Aptauja Ropažos: Kāds ir jūsu viedoklis par skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma?

(Komentēt)
Aptauja Ropažos: Kāds ir jūsu viedoklis par skolas gaitu uzsākšanu no sešu gadu vecuma? Foto: Liene Ozola un no arhīva
13. marts, 10:35

Izglītības un zinātnes ministrija izskatīšanai Ministru kabineta komitejā iesniegusi grozījumus Vispārējās izglītības likumā, kas paredz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.

Ministrija sola, ka 1. klasē apgūstamais mācību saturs un metodika tiks veidota atbilstoši bērnu vecumposmu īpatnībām un sešus gadus vecajiem bērniem nebūs jāapgūst tas, ko pašlaik mācās septiņus gadus vecie bērni. Uzsvērts, ka vecākiem joprojām tiktu saglabāta iespēja savus bērnus skolā sūtīt arī septiņu gadu vecumā.

Ruta, pensionāre:
Es domāju, ka to nevajadzētu. Esmu izaudzinājusi trīs paaudzes, un visi ir sākuši skolu no septiņu gadu vecuma. Bērniem tā ir labāk, viņi ir vairāk sagatavoti skolas uzsākšanai, turklāt arī ģimenei ir ilgāks laika periods bērnu apmācīt.
Ivans, pensionārs:
Mans viedoklis, ka skola jāsāk septiņu gadu vecumā. Ne visiem skolēniem sešos gados būs tāds prāts, lai viņi jau spētu uztvert mācību vielu. Vairākumam tas būs vienkārši zemē nomests gads, kurā viņi neko neiemācīsies.
Lolita, tirdzniecības pārstāve:
Es pati sāku mācības no sešu gadu vecuma, un man tas šķiet labs risinājums. Man pašai nav bērnu, bet, manuprāt, arī vecākiem ir vieglāk, ja bērni sāk skolu agrāk. Lai gan, no otras puses, ir jāorganizē darbs tā, lai pusdienlaikā pirmklasnieku varētu sagaidīt no skolas. Tas varētu būt sarežģītāk, bet vispār es to atbalstu.
Aivars, lauksaimnieks:
Ja bērns ir gudrs, viņš var sākt mācīties sešu gadu vecumā, bet padarīt šo prasību par obligātu nav jēgas, jo būs citi bērni, kuri neko neiemācīsies. Tas ir atkarīgs no bērna – vai viņš to spēj vai ne.
Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ikšķilē @Ikskilelv . Vai atbalstāt azartspēļu pilnīgu aizliegumu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/GFikdq3y9k
aprinkislv
Vasaras saulgriežu svētki Turaidā @TURAIDASmuzejs – starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 noslēgums… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

ATD_LV
Lai iedzīvotājiem būtu iespēja apmeklēt Vasaras saulgriežu svētkus Turaidas muzejrezervātā, 21. un 22.jūnijā tiks n… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
Šovasar, savu 21 dzimšanas dienu svinēs plašākais džeza mūzikas festivāls Latvijā. tinyurl.com/y7h4joybtwitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Līgo laukumā atvērta bezmaksas publiskā tualete. goo.gl/79jWLc pic.twitter.com/j0ehJ0IgWH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018