No jaunā gada palielināsies atlīdzības apmērs audžuģimenēm un adoptētājiem

(Komentēt)
No jaunā gada palielināsies atlīdzības apmērs audžuģimenēm un adoptētājiem Foto: pixabay.com
2017. gada 12. decembris, 16:43

No 2018. gada 1. janvāra atlīdzības apmērs audžuģimenei, kura aprūpē vienu bērnu, būs analoģisks atlīdzības apmēram, kāds noteikts par adoptējamā bērna aprūpi, jeb bērna kopšanas pabalsta apmēram līdz bērna pusotra gada vecumam – 171 eiro.

To paredz otrdien, 12. decembrī, valdībā pieņemtie "Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra noteikumos "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu"", informē Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Savukārt par divu bērnu aprūpi tiks piemērots koeficients 1,3, bet par trīs un vairāk bērnu aprūpi – koeficients 1,6. Tādējādi audžuģimenei, kura aprūpēs divus bērnus, atlīdzības apmērs būtu 222 eiro mēnesī, bet audžuģimenei ar trīs vai vairāk bērniem – 274 eiro mēnesī.

Pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) datiem Latvijā uz 2017. gada septembri atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu saņēma 466 audžuģimenes, norāda E. Zariņš.

No 2018. gada 1. janvāra palielināsies arī atlīdzība par adoptējamā bērna aprūpi, ko paredz valdības sēdē pieņemtā "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi un piemaksu par vienlaikus vairāku adoptējamo bērnu aprūpi un uzraudzību".

Noteikumi paredz, ka atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi, kurš ir vecumā līdz astoņiem gadiem, nodarbinātām jeb sociāli apdrošinātām personām (kuras atrodas ar bērna aprūpi saistītā atvaļinājumā vai šai laikā strādā nepilnu darba laiku) piešķirs 70 procentu apmērā no valstī noteiktās vidējās apdrošināšanas iemaksu algas kalendāra gadā (pašreiz – 171 eiro).

Adoptētājiem, kuri nav sociāli apdrošināti neatkarīgi no aprūpējamā bērna vecuma, kā arī sociāli apdrošinātām personām, kuras aprūpē bērnu vecumā no 8 līdz 17 gadiem, vai ja adoptētājs neatradīsies kopšanas atvaļinājumā ar bērnu līdz 8 gadiem, atlīdzība tiks piešķirta šobrīd spēkā esošajā 171 eiro apmērā. Ja adoptētājs aprūpēs vienlaikus vairākus bērnus, par nākamo piešķirs piemaksu 171 eiro apmērā, skaidro E. Zariņš.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ikšķilē @Ikskilelv . Vai atbalstāt azartspēļu pilnīgu aizliegumu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/GFikdq3y9k
aprinkislv
Vasaras saulgriežu svētki Turaidā @TURAIDASmuzejs – starptautiskā folkloras festivāla Baltica 2018 noslēgums… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

ATD_LV
Lai iedzīvotājiem būtu iespēja apmeklēt Vasaras saulgriežu svētkus Turaidas muzejrezervātā, 21. un 22.jūnijā tiks n… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
Šovasar, savu 21 dzimšanas dienu svinēs plašākais džeza mūzikas festivāls Latvijā. tinyurl.com/y7h4joybtwitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Līgo laukumā atvērta bezmaksas publiskā tualete. goo.gl/79jWLc pic.twitter.com/j0ehJ0IgWH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018