Aptauja: 53% iedzīvotāju ikdienas vajadzību apmierināšanai atalgojumā vēlētos saņemt vismaz 1000 eiro mēnesī

(Komentēt)
Aptauja: 53% iedzīvotāju ikdienas vajadzību apmierināšanai atalgojumā vēlētos saņemt vismaz 1000 eiro mēnesī Foto: arhīvs
16. maijs, 12:00

Ikdienas vajadzību apmierināšanai 53% Latvijas iedzīvotāju vēlētos ik mēnesi saņemt neto atalgojumu vismaz 1000 eiro apmērā, liecina darba portāla "CV Market" aptauja.

No tiem 14% respondentu norādījuši, ka ikdienas vajadzībām tiem būtu nepieciešama summa 1200 eiro mēnesī, 18% aptaujāto nepieciešami vairāk nekā 1200 eiro, bet 21% aptaujāto kā ikdienas vajadzībām nepieciešamo atalgojuma apmēru atzīmējuši 1000 eiro. Tikmēr ceturtdaļa jeb 25% respondentu būtu apmierināti ar mēneša algu 800 eiro apmērā, 17% aptaujāto norādījuši, ka viņu vajadzību nodrošināšanai neto atalgojumam jābūt sākot no 600 eiro, bet 5% respondentu pilnībā samierinātos ar algu sākot no 400 eiro mēnesī.

Aptaujas dati arī atklāj, ka ar atalgojumu sākot no 600 vai 800 eiro mēnesī vairākumā būtu apmierinātas sievietes vidēji vecumā līdz 35 gadiem. Vienlaikus par mēneša ienākumiem 1000 eiro apmērā vienlīdz apmierināti būtu gan sievietes, gan vīrieši dažādās vecuma grupās, savukārt alga, sākot no 1200 eiro, biežāk būtu nepieciešama vīriešiem vidēji vecumā virs 35 gadiem.

Savukārt ar mēneša neto atalgojumu virs 400 eiro būtu apmierinātas pārsvarā gados jaunas sievietes bez darba pieredzes, kā arī vīrieši vecumā virs 45 gadiem. Atbilstoši aptaujai, minēto atalgojuma apmēru vēlētos saņemt vai saņem lielākoties respondenti ar vidējo vai arodizglītību, ārpus Rīgas dzīvojoši, un kuri strādā lielākoties rūpniecības, ražošanas vai apkalpojošajā sfērā. Turpretī mēneša atalgojums, kas pārsniedz 1200 eiro, apmierinātu aptaujātos ar augstāko izglītību, vidējo darba pieredzi ne mazāk par 10 gadiem, un tos, kuri strādā lielākoties vadības, celtniecības, nekustamā īpašuma, tehnoloģiju, e-komercijas un finanšu jomās.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā vidējā mēneša alga ir viena no zemākajām to vidū. Tiešsaistes darba sludinājumu portāla "Jobseurope.net" apkopotie dati par vidējās algas apmēru Eiropas galvaspilsētās 2017.gadā liecina, ka Rīgu tas ir 631,53 eiro mēnesī pēc nodokļu nomaksas, tādējādi tai ierindojoties 25.vietā no kopumā 28 Eiropas galvaspilsētām. Aiz Rīgas atpaliek Ungārijas galvaspilsēta Budapešta, Rumānijas galvaspilsēta Bukareste un Bulgārijas galvaspilsēta Sofija. Pirmo vietu ar vidējo algu 3042,07 eiro mēnesī ieņem Luksemburga.

"CV Market" personāla atlases vadītājs Kristaps Kolosovs norādīja, ka prasības pēc noteikta atalgojuma primāri ir saistītas ar ikdienas izmaksām. "Lai gan daudzās kategorijās tās pieaug, labā ziņa ir tā, ka pakāpeniski palielinās arī vidējais atalgojums," atzīmēja Kolosovs.

Atsaucoties uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem, viņš norādīja, ka pērn vidējā neto darba samaksa valstī bija 676 eiro, kas bruto ir 926 eiro, turklāt tiek prognozēts, ka tā turpinās augt. "Lai gan pēc aptaujas datiem ir skaidri redzams, ka šī brīža vidējais atalgojums nespēj tuvoties tai summai mēnesī, kas nepieciešama aptaujātajiem, ekonomiskā situācija valstī komplektā ar augošo darbaspēka trūkumu, varētu šos rādītājus nākotnē uzlabot," skaidroja "CV Market" personāla atlases vadītājs.

Pēc viņa teiktā, aptaujas rezultāti liecina, ka vēlamā atalgojuma saņemšanai, neatkarīgi no darbības sfēras, nozīmīgu lomu spēlē atbilstoša izglītība un darba pieredze. "Taču nekad nav par vēlu sākt mācīties un attīstīt savas prasmes. Lai būtu novērtēts speciālists savā jomā, ir svarīgi izvēlēties karjeras ceļu, kas šķiet saistošs, un nepārtraukti pilnveidoties tajā. Ir jārada sevī kompetences, kas darba devējam ir saistošas, tad arī neizpaliks atbilstoša lieluma alga," uzsvēra Kolosovs.

"CV Market" aptaujā "Kāds neto atalgojums (pēc nodokļu nomaksas) šobrīd pilnībā apmierinātu Jūsu vajadzības?" kopumā piedalījās 1450 Latvijas iedzīvotāju vidēji vecumā no 20 līdz 55 gadiem.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Salaspils novadā atkal ķeza ar būvniecību aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/mhAaxciVPj
aprinkislv
Brīvdienas Pierīgā: ko redzēt un dzirdēt, kur aiziet un piedalīties aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Grxlo5rxNE
aprinkislv
Foto: Ikšķile briest vasaras lielkoncertam. Foto Matīss Markovskis aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/YGuRQ99Zdc

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
6.augustā Ādažos Donoru diena goo.gl/kuePtR
sigulda_lv
Šovakar plkst.19.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”, XIII Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu laikā, n… twitter.com/i/web/status/1…
Marupes_novads
18.jūlijā uzsākta Mārupes novada teritorijas plānojuma 2014.-2026.gadam grozījumu 1.redakcijas un tās vides pārskat… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018