Finanšu ministrija: Budžeta deficīts būs par 0,2% mazāks, nekā plānots

(Komentēt)
Finanšu ministrija: Budžeta deficīts būs par 0,2% mazāks, nekā plānots Foto: Saeimas administrācija
4. oktobris, 10:04

Šogad budžeta deficīts būs par 0,2% mazāks, nekā plānots, sacīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvis Aleksis Jarockis. Pērn pieņemtais vidēja termiņa budžeta ietvars paredz, ka vispārējās vadības pieļaujamais budžeta deficīts 2017. gadā ir 1,1% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Tomēr, pamatojoties uz šā gada jūlijā aktualizēto makroekonomiskās attīstības scenāriju, kā arī ņemot vērā budžeta izpildi šā gada astoņos mēnešos, FM aplēsusi, ka šā gada vispārējās valdības budžeta deficīts būs 0,9% no IKP.

Šonedēļ pēc koalīcijas padomes sēdes ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) sacīja, ka Finanšu ministrija (FM) šogad plāno mazāku budžeta deficītu nekā bija paredzēts iepriekš.

Šāda informāciju FM sniedza, pārrunājot Fiskālās disciplīnas padomes (FDP) pārmetumus, ka, samazinot iemaksu apmēru Eiropas budžetā un pārdalot ietaupītos līdzekļus citiem mērķiem, valdība trešo reizi trijās nedēļās esot pārkāpusi Fiskālās disciplīnas likumu.

Par padomes secināto koalīcijas sēdē notika konstruktīva diskusija, kurā FM pārstāvji sniedza savu skaidrojumu par to, ka līdz šim veiktie soļi ir atbilstoši ierastajai praksei, norādīja Ašeradens.

Par šo situāciju valdības pārstāvji arī uzklausīs padomes priekšsēdētāju Jāni Plato. Pēc tam valdība pieņems gala lēmumu, taču jau pašlaik FM rīcību koalīcija vērtē kā akceptējamu, norādīja ekonomikas ministrs.

Kā ziņots, Fiskālās disciplīnas padomē (FDP) iepriekš skaidroja, ka 19. septembrī Ministru kabineta sēdē tika izskatīti darba kārtības punkti, kuri paredz grozījumus apropriācijā apakšprogrammai "Iemaksas Eiropas Kopienas budžetā" un "Valsts parāda vadība", šogad tās attiecīgi samazinot par 4 010 609 eiro un 96 216 eiro. FDP ieskatā, valdība ar šādu lēmumu ir pārkāpusi Fiskālās disciplīnas likumu.

FDP iebilst pret lēmumu pārdalīt ietaupītos līdzekļus, jo šāda rīcība samazina maksimāli pieļaujamos valsts budžeta izdevumus 2017. gadam par 4 106 825 eiro. Padome uzskata, ka lēmums par finansējuma pārdali, samazinot izdevumus iemaksām Eiropas kopienas budžetā un valsts parāda vadības programmā 2017. gadā, rada neatbilstību ar Fiskālās disciplīnas likumu.

Lai novērstu neatbilstību, FDP rekomendē Ministru kabinetam izstrādāt pasākumus, kuri pilnībā kompensētu lēmumu piešķirt papildu 4 106 825 eiro.
Vienlaikus FDP norāda, ka arī vēl nav atrisināta 2017. gada jūlijā konstatētā neatbilstība saistībā ar vidēja termiņa budžeta ietvarā noteikto valsts budžeta maksimālo izdevumu apmēru 2018. gadam un 2019. gadam pārkāpšanu.

Tāpat padome jau iepriekš konstatējusi neatbilstības valdības lēmumā pārdalīt 19,046 miljonus eiro sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēju izdevumu kompensēšanai, taču FM atzina, ka līdzekļi sabiedriskā transporta izdevumu kompensēšanai atbilsts fiskālās disciplīnas prasībām.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Olaines novadā – tikai vienu vidusskolu? aprinkis.lv/sabiedriba/izg… pic.twitter.com/B89WiT29C8
aprinkislv
Māris Zanders. Dažas pārdomas, pirms sākas iepirkšanās drudzis aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Knxe2p0z8l
aprinkislv
Foto: Putnu portreti un mākoņainavas aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/vC4BTSO9aN

Twitter Citi raksta

JurmalaLV
Gada sportisti Jūrmalā – Tīna Laura Graudiņa un Aleksandrs Samoilovs jurmala.lv/lv/sabiedriba/… pic.twitter.com/XSRALcgQMO
Ikskilelv
Aicinām pieteikt saldumu paciņu saņemšanai Ikšķiles novadā deklarētos bērnus, kuri neapmeklē pirmsskolas izglītība… twitter.com/i/web/status/9…
Sigulda_Thrills
Ar saukli Ziemasspēki nāk" Siguldā norisināsies Ziemassvētku pasākumi un koncerti- m.facebook.com/story.php?stor… pic.twitter.com/F9ACZNGLGi

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2017