektīvu koncerts "Ceļā uz Māras zemi". Piedalās: JDK "Ūsiņš", JDK "Austriņš" ,VPDK "Ūsa", SDK "Rīgava", BDK "Ķekaviņa" un deju skolas "Dzirnas" bērni.

Humora šovs "Tikai starp mums..." Katlakalnā
9. martā plkst. 19.30 Katlakalna tautas namā īpaša humora improvizācijas programma "Tikai starp mums...", kas būs veltīta daiļajam dzimumam. Uzstājas Toms Zvejnieks, Sergejs Vinogradovs, Mikus Zvejnieks un Raimonds Geislers. Dažādi improvizēti, humora pilni un izklaidējoši stāsti par aktuālo un mazliet aizmirsto – šoreiz sieviešu pasaulē. Aicināti arī kungi.

Sieviešu dienai veltīts izklaides vakars "Tieši tāpēc, ka..." Spuņciemā
9. martā plkst. 20.00 Babītes novada kultūrizglītības centra filiālē Salas pagastā "Vietvalži" Starptautiskajai sieviešu dienai veltīts izklaides vakars "Tieši tāpēc, ka...". Klausītājus priecēs Ivetas Baumanes un Roberta Pētersona akustiskais koncerts "Esi man tā". Dueta izpildījumā skanēs populāras latviešu un ārzemju dziesmas romantiskā noskaņā, kā arī Ivetas un Roberta oriģinālkompozīcijas ģitāras, vijoles un perkusiju pavadījumā. Koncertā piedalīsies perkusionists Viesturs Samts. Par humora devu rūpēsies Babītes novada amatierteātra "Kalambūrs" aktieri, kuri gaumīgā veidā ar humoristiskām etīdēm izspēlēs dažādas anekdotes, kas ļaus sievietēm un vīriešiem paironizēt par sevi un no sirds izsmieties. Vakaru vadīs Mārtiņš Kagainis, bet muzikālo atmosfēru un deju mūziku radīs DJ Alee Tree, kura DJ programmu radīs tieši šim vakaram.

Latvijas Apvienotās badmintona līgas ceturtais posms Siguldā
10. un 11. martā Siguldas 1. pamatskolas sporta zālē notiks "Yonex" Latvijas Apvienotās badmintona līgas devītās sezonas piektās kārtas turnīrs. Sestdien no plkst. 9.00 vienspēļu un dubultspēļu turnīrus aizvadīs elites (A) grupas badmintonisti, bet svētdien amatieru cīņas vienspēlēs B un C grupās vīriešiem, kā arī B grupā meitenēm un dāmām.

Pierīgas novadu sporta spēļu telpu futbola priekšsacīkstes Zaķumuižā, Mālpilī un Baldonē
10. un 11. martā norisināsies Pierīgas novadu sporta spēļu telpu futbola priekšsacīkšu turnīri. Sestdien no plkst. 11.00 Zaķumuižas sporta kompleksā sacentīsies Ropažu, Mārupes, Stopiņu un Olaines novadu komandas, bet Mālpils sporta kompleksā – Siguldas, Sējas, Ādažu un Mālpils futbolisti. Svētdien plkst. 9.00 Baldones sporta kompleksā spēles aizvadīs Babītes, Ķekavas, Salaspils un Baldones novadu komandas. Visu triju grupu uzvarētāji kvalificēsies finālturnīram par 1.-3. vietu, kas paredzēts 17. martā, bet otro vietu ieguvēji – turnīram par 4.-6. vietu. Pārējās komandas sacensības neturpina. Finālturnīri plānoti Ulbrokā un Zaķumuižā.

Cirka izrāde "Troļļu piedzīvojumi" Salaspilī un Saulkrastos
10. martā plkst. 12.00 Salaspils kultūras namā "Rīgava" un 16.martā plkst. 18.00 "Minhauzene Undā "Saulkrastos būs skatāms Ukrainas mākslinieku šovs bērniem "Troļļu piedzīvojumi". Princese Popija ar saviem draugiem troļļiem un zālē esošajiem bērniem nolemj sarīkot neparastus svētkus, kurus sabojāt nolēmuši piktie bergeni. Vai Popijai ar bērnu palīdzību izdosies izglābt troļļus?

Sievietēm veltīts koncerts Vangažos
10. martā plkst. 15.00 Vangažu kultūras namā "Krievu kadriļa" ielūdz uz sievietēm veltītu koncertu. Piedalās ukraiņu, krievu un baltkrievu ansambļi un deju kolektīvi.

Koru sadraudzības koncerts Carnikavā
10. martā plkst. 16.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" Carnikavas sieviešu koris "Undīne" aicina uz sadraudzības koncertu, kurā piedalīsies Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta" un Latvijas Meža darbinieku vīru koris "Silvicola".

Koru koncerts "Latvijas dziesmas skan" Ķekavā
10. martā plkst. 17.00 Ķekavas kultūras namā izskanēs koncerts "Latvijas dziesmas skan". Koncertā piedalīsies Ķekavas pagasta kultūras centra sieviešu koris "Daugaviete", Limbažu kultūras nama vīru koris "Ziedonis" un Iecavas kultūras nama jauktais koris "Iecava".

Deju koncerts "Rakstu rakstiem Māras zeme" Baldonē
10. martā plkst. 18.00 Baldones sporta kompleksā vidējās paaudzes deju kolektīvs "Degsme" un senioru deju kolektīvs "Degļi" rīko Latvijas simtgades ieskaņas deju koncertu "Rakstu rakstiem Māras zeme". Deju koncertā būs iespēja skatīt dejas, kuras XVI Deju svētku ietvaros tiks izdejotas deju lieluzvedumā "Māras zeme". Pie baldoniešiem ciemos ieradīsies TDA "Ritenītis" un JDK "Mazais ritenītis", BDK "Ķekaviņa", JDK "Spole" un VPDK "Cīpars".

Olaines novada Prāta spēļu kauss Jaunolainē
10. martā plkst. 18.00 Jaunolaines kultūras namā norisināsies Olaines novada Prāta spēļu kausa izcīņa. "Prāta spēles" ir izklaidējoša erudīcijas komandu spēle, kurā jautājumi tiek gatavoti par visdažādākajām tēmām, sākot ar dzelteno presi beidzot ar kosmosa izpēti. Spēle ir interesanta kā jauniešiem tā vecāka gada gājuma cilvēkiem, jo spēles galvenā doma ir savstarpējā komunikācija.

Skeču šovs "Briseles kāposti jeb Kur vēl ņemt naudu?" Krimuldā
10. martā plkst. 18.30 Krimuldas tautas namā viesosies "Anekdošu šovs" ar skeču šovu " Briseles kāposti jeb Kur vēl ņemt naudu?". Muzikāli jautrā komēdija ir pilna humora un gatava priecēt ikvienu skatītāju ar atpazīstamām un smieklīgām dzīves situācijām. Par pietiekamu C vitamīna devu rūpēsies humora raidījuma "Anekdošu šovs" aktieri.

Grupas "Otra puse" koncerts "Pamodini mīlestību" Mārupē
10. martā plkst. 19.00 Mārupes kultūras namā notiks koncerts "Pamodini mīlestību", kad grupa "Otra puse" ar Normundu Pauniņu priekšplānā un Antru Stafecku duetos izpildīs labākās dziesmas un pavisam jaunus skaņdarbus.

Latvijas florbola čempionāta ceturtdaļfināla spēle Ulbrokā
10. martā plkst. 19.00 Ulbrokas sporta kompleksā notiks Latvijas florbola čempionāta virslīgas ceturtdaļfināla sērijas piektā spēle, kurā "Betsafe"/Ulbrokas komanda uzņems Talsu NSS/"Krauzers" vienību. Sērijā līdz četrām uzvarām ulbrokieši ir vadībā 3:1 un uzvaras gadījumā var nodrošināt vietu pusfinālā. Ja panākumu gūs talsenieki, svētdien viņu laukumā notiks sestā spēle.

Filma "Nameja gredzens" Saulkrastos
10. martā plkst. 19.00 Saulkrastu kultūras namā "Zvejniekciems" skatāma jaunā latviešu spēlfilma "Nameja gredzens". Filma "Nameja gredzens" ir leģenda par 13. gadsimtu, kad bagātās un varenās baltu pagānu zemes kļūst par iekārojamu mērķi Romai. Scenārija autori Aigars Grauba, Makss Kiningss (Lielbritānija), režisors Aigars Grauba, operators Valdis Celmiņš, tērpu māksliniece Sandra Sila, komponists Rihards Zaļupe, producents Andrejs Ēķis.

Sējas novada gada balle
10. martā plkst. 20.00 Pabažu kultūras namā norisināsies Sējas novada gada balle. Programmā: novadnieku godināšana, populāras latviešu un ārzemju dziesmas Ivetas Baumanes, Roberta Pētersona un Viestura Samta akustiskajā programmā "Esi man tā", balle ar grupu "Tālbraucēji".

Pavasara balle Lēdurgā
10. martā plkst.21.00 Lēdurgas kultūras namā notiks pavasara balle kopā ar grupu "Klaidonis".

Sieviešu dienas skrējiens "450 metri dzīvespriekam" Salaspilī
11. martā plkst. 12.00 pie ēkas Skolas iela 10, Salaspilī startēs tradicionālais dāmu un jaunkundžu skrējiens "450 metri dzīvespriekam". Uz starta līnijas stāsies aktīvas un atraktīvas jaunkundzes un kundzes, kuras par skrējiena moto izvēlas dzīvesprieku, nevis rekordu uzstādīšanu. Īpašu uzmanību saņems ātrākā, jaunākā un visvairāk pieredzējusī skrējēja, būs iespēja laimēt arī pārsteiguma balvas. Pieteikšanās skrējienam pasākuma dienā no plkst. 11.00 līdz 11.45.

Leļļu izrāde bērniem "Sarkangalvīte un vilks" Ikšķilē
11. martā plkst. 12.00 Ikšķiles tautas namā notiks radošās apvienības "Teātris un es" leļļu izrāde bērniem "Sarkangalvīte un vilks". Režisors Armands Ekštets.

Ziemas drifta sacensības "Baltic Winter Drift Cup 2018" Mārupē
11. martā no plkst. 12.00 Mārupes novadā, aktīvās atpūtas parka "JIP Mārupīte" ledus trasē, norisināsies pirmās un šosezon vienīgās oficiālās Baltijas mēroga ziemas drifta sacensības – "Baltic Winter Drift Cup 2018". Ledus trasē uz starta stāsies visu trīs Baltijas valstu spēcīgākie sānslīžu meistari, starp kuriem arī četrkārtējais Latvijas drifta čempions Jānis Eglīte un 2016. gada Baltijas un Latvijas čempions Ingus Jēkabsons. Treniņi trasē sāksies no plkst. 8.00, sacensību svinīgā atklāšana paredzēta plkst. 12.00, apbalvošana plānota plkst. 17.00.

Tautas deju kolektīvu koncerts Jaunolainē
11. martā plkst. 16.00 Jaunolaines kultūras namā notiks tautas deju kolektīvu koncerts", gatavojoties XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma "Māras zeme" repertuāra apguves skatei, kas paredzēta 25. martā. Piedalīsies: Tautas deju ansamblis "Zīle", jauniešu deju ansamblis "Kalējs", jauniešu deju kolektīvs "Trejdeviņi", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Dārta", bērnu deju kolektīvs "Pienenīte".

Deju koncerts "Krustu šķērsu dancojam" Berģos
11. martā plkst. 17.00 kultūras centrā "Berģi" notiks Deju koncerts "Krustu šķērsu dancojam". Koncertā piedalās Garkalnes novada vidējās paaudzes deju kolektīvs "Saime", Olaines vidējās paaudzes deju kolektīvs "Janita", Garkalnes novada senioru kolektīvs "Baltābele", Tautas deju ansamblis "Teiksma" un Carnikavas bērnu deju kolektīvs "Dālderītis".

Improvizācijas teātra "PLIT" izrāde Carnikavā
11. martā plkst. 18.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" paredzēta improvizācijas teātra "PLIT" izrāde. Īpašie viesi – Oskars Kozlovskis, Raivis Vidzis, Mārtiņš Daugulis un Kozmens. Ieeja par ziedojumiem bērniem ar īpašām vajadzībām sadarbībā ar organizāciju "Palīdzēsim.lv".

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x
aprinkislv
@Maris_Zanders komentārs: Pieļauju, ka vairākumam Latvijas cilvēku interese par Korejas pussalā notiekošo aprobežoj… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kam taisnība – policijai vai restorānam @vairaksaules aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/DimUKP6oYb

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Šonedēļ Siguldas novadā – grupas „Instrumenti” koncerti, izlaidumi skolās un citi pasākumi: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/Qx53SQZ4bH
OlainesKulturai
Sestdien sola brīnišķīgu laiku! Ņem mazo brāli vai māsu pie rokas un nāciet uz Olaines Mežaparku! ;) Tur dažādas ja… twitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Tev ir biznesa ideja un vēlies to īstenot? Līdz 18.jūnijam piesakies Jauno uzņēmēju konkursam goo.gl/gZ7reY

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018