"TTT Rīga" un "Ādaži/Carnikava" sāk ar uzvarām, Mārupes basketbolistiem otrais zaudējums

Foto - basket.lv Foto - basket.lv

Uzvaras sezonas pirmajās spēlēs trešdien vakarā izcīnīja “TTT Rīga” basketbolistes Salaspilī FIBA Sieviešu Eiropas kausa izcīņā un basketbola klubs “Ādaži/Carnikava” savās mājās Reģionālajā basketbola līgā (RBL). Savukārt Mārupes sporta centra komanda RBL otrajā mačā piedzīvoja otro zaudējumu.

Nozīmīgs notikums trešdien bija Salaspils sporta namā, kur FIBA Sieviešu Eiropas kausa izcīņas pirmo spēli aizvadīja “TTT Rīga” komanda, kurā viens no treneriem ir arī Salaspils sporta skolas basketbolistu treneris Valdis Razumovskis. Sezonas debija rīdziniecēm izdevās godam. Mačā pret Slovākijas klubu “MBK Ružomberok” viņas jau pirmajā ceturtdaļā sasniedza 10 punktu pārsvaru (18:8), līdzīgā cīņā aizvadīja spēles vidusdaļu, bet ceturtajā ceturtdaļā rezultāta starpību palielināja līddz 81:56.

“TTT Rīga” sastāvā rezultatīvākās bija Gabija Meškonīte (16 punkti), Dekeija Koena (13), Luīze Sila (12) un Margo Klavo (12 p.).

BK “Ādaži/Carnikava” kā pēdējais no Pierīgas vīru basketbola klubiem iesaistījās jaunās sezonas turnīros. RBL mājas spēlē pret sporta klubu “Rūjiena” pirmās ceturtdaļas vidū ar 16:0 izrāvienu laukuma saimnieki pārņēma vadību (23:10), lielāko pārsvaru sasniedza otrā puslaika sākumā (53:34) un vēl piecas minūtes pirms pamatlaika beigām bija drošā vadībā (79:65). Taču pretinieki nepadevās un, sākoties pēdējai minūtei, samazināja starpību līdz diviem punktiem (81:79). Galotnē ādažnieki tomēr izturēja un svinēja uzvaru 87:84.

Visvairāk punktu mājinieku labā guva Viesturs Kohs (20), Niks Gaigalietis (17) un Armands Jakušenoks (14).

Uzvarētāji pašā cīņas izskaņā noskaidrojās arī Mārupes sporta centra un “East-Ball”/RTDP komandu spēlē Mārupē. Pirmajā puslaikā dažu punktu pārsvars bija gan vienai, gan otrai komandai (beigās neizšķirts 35:35). Trešajā ceturtdaļā mārupieši dažu minūšu laikā ar 2:14 pretinieku spurtu pazaudēja septiņu punktu handikapu (50:55), taču divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām atkal bija vadībā 64:61. Atlikušajā laikā laukuma saimnieki tomēr nespēja gūt ne punkta un piedzīvoja zaudējumu 64:66.

Mārupes komandas rindās Roberts Ciganskis izcēlās ar 22 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām, Markuss Klops ar 11 punktiem.