Saeimā iesniedz pilsoņu iniciatīvu Pārmaksāto nodokļu automātiska izmaksāšana

(Komentēt)
Saeimā iesniedz pilsoņu iniciatīvu "Pārmaksāto nodokļu automātiska izmaksāšana" Foto: arhīvs
13. aprīlis, 11:21

13. aprīlī Saeimā iesniegta pilsoņu iniciatīva par pārmaksāto nodokļu automātisku izmaksāšanu. Par iniciatīvas ideju, ko publiski atbalstījis Valsts ieņēmuma dienests un vairākas partijas, portālā "Manabalss.lv" savākts vairāk nekā 10 400 parakstu.

Iniciatīvas mērķis ir "dot iespēju saņemt pārmaksātos nodokļus arī tiem iedzīvotājiem, kuri neizprot sarežģīto dokumentu aizpildīšanas sistēmu, nelieto internetbankas un nav ieguvuši augstāko juridisko/ekonomisko izglītību, tomēr strādā un maksā nodokļus," skaidrots sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv".

Iniciatīvas autore Ludmila Jeļčaņinova uzskata, ka šādā veidā tiks aizsargāta un materiāli papildus atbalstīta vājākā iedzīvotāju grupa – mazāk izglītoti cilvēki, kuriem nav iespējas un laika iedziļināties sarežģītās sistēmas niansēs.

Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvji pozitīvi izteikušies par automātiskas atmaksas ieviešanu, papildinot, ka tās ieviešanai būtu nepieciešamas izmaiņas likumos. Ideju atbalstījušas arī Nacionālā Apvienība, LRA, "Vienotība" un partija "No Sirds Latvijai!".

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ceļojums senajā inku impērijā un ne tikai aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/vUyZGYxTfP
aprinkislv
Aptauja Saulkrastos @Saulkrastu_nov . Kā pasargājat sevi karstajā laikā? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/zJRfHzcbem
aprinkislv
Foto: Ikšķili @Ikskilelv pieskandina vasaras lielkoncerts aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/QS8L23d7AG

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Paldies par atsaucību! Suns ir atradis savus saimniekus. twitter.com/sigulda_lv/sta…
sigulda_lv
Siguldas novada Pašvaldības policijas darbinieki aicina atsaukties suņa saimnieku. Suņu meitene svētdien, 22.jūlijā… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018