Aprinkis.lv - "Latvijas Gaisa satiksmes" zaudējumi pērn – viens miljons latu

Latvijas Gaisa satiksmes zaudējumi pērn – viens miljons latu

(Komentēt)
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto: arhīvs
2012. gada 28. jūnijs, 11:02

Mārupes novadā esošās valsts akciju sabiedrības "Latvijas Gaisa satiksme" (LGS) zaudējumi pērn pārsnieguši vienu miljonu latu, taču apgrozījums palielinājies par gandrīz deviņiem procentiem.

Pērn LGS strādāja ar 1,06 miljonu latu zaudējumiem, savukārt 2010.gadā tika gūta 269 098 latu peļņa. Salīdzinoši veiksmīgs bija arī 2009. gads, kad uzņēmuma peļņa bija 928 136 lati, bet apgrozījums - 14,18 miljoni latu, izpētījis biznesa portāls "Nozare.lv".

2011.gada gada finanšu rādītājus šajā valsts kapitālsabiedrībā būtiski ietekmēja "Latvijas Krājbankas" krahs, jo šī gada novembrī kompānija noguldīja īstermiņa depozītos šajā kredītiestādē 1,6 miljonus eiro (1,12 miljonus latu). Šie līdzekļi pagaidām klasificēti kā šaubīgie debitoru parādi, izveidojot uzkrājumu nedrošiem parādiem. Pēc valsts garantētās atlīdzības saņemšanas šaubīgā debitora parāds ir 1,18 miljoni latu, minētās summas apmērā izveidots uzkrājums un līdz ar to LGS finanšu gads noslēgts ar zaudējumiem.

Taču pozitīva ir apgrozījuma tendence. 2011. gadā tas bija 8,8% vairāk nekā gadu iepriekš, kad LGS apgrozījums bija 15,35 miljoni latu.

LGS vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmuma galvenie projekti pērn bija Latvijas iestāšanās Eiropas aeronavigācijas drošuma organizācijā "Eurocontrol", Mācību nodaļas sertifikācija, LGS un Starptautiskās civilās aviācijas organizācijas sanāksmes organizēšana Rīgā, deklarācijas parakstīšana par nodomu veidot Ziemeļeiropas funkcionālo gaisa telpas bloku. Tāpat pērn uzņēmumā tehniskās modernizācijas laikā īstenoti vairāki vērienīgi projekti, nodrošinot tehnoloģisko procesu kvalitātes un lidojumu drošības nozīmīgu paaugstināšanos.

Jāpiebilst, ka LGS galvenais mērķis ir nodrošināt ar aeronavigācijas pakalpojumiem visus gaisa telpas lietotājus Rīgas lidojumu informācijas rajonā. LGS galvenais ienākumu avots ir aeronavigācijas maksājumi, ko uzņēmums saņem par sniegtajiem pakalpojumiem. Tā kapitāldaļu turētājs ir Satiksmes ministrija.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Komentārs. Par ceļiem un godaprātu aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/e4hX6Vo0sY
aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā un kur pavadījāt atvaļinājumu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/fEfBqIAGJu
aprinkislv
@Dzintris VDK zinātniskās izpētes komisija @Maris_Zanders : Nav skaidrs, kur mēs patlaban stāvam (pilns teksts) aprinkis.lv/sabiedriba/dzi…

Twitter Citi raksta

OlainesKulturai
18.augustā Jaunolaines Kultūras namā būs Teātra festivāls Dienas laikā būs iespēja redzēt četra izrādes, dzirdēt br… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
25. augustā norisināsies VI folkloras kopu festivāls “Pa Saulei” un Senās uguns nakts Saulkrastos.… twitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Jauns rotaļu laukums Ādažu novada Garkalnē! Lai jauks atlikušais vasaras brīvlaiks skolēniem un aktīvas rotaļas jau… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018