Aprinkis.lv - Aptauja: 34% Latvijas iedzīvotāju karjeras dēļ gatavi strādāt arī brīvajā laikā

Aptauja: 34% Latvijas iedzīvotāju karjeras dēļ gatavi strādāt arī brīvajā laikā

(Komentēt)
Aptauja: 34% Latvijas iedzīvotāju karjeras dēļ gatavi strādāt arī brīvajā laikā Foto: arhīvs
22. jūlijs, 11:37

Trešdaļa jeb 34% Latvijas iedzīvotāju karjeras dēļ gatavi ziedot brīvo laiku, strādājot darba dienas vakaros un brīvdienās, liecina speciālistu darba portāla "CVMarket.lv" aptaujas "Ko Jūs būtu gatavs upurēt, lai gūtu panākumus karjerā?" dati.

Savukārt nepilna trešdaļa jeb 29% respondentu būtu ar mieru saņemt zemāku atalgojumu karjeras sākumā.

Aptaujas dati liecina, ka starp tiem, kuri karjeras dēļ piekristu zemākam atalgojumam, pārsvarā ir cilvēki savas karjeras sākuma posmā, kuru darba pieredzei nepārsniedz piecus gadus. Ar mazāku atalgojumu biežāk gatavi samierināties cilvēki reģionos. Tajā pašā laikā to gatavi darīt arī cilvēki, kam ir augstākā izglītība un darba pieredze, kas pārsniedz piecu gadu slieksni. Aptaujā secināts, ka tādu cilvēku skaits ir krietni mazāks.

Aptaujā secināts, ka 11% no aptaujas dalībniekiem ir gatavi pilnveidot karjeru uz kolēģu rēķina. Visvairāk šādu atbildi sniedza sievietes. Savukārt 9% aptaujāto, lai ilgtermiņā sasniegtu panākumus profesionālajā jomā, gatavi nedoties atvaļinājumos pat vairākus gadus pēc kārtas. Lielākā daļa no šīs atbildes sniedzējiem strādā apkalpojošajās sfēras, tostarp, pārdošanā un celtniecībā.

Tostarp mazāk nekā desmitā daļa jeb 5% aptaujāto atzina, ka darba un karjeras dēļ būtu gatavi ziedot savu privāto dzīvi. Savukārt 8% respondenti atklāja, ka viņi, lai sasniegtu panākumus profesionālajā jomā, gatavi riskēt ar savu fizisko vai garīgo veselību.

"CVMarket.lv" personāla atlases vadītājs Kristaps Kolosovs sacīja, ka pagājušā gadsimta pēdējā desmitgade un, īpaši, šā gadsimta sākums, darba tirgū nereti tiek dēvēts par kapitālisma atgriešanās laikmetu. "Jāsaka, ka šis laiks ir mainījis sabiedrības vērtības kopumā. Ja agrāk darbinieki centās sevi nemitīgi parādīt, nereti strādājot desmit un vairāk stundas dienā, tad tagad lielākā darba devēju ir mierā ar to, ka darbinieki strādā līdz brīdim, kad darbs ir pabeigts. Nav svarīgi, vai tas prasa piecas vai desmit stundas. Galvenais, lai tiktu panākts rezultāts," norādīja Kolosovs.

Viņš papildināja, ka darbinieka gatavība sākuma posmā strādāt par zemāku atalgojumu, saistāma ar to, ka darbinieks pats apzinās, ka uzsākot darbu, darba devējs viņā investē gan apmācot, gan rēķinoties, ka ir vajadzīgs laiks, lai darba vidē iejustos.

"CVMarket" aptauja "Ko Jūs būtu gatavs upurēt, lai gūtu panākumus karjerā?" veikta interneta vidē laikā no 7.jūnija līdz 11.jūlijam, kopumā aptaujājot 866 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 20 līdz 55 gadiem.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā vērtējat pensiju indeksāciju? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/PcH1vbEix9
aprinkislv
VDK zinātniskās izpētes komisija @Maris_Zanders : Nav skaidrs, kur mēs patlaban stāvam aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/OcCUvPy4R7

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
Atļauts peldēties visās peldvietās, izņemot Alderu centra pludmali, Lielo Baltezeru (pie kapiem), kur novērota atk… twitter.com/i/web/status/1…
sigulda_lv
Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz pat 90% apmērā iebraucamo ceļu… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastu_nov
Iznācis informatīvā izdevuma "Saulkrastu Domes Ziņas" augusta numurs bit.ly/2MKLwkU pic.twitter.com/vl9ecuaePd

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018