Logo
Drukāt šo lapu

"Auda" mazākumā nespēj nosargāt uzvaru pār "Liepāju" (papildināta)

Foto - Kristians Putniņš, FK "Auda" Foto - Kristians Putniņš, FK "Auda"

Latvijas futbola virslīgas 24.kārtas spēlē svētdien Ķekavas “Auda”, lielāko daļu otrā puslaika spēlējot deviņu vīru sastāvā, cīnījās neizšķirti 1:1 ar futbola klubu “Liepāja”. Savstarpējās spēlēs “Audas” futbolisti liepājniekus vēl nav pārspējuši.

Līdz pirmā puslaika vidum laukumā pārsvars bija viesiem liepājniekiem, taču tad vienu no pretuzbrukumiem ar skaistu sitienu tuvējā augšējā stūrī “Audu” vadībā izvirzīja Matiass Piteo, un arī līdz pārtraukumam bīstamāk uzbruka jau laukuma saimnieki.

Otrajā puslaikā FK “Auda” futbolisti paši sev apgrūtināja dzīvi, desmit minūšu laikā nopelnot divas sarkanās kartītes. Viņi varonīgi aizsatāvējās un paši spēja izveidot pāris vārtu gūšanas iespējas, tomēr līdz galam neizturēja – kompensācijas laika priekšpēdējā minūtē “Liepāja” panāca izlīdzinājumu – 1:1.

Galotnē zaudētie divi punkti neļāva FK “Auda” apsteigt liepājniekus turnīra tabulā – no ceturtajā vietā esošajiem kurzemniekiem viņi atpaliek par vienu punktu (33 pret 32). Pēdējo vietu saglabā SK “Super Nova”/Salaspils komanda (8 p.).

Latvijas pirmajā jeb Nākotnes līgā Apvienotās futbola akadēmijas “Olaine” komanda zaudējusi pēdējos sešus mačus. Svētdien pret futbola skolu “Alberts” olainieši jau pirmajā pusstundā ielaida divus vārtus, vēlāk arī trešos, bet 10 minūtes pirms beigām Kārlis Rūja iesita goda vārtus – 1:3. Turnīra tabulā “Olaine” noslīdējusi līdz 12.vietai 14 klubu konkurencē (11 punkti 13 spēlēs).

Latvijas otrās līgas Rietumu grupas turnīra līdervienību savstarpējā spēlē Mārupe sporta centra futbolisti svētdien vakarā uzvarēja futbola skolas “Jelgava” otro komandu un kļuva par turnīra līderiem. Uzvaru mārupiešiem nodrošināja vārtu guvumi deviņas minūtes pēc otrā puslaika sākuma un deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām Maksima Molčanova un Alekseja Davidenkova izpildījumā – 2:0. Mārupieši jelgavniekus nu apsteidz par diviem punktiem (30 pret 28).

Sestdien pirmo uzvaru sezonas 12.spēlē izcīnīja futbola klubs “Ķekava/Auda”. Mačā pret FK “Aliance” ķekaviešus vadībā izvirzīja Dāniels Āboliņš-Auzuleja, taču otrajā puslaikā pretinieki guva divus vārtus piecu minūšu laikā. Drīz pēc tam Jonass Gurčus un Artūrs Smetanovs divreiz ieraidīja bumbu “Aliance” vārtos un nodrošināja Ķekavas komandai uzvaru 3:2. Tā gan neļauj pakāpties no pēdējās astotās vietas tabulā (4 p.).

Austrumu grupā aizraujošu spēli pret FK “Limbaži” savās mājās aizvadīja futbola klubs “Salaspils”. Spēles pirmajā stundā Mārtiņš Pētersons, Ēriks Boroduška un Dinis Čaika laukuma saimniekiem bija panākuši visai drošu 3:0 pārsvaru, tad limbažnieki trīs reizes samazināja starpību līdz minimumam, tomēr beigās salaspilieši svinēja uzvaru 5:4. Vēl reizi precīzs bija Boruduška, piektos vārtus iesita Edgars Pavļenko. Līdz ar panākumu FK “Salaspils” futbolisti apsteiguši “Limbažus” un pakāpušies uz priekšpēdējo septīto vietu (10 p.).

Latvijas trešās līgas Centra grupas turnīrā kārtējo zaudējumu piedzīvoja Babītes sporta kluba futbolisti – 2:3 pret “Riga United”, kaut mājinieki bija vadībā 2:1 (vārtus guva Austris Sprukulis un Makars Pujacs). Savukārt futbola klubs ar 2:0 pārspēja FK “RSU” (Ingus Makovskis un Edgars Urbāns).

Ziemeļu zonas Rietumu grupā cīņu par pirmo vietu turpina futbola klubs “Sigulda”, kas sestdien izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas – 2:1 pret “Futbola Parks Academy”/LSPA (Eduards Dancis un Elvis Janelsītis). Savukārt FK “Ādaži” piedzīvoja jau astoto zaudējumu no vietas – 0:3 pret “Super Nova-2” vienību.

Darbīga nedēļas nogale bija arī Pierīgas futbolistēm. Sieviešu futbola līgā FK “Olaine” svinēja trešo uzvaru pēc kārtas, bet Ķekavas “Auda” piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas. Olainietes ar 2:0 pārspēja SK “Super Nova” futbolistes (Nikola Preijere un Anete Stepiņa), bet ķekavietes piekāpās futbola skolai “Metta” 1:2 (Nikola Brahmane). Tabulā FK “Olaine” ir otrajā vietā (24 p.), bet FK “Auda” sestajā (5 p.).

Savukārt Sieviešu pirmajā līgā otro punktu nopelnīja FK “Sigulda” futbolistes, kuras pastarīšu duelī nospēlēja 2:2 ar sporta klubu “Imanta” (divreiz precīza bija Džeina Eglīte).