Banka Citadele: Latvija nākamajā gadā varētu sasniegt ekonomikas rādītājus, pie kuriem Igaunijā apstājās emigrācija

(Komentēt)
Banka "Citadele": Latvija nākamajā gadā varētu sasniegt ekonomikas rādītājus, pie kuriem Igaunijā apstājās emigrācija Foto: arhīvs
6. aprīlis, 15:52

Latvija nākamajā gadā varētu sasniegt ekonomikas rādītājus, pie kuriem Igaunijā apstājās emigrācija, piektdien lauksaimniecības, lopkopības, dārzkopības un komunālās saimniecības izstādē "Pavasaris 2018" notikušajā seminārā sacīja bankas "Citadele" ekonomists Mārtiņš Āboliņš.

Viņš norādīja, ka Igaunijā emigrācija lielā mērā beidzās brīdī, kad bezdarba līmenis bija samazinājies zem 6,5%, vidējā darba alga pārsniedza 1050 eiro, bet iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju bija lielāks nekā 15 000 eiro.

"Ekonomisko rādītāju kopumu, pie kuriem Igaunijā beidzās emigrācija, Latvija un Lietuva varētu sasniegt nākamgad. Vai arī mums tajā brīdī beigsies emigrācija, vēl ir jautājums, bet ir cerība, ka ekonomikas attīstība būs pietiekama un algas būs pietiekamas, lai plūsmu vismaz mazinātu," teica Āboliņš.

Viņš piebilda, ka Latvijai ir jāmāk pielāgoties arī demogrāfiskajām pārmaiņām, jo šo procesu ietekmē pieejamo darbinieku skaits pārskatāmā nākotnē ļoti strauji samazināsies.

Jau ziņots, ka no 5. līdz 7. aprīlim izstāžu kompleksā "Rāmava" notiek izstāde "Pavasaris 2018". Plānots, ka izstādē pulcēsies vairāki tūkstoši profesionāļu un interesentu lauksaimniecības, lopkopības, komunālās saimniecības un dārzkopības nozarēs.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ceļojums senajā inku impērijā un ne tikai aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/vUyZGYxTfP
aprinkislv
Aptauja Saulkrastos @Saulkrastu_nov . Kā pasargājat sevi karstajā laikā? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/zJRfHzcbem
aprinkislv
Foto: Ikšķili @Ikskilelv pieskandina vasaras lielkoncerts aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/QS8L23d7AG

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Paldies par atsaucību! Suns ir atradis savus saimniekus. twitter.com/sigulda_lv/sta…
sigulda_lv
Siguldas novada Pašvaldības policijas darbinieki aicina atsaukties suņa saimnieku. Suņu meitene svētdien, 22.jūlijā… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018