Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas un ES iedzīvotāju kopumā lauksaimniecību uzskata par ļoti svarīgu nākotnei

(Komentēt)
Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas un ES iedzīvotāju kopumā lauksaimniecību uzskata par ļoti svarīgu nākotnei Foto: Linda Ratuta
12. marts, 16:03

Vairāk nekā puse Latvijas un arī Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāju kopumā ES lauksaimniecību un lauku apvidus uzskata par ļoti svarīgiem ES nākotnei, liecina decembrī veiktas Eirobarometra aptaujas dati.

Starp Latvijas iedzīvotājiem 58% ES lauksaimniecību un lauku apvidus uzskata par ļoti svarīgiem ES nākotnei, savukārt 32% to uzskata par drīzāk svarīgu. Tikmēr 5% aptaujāto domā, ka tas drīzāk nav svarīgi ES nākotnei, 3% nezina, bet pārējie ir pārliecināti, ka tas nepavisam nav svarīgi.

Savukārt starp visiem ES iedzīvotājiem lauksaimniecību un lauku apvidus par ļoti svarīgiem uzskata 53%, liecina aptaujas dati. Vēl 39% ES iedzīvotāju to uzskata par drīzāk svarīgu. Savukārt 4% uzskata, ka tas drīzāk nav svarīgi, 3% nezina, bet pārējie domā, ka tas nepavisam nav svarīgi.

Vaicāti, kādām ir jābūt divām svarīgākajām lauksaimnieku atbildības jomām mūsdienu sabiedrībā, kā galvenais tiek norādīta veselīgas un kvalitatīvas pārtikas nodrošināšana - tā kopumā uzskata 55% ES iedzīvotāju. Latvijā to par svarīgu uzskata 48% respondentu.

Taču viedoklis par otru svarīgāko lauksaimniecības jomu starp ES iedzīvotājiem kopumā un Latvijā aptaujātajiem atšķiras. Aptaujātie Latvijas iedzīvotāji kā otru svarīgāko jomu min izaugsmes veicināšanu un jaunu darba vietu radīšanu lauku apvidos, uz ko norāda 38% respondentu. Taču ES iedzīvotāji kopumā par otru svarīgāko jomu uzskata lauksaimniecības dzīvnieku labturības nodrošināšanu - tā domā 28% aptaujāto.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Bērnu vasaras nometnes. Vecāku pieredze aprinkis.lv/sabiedriba/gim… pic.twitter.com/WGtGAsKb0P
aprinkislv
Ko darīt, lai nešķiroto atkritumu būtu mazāk aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ZPxgMVzJ8w
aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH
Stopini_Latvia
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos: lsm.lv/raksts/kultura…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018