No Glāzes piena līdz O sole mio, no klavierkoncerta līdz folkbaletam. Brīvdienas Pierīgā

(Komentēt)
No "Glāzes piena" līdz "O sole mio", no klavierkoncerta līdz folkbaletam. Brīvdienas Pierīgā Foto: publicitātes
2017. gada 20. oktobris, 17:43

Mūzikas žanru un izpildītāju sastāvu ziņā varen krāsainu un daudzveidīgu nedēļas nogali sola Pierīgas novadu kultūras nami. Būs arī teātris, kino, tirgus un cirks, bet ziemas sporta sezonas sākumu iezīmēs kamaniņu braucēju pirmās sacensības Siguldā.

Ģimenes filma "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" Pierīgas novados
20. oktobrī 18.30 Inčukalna tautas namā un 19.00 Katlakalna tautas namā un Tīnūžu tautas namā, kā arī 22. oktobrī plkst. 18.00 Doles tautas namā Ķekavā būs skatāma režisora Vara Braslas ģimenes filma "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru". Astoņgadnieka Oskara vasaras brīvdienas lauku mājās sākas kā nebeidzams cīniņš ar vectēvu, bet pārvēršas par abu vīru draudzību, kas spēj izpestīt vecmāmiņu no viņas skolnieka iecerētas avantūras...

Jāņa Stībeļa labāko dziesmu koncerts "Sajūti!" Mārupē
20. oktobrī plkst. 19.00 Mārupes kultūras namā koncertu "Sajūti!" sniegs klausītāju iemīļotais dziedātājs Jānis Stībelis. Koncertā skanēs Jāņa pazīstamākās un populārākās dziesmas "Tikai Tev", "Ir tik karsts", "Glāze piena", "Pozitīvs", "Divas pasaules", "Es tikai smejos" u.c. Koncertā kopā ar viņu muzicēs izcilie instrumentālisti Raimonds Macats (taustiņinstrumenti, mutes harmonikas, čells), Miķelis Vīte (perkusijas) un Andrejs Jevsjukovs (ģitāra), kā arī jaunā dziedātāja Megija Naunikas. Mārupē skatītājus priecēs arī Normunds Rutulis.

Laumas Matules koncerts "Manas mājas ir..." Piņķos
20. oktobrī plkst. 19.00 Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centrā Piņķos jaunās mūziķes Laumas Matules koncerts. Lauma ir Babītes novada iedzīvotāja, kura beigusi Babītes Mūzikas skolu un patlaban apgūst etnomuzikoloģiju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā:"Koncertā varēs dzirdēt manas oriģinālkompozīcijas, pati spēlēšu ģitāru, dziedāšu un man palīdzēs mana māsa Anna Matule ar savu skaisto balsi, Elīza Sestule ar čella skaņām, Liene Dzilna pie kahona un Indulis Skrebelis. Stāsts būs par mājām, par vietu, ko mēs par tādām saucam. Priecāšos koncertā redzēt ikvienu."

Mika Dukura koncerts "Home" Ādažos
20. oktobrī plkst. 19.00 Ādažu kultūras centra Ceriņu zālē Mika Dukura koncerts "Home". Būs pirmatskaņojumi un dziesmas, kuras ikdienā netiek izpildītas, kā arī, protams, līdz šim zināmākās kompozīcijas. "Visbiežāk dziesmas tiek rakstītas, kad rokās nonāk akustiskā ģitāra, un tam brīdim piemīt netverams vieglums. Tikai balss un akustiskās ģitāras stīgas. Viss, kas seko pēc tam, ir tikai krāsa. Ar šo pašu nosaukumu "Home" sarakstīts arī jaunākais singls, kurā apspēlēta māju sajūta, tās siltums un miers. Tā ir vieta, kur tevi saprot vislabāk, mīl un vienmēr gaida. Pat tad, ja diena bijusi necerēti grūta un šķiet, ka visa pasaule sabrūk zem kājām, mājās tevi uzklausa, saprot, palīdz piecelties un sniedz spēku doties tālāk."

LBL otrās divīzijas spēle Ķekavā
20. oktobrī plkst. 20.00 Ķekavas sporta klubā paredzēta Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas spēle, kurā laukuma saimnieki basketbola kluba "Ķekava" spēlētāji tiksies ar Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas komandu. Jauno sezonu ķekavieši sākuši ar divām uzvarām.


Latvijas Apvienotās badmintona līgas otrais posms Siguldā
21. un 22. oktobrī Siguldas 1. pamatskolas sports zālē notiks "Yonex" Latvijas Apvienotās badmintona līgas devītās sezonas otrā kārta. Sestdien no plkst. 9.00 vienspēļu un dubultspēļu turnīrus aizvadīs elites (A) grupas badmintonisti, bet svētdien amatieru cīņas vienspēlēs B un C grupās vīriešiem, kā arī B grupā meitenēm un dāmām.

Kamaniņu sporta starta rāviena sacensības "Prezidenta kauss" Siguldā
21. oktobrī no plkst. 10.00 Siguldas bobsleja un kamaniņu sporta trasē devīto reizi norisināsies starta rāviena sacensības "Prezidenta kauss", oficiāli atklājot olimpisko sezonu. Sacensībās, kas jau ir kļuvušas par tradīciju, piedalīsies gan visi Latvijas nacionālās kamaniņu izlases sportisti, gan arī juniori un jaunieši – kopā 99 kamaniņu braucēji, kas ir rekordliels dalībnieku skaits. Katrs sportists Siguldas starta estakādē veiks divus starta rāvienus, kuru laiki tiks summēti. Vīriešu, junioru, divvietīgo ekipāžu un junioru divvietīgo ekipāžu konkurencē pie starta laikiem tiks skaitīts arī viens starta reakcijas rāviens.

"Sportojošo ģimeņu spiets 2017" Ķekavā
21. oktobrī no plkst. 11.00 Ķekavas sporta klubā notiks tradicionālais pasākums visai ģimenei – "Sportojošo ģimeņu spiets 2017". Dalībniekus sagaida gan komandu, gan individuālās disciplīnas. Komandas sastāvā 3–10 dalībnieki (vistuvākie radinieki – brāļi, māsas, vecāki, bērni, vecvecāki). Dalība pasākumā ir bez maksas, apbalvotas tiks visas ģimenes.

Izrāde bērniem "Rotaļlietu stāsts" Mārupē un Salaspilī
21. oktobrī plkst. 12.00 Mārupes kultūras namā un 22. oktobrī plkst. 12.00 Salaspils kultūras namā "Rīgava" – "Valmieras kinostudijas" izrāde bērniem "Rotaļlietu stāsts", kurā tiks vēstīts par draudzību, palīdzību vājākajam, kā arī cīņu par taisnību un labestību. Izrādes stāsts raisās ap mazā Toma rotaļlietām, kuras atdzīvojas, cilvēkiem izejot no istabas. Kad dzimšanas dienā tiek dāvinātas jaunas rotaļlietas, sākas uztraukums par savu vietu Tomiņa rotaļlietu topā. Pārpratumi, joki, dziesmas, dažādas satraucošas situācijas un, protams, laimīgas beigas.

Velokrosa sacensības ""Evelostore.lv" kauss" Salaspilī
21. oktobrī plkst. 12.00 Salaspils pludmalē notiks neparastas velokrosa sacīkstes. "Evelostore.lv" kausa sezonas noslēgumā sacīkšu apmeklētāji līdzās acīm tīkamajai ainavai ar skatu uz Daugavu un Rīgas HES varēs vērot braucienus aizraujošā un Latvijā unikālā trasē, kur, salīdzinot ar iepriekšējo posmu, būs piedāvātas vairākas citas velokrosam raksturīgas iezīmes – īsi un asi kāpumi, kāpu smiltis un trepes. Piedalīties var gan bērni no 11 gadu vecuma, gan juniori, elites grupas, ""Master" un "Open" grupas braucēji. Pieteikšanās sacīkšu norises vietā līdz plkst. 11.00.

Latvijas nūjošanas čempionāta posms Zaķumuižā
21. oktobrī plkst. 12.00 Ropažu novada Zaķumuižā norisināsies Latvijas nūjošanas čempionāta 6.posms – "Vidzemes kauss". Sacensības paredzētas trijās distancēs – 21, 10 un 5 km vairākās vecuma grupās. Interesentiem plānota arī nūjošanas tehnikas apmācība un 5 vai 10 km garš pārgājiens bez laika kontroles.

Atpūtas pēcpusdiena senioriem "Ražas svētki" Ķekavā
21. oktobrī plkst. 14.00 Doles tautas namā Ķekavā paredzēta atpūtas pēcpusdiena senioriem "Ražas svētki". Pasākumā paredzēta pašu gatavoto konservējumu un ievārījumu degustācija, vietējo zemnieku izaudzēto dārzeņu izstāde un viktorīna, deja u.c.

Latvijas futbola pirmās līgas spēle Olainē
21. oktobrī plkst. 14.00 Olaines pilsētas stadionā izšķirošo spēli par otro vietu turnīra tabulā aizvadīs futbola kluba "Progress" / Apvienotās futbola akadēmijas "Olaine". Laukuma saimnieku pretinieki būs Grobiņas sporta centra futbolisti, kuriem, tāpat kā olainiešiem, divas kārtas līdz turnīra beigām ir 44 punkti. Otrā pozīcija noslēguma tabulā garantēs tiesības aizvadīt pārspēles ar virslīgas pastarīšiem.

Vokālās grupas "Zibsnis" jubilejas koncerts Siguldā
21. oktobrī plkst. 15.00 Siguldas pagasta kultūras namā notiks bērnu vokālās grupas "Zibsnis" 20 gadu jubilejas pasākums. Pasākumā uzstāsies gan pašreizējie un bijušie vokālās grupas dalībnieki, gan citi ansambļa vadītāja un komponista Ata Priedīša audzēkņi. Siguldas pagasta kultūras nama bērnu un jauniešu vokālā grupa "Zibsnis" savu darbību uzsāka 1996. gadā. Tās izveidošanas ierosinātāja bija toreizējā kultūras nama direktore Inguna Zirne. Grupas dziedātāji ar panākumiem ir piedalījušies dažādos vietēja un Latvijas līmeņa konkursos un citos pasākumos.

Koncerts "Nāc uz manām trepēm spēlēties" Carnikavā
21. oktobrī plkst. 15.30 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" Imanta Kalniņa dziesmas izpildīs "Austras bērni" kopā ar folkloras kopu "Cēlāji" un dziesminieci Vitu Krūmiņu. Ieeja par ziedojumu Austras Pumpures memoriālā dzīvokļa izveidei.

Vokālo ansambļu sadziedāšanās koncerts "Un atkal rudenī..." Olainē
21. oktobrī plkst. 16.00 Olaines kultūras namā notiks vokālo ansambļu sadziedāšanās koncerts "Un atkal rudenī...". Piedalās Olaines sieviešu vokālais ansamblis "Undīne" un draugu kolektīvi. Ieeja brīva.

Deju kolektīva "Baloži" jubilejas koncerts "Viens no simta" Baložos
21. oktobrī plkst. 17.00 Baložu pilsētas kultūras namā desmit skaistus deju soļu gadus atzīmēs vidējās paaudzes tautas deju kolektīva "Baloži" dalībnieki. Koncertā ikvienam būs iespēja ielūkoties dažādās "Baložu" dzīves darbībās un aktivitātēs, kā arī redzēt viņu mīļāko deju rakstus. Koncertā piedalīsies arī dejotāju draugu kolektīvi.

Koncerts "Deja un tās vidū Es!" Ādažos
21. oktobrī plkst. 18.00 Ādažu kultūras centrā DA "Daiļrade" kopā ar draugu kolektīviem ielūdz dejas cienītājus uz koncertu "Deja un tās vidū Es!", kas vienlaikus ir arī deju ansambļa "Daiļrade" dzimšanas dienas pasākums. Koncertā piedalīsies arī TDA "Gatve" (Rīga), TDA "Lielupe" (Jelgava), VPDK "Mana rotaļa" (Rīga) TDA "Rotaļa" (Rīga), TDA "Sadancis" (Burtnieki), TDA "Vektors" (Rīga) un VPDK "Zeperi" (Līgatne). Dejotāji koncertā izdejos saviem kolektīviem mīļas un tuvas dejas, to vidū publikai jau gadu desmitiem zināmas vērtības, kā arī pavisam nesen radītas horeogrāfijas. Koncerta pirmajā daļā deju ansamblis "Daiļrade" skatītājiem dāvās īpaši veidotu folkbaleta deju izrādi "Cieši, cieši", kas ir par dejotājiem un viņu piedzīvoto dejā. Izrāde ir radīta kā dāvana dejotājiem ansambļa 25. dzimšanas dienā 2016. gadā.

Itāļu klasisko dziesmu un neapolitāņu romanču vakars Siguldā
21. oktobrī plkst. 19.00 Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" sadarbībā ar kamerorķestri "Gaudeamus" un diriģentu Guntaru Bernātu itāļu klasisko dziesmu un neapolitāņu romanču koncertu "Mīlas fantāzija" sniegs itāliešu tenors Donato Ravini. Programmā ir ietvertas slavenākās itāļu klasiskās dziesmas un pasaulslavenas neapolitāņu romances kā "Marechiare", "Sogno", "O sole mio" un citas. Koncertu caurvij mīlas tēma – apliecinājums mīlestībai uz sievieti un viņas skaistumu. Koncerta programmas autors Donato Ravini iepazīstinās ar neapolitāņu liriku, itāļu un neapolitāņu komponistiem, piemēram, F.P. Tosti, E. Di Kapua, S. Di Džakomo, V. Russo un citiem.

Humora šovs "Smieties nav aizliegts" Katlakalnā
21. oktobrī plkst. 19.30 Katlakalna tautas namā jauno sezonu sāk Katlakalna Improvizācijas teātris Toma Zvejnieka vadībā ar humora šovu "Smieties nav aizliegts". Viesaktieris – Arnis Stuburs ("18plus"). Dažādi improvizēti, humora pilni un izklaidējoši stāsti par aktuālo un mazliet aizmirsto

Rudens tirgus Ķekavā
22. oktobrī no plkst. 8.00 līdz 15.00 Ķekavā pie Doles tautas nama risināsies rudens tirgus: zeķes, cimdi, medus, vīns, mājražotāju gardumi, amatnieku darinājumi un daudzas citas mājai un ģimenei noderīgas lietas.

Hokeja kluba "Rīga" spēles Piņķos
22. un 23. oktobrī "inbox.lv" ledus hallē Piņķos kārtējos Jaunatnes hokeja līgas mačus aizvadīs hokeja kluba "Rīga" spēlētāji. Svētdien plkst. 13.00 un pirmdien plkst. 18.30 viņu pretinieki būs Sanktpēterburgas "SKA-Serebrjannije ļvi" hokejisti. Turnīra tabulā 17 klubu konkurencē rīdzinieki ir 13.vietā, bet viņu sāncenši – vēl trīs pozīcijas zemāk.

Sadraudzības koncerts "Kopā mūzikā" Ķekavā
22. oktobrī plkst. 15.00 Ķekavas kultūras namā notiks sadraudzības koncerts "Kopā mūzikā". Piedalīsies vokālais ansamblis "Jūti", jauktais koris "Mozaīka" un koris "Nāc līdzās!", kurā muzicē jaunieši ar īpašām vajadzībām.

Riharda Plešanova klavierkoncerts Carnikavā
22. oktobrī plkst. 15.00 Carnikavas tautas namā "Ozolaine" izskanēs pianista Riharda Plešanova klavierkoncerts. Programmā Aleksandrs Skrjabins, Volfgangs Amadejs Mocarts, Jānis Zandbergs, Dmitrijs Šostakovičs, Frederiks Šopēns, Klods Debisī, Jāzeps Vītols.

Latvijas handbola pirmās līgas spēle Ulbrokā
22. oktobrī plkst. 15.00 Ulbrokas sporta kompleksā Latvijas handbola pirmās līgas turnīra trešās kārtas spēlē Ulbrokas sporta kluba komanda uzņems "Skrīveri/Aizkraukle" vienību. Pirmajās divās spēlēs ulbrokieši izcīnījuši vienu uzvaru, bet viesi – divas.

Klaunu šovs "Oki-Doki" Krimuldā
22. oktobrī plkst. 16.00 Krimuldas tautas namā ar izklaidējošu cirka programmu viesosies klaunu šovs "Oki-Doki".

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ikšķilē @Ikskilelv . Vai atbalstāt azartspēļu pilnīgu aizliegumu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/GFikdq3y9k
aprinkislv
Vasaras saulgriežu svētki Turaidā @TURAIDASmuzejs – starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 noslēgums… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

ATD_LV
Lai iedzīvotājiem būtu iespēja apmeklēt Vasaras saulgriežu svētkus Turaidas muzejrezervātā, 21. un 22.jūnijā tiks n… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
Šovasar, savu 21 dzimšanas dienu svinēs plašākais džeza mūzikas festivāls Latvijā. tinyurl.com/y7h4joybtwitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Līgo laukumā atvērta bezmaksas publiskā tualete. goo.gl/79jWLc pic.twitter.com/j0ehJ0IgWH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018