No nākamā gada autoratlīdzību izmaksātājiem būs jāiesniedz saraksts ar to saņēmējiem

(Komentēt)
No nākamā gada autoratlīdzību izmaksātājiem būs jāiesniedz saraksts ar to saņēmējiem Foto: pixabay.com
2017. gada 19. decembris, 14:37

No nākamā gada autoratlīdzību izmaksātājiem būs jāiesniedz darba devēja ziņojumā arī saraksts ar autoratlīdzību saņēmējiem, par kuriem tiek veiktas obligātās iemaksas 5% pensiju apdrošināšanai, liecina otrdien valdībā atbalstītie grozījumi.

Kā norāda Labklājības ministrija (LM), saskaņā ar grozījumiem likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" no nākamā 1. janvāra autoratlīdzības izmaksātājam būs pienākums no saviem līdzekļiem veikt 5% valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas no autoratlīdzības apmēra autoratlīdzības saņēmēju pensiju apdrošināšanai, tādēļ noteikumos jāparedz saraksta iesniegšana.

Vienlaikus LM informēja, ka pašnodarbinātās personas, kuru ienākumi mēnesī sasniedz vai pārsniedz minimālās algas apmēru, veic obligātās iemaksas. "Obligāto iemaksu objekts ir brīvi izraudzīti ienākumi, kas nav mazāki par valstī noteiktās minimālās algas apmēru mēnesī, piemēram, ienākumi mēnesī ir 1000 eiro, bet pašnodarbinātais izvēlas obligātās iemaksas veikt no minimālās algas apmēra," skaidroja ministrijā.

No nākamā gada pašnodarbinātajiem būs jāveic obligātās iemaksas 5% pensiju apdrošināšanai no ienākumiem, kas nesasniedz valstī noteiktās minimālās darba algas apmēru, savukārt pašnodarbinātajiem, kuru ienākumi mēnesī sasniedz vai pārsniedz minimālās algas apmēru, būs jāveic obligātās iemaksas 5% pensiju apdrošināšanai no ienākumu un brīvi izraudzītā obligāto iemaksu objekta starpības.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Bērnu vasaras nometnes. Vecāku pieredze aprinkis.lv/sabiedriba/gim… pic.twitter.com/WGtGAsKb0P
aprinkislv
Ko darīt, lai nešķiroto atkritumu būtu mazāk aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/ZPxgMVzJ8w
aprinkislv
Salaspils, Babītes un Ropažu futbolisti uzlabo pozīcijas @fta_news Rīgas čempionātā aprinkis.lv/zinas/item/458… pic.twitter.com/oEOd80bS7x

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH
Stopini_Latvia
Koncertā tiekas vairāk nekā 100 akordeonistu, kuri sapņo arī par dalību Dziesmu svētkos: lsm.lv/raksts/kultura…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018