Latvija un Ķīna – viena josla, viens ceļš

(Komentēt)
Latvija un Ķīna – viena josla, viens ceļš Foto: pixabay.com
2017. gada 14. marts, 14:42

10. martā Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš uzstājās investīciju piesaistes un sadarbības konferencē "Par Latvijas priekšrocībām un sadarbības iespējām Ķīnas iniciatīvas "Viena josla, viens ceļš" ("One Belt One Road") ietvaros" un tikās ar Jivu pilsētas vadību.

Ķīnas Nacionālās attīstības un reformu komisijas Starptautiskās sadarbības centrs (NDRC ICC) rīkoja Ķīnas un Latvijas sadarbības semināru, kura galvenā tēma bija Latvijas un Ķīnas sadarbība investīciju piesaistes jomā, īstenojot jaunā Zīda ceļa ("One Belt One Road") iniciatīvu, informē Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Greiškalna.

Konferences dalībnieku vidū bija vairāku Ķīnas institūciju un uzņēmumu pārstāvji, kurus Latvijas puses Satiksmes, Ārlietu un Ekonomikas ministrijas amatpersonas iepazīstināja ar abu valstu esošo un plānoto sadarbību tranzīta, loģistikas un ekonomikas jomās.

K. Ozoliņš informēja konferences dalībniekus par Latvijas un Ķīnas līdzšinējās sadarbības rezultātiem transporta un loģistikas jomā, iepazīstināja ar sasniegtajiem pārvadājumu apjomiem un noslēgtajiem sadarbības memorandiem un prezentēja investīciju projektus Latvijā, vēsta I. Greiškalna.

Tāpat arī K. Ozoliņš uzsvēra, ka Ķīnai jau ir liela pieredze industriālo zonu attīstībā gan Ķīnas robežās, gan ārpus tām, un Latvijas ostas – Rīga, Ventspils un Liepāja – ir piemērotas jaunu industriālo parku un loģistikas centru attīstībai Ķīnas preču tālākai izplatīšanai Skandināvijā un Ziemeļeiropā.

NDRC ICC amatpersonas, kuru vidū bija NDRC ICC kādreizējais priekšsēdētājs Kang Yi un direktors Guo Jianmin, savukārt uzsvēra, ka, lai gan Latviju un Ķīnu šķir liels ģeogrāfiskais attālums, abu valstu pragmatiskais un intensīvais darbs, kas ticis veikts pēdējos gados, ir sekmējis valstu ekonomisko attīstību un potenciālo izaugsmi, norāda sabiedrisko attiecību speciāliste.

Konference, kurā piedalījās vairākas Latvijas ministriju amatpersonas – Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš, Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka un Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ķīnas Tautas Republikā Māris Selga –, bija lieliska iespēja abām pusēm apmainīties ar daudzpusīgu informāciju, izprast iespējas un izaicinājumus, kā arī vecināt koordinētu Latvijas industriālo zonu attīstības plānošanu un realizāciju.

Noslēgumā vizītei Ķīnā K. Ozoliņš un Ārlietu un Ekonomikas ministrijas valsts sekretāri tikās ar Jivu pilsētas vadību – Jivu pašvaldības valdības partijas sekretāru Sheng Qiuping un Jivu pilsētas vicemēru Xiong Tao. No Jivu pilsētas uz Latviju 2016. gada nogalē izbrauca pirmais konteinervilciens, skaidro I. Greiškalna.

Jivu amatpersonas izteica ieinteresētību arī turpmākā vilcienu organizēšanā no Ķīnas uz Latviju, kā arī pauda ieinteresētību organizēt vilcienu no Latvijas uz Jivu ar Latvijas precēm. Jivu vicemērs Xiong Tao augsti novērtēja SM vadības ieguldījumu un sniegto atbalstu pirmā vilciena organizēšanā, un tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka regulāra un tieša kontaktu uzturēšana ir būtisks priekšnosacījums abpusējas sapratnes un uzticības veidošanā.

K. Ozoliņš uzsvēra, ka, kopš pirmā sekmīgā konteinervilciena izmēģinājuma brauciena, Latvijas uzņēmējiem un ražotājiem ir palielinājusies interese par eksporta iespējām Ķīnā. Kopš pirmā vilciena veiksmīgas nosūtīšanas, interese par Latvijas koridoru ir paaugstinājusies arī Ķīnā un ar vien vairāk uzņēmēju interesējās par sadarbības iespējam, informē sabiedrisko attiecību speciāliste.

Jivu tikšanās dalībnieki bija vienisprātis, ka Jivu–Latvija maršrutam ir potenciāls, tomēr nepieciešama ciešāka mijiedarbības izveidošana starp kravu nosūtītājiem, saņēmējiem, dzelzceļu, termināliem un muitu, kas būtiski sekmētu ne tikai pārvadājumus, bet arī abu valstu tirdzniecības sakarus.

Jivu pilsētas amatpersonas bija gandarītas iespēju uzņemt Satiksmes, Ārlietu un Ekonomikas ministrijas valsts sekretārus un izteica cerību, ka šīs vizītes rezultātā tiks arvien vairāk sekmēta abu valstu kopdarbība, kura būs vērsta uz pozitīviem ekonomiskās sadarbības rezultātiem jau tuvākajā nākotnē, norāda I. Greiškalna.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ministru kabinets ārkārtas sēdē 12. februārī faktiski bez debatēm apstiprināja nepilnas četrdesmit lappuses garu do… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Pierīgas pensionāru apvienības jubilejā aprinkis.lv/zinas/item/433… pic.twitter.com/4Q7Mh6vgk8
aprinkislv
Brīvdienas Pierīgā: dziesmas, dejas, filmas, izrādes, balles, sports aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/4YJe64xBd3

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
19. februārī plkst.18.00 “Dievnama, baptistērija un saiešanas nama izbūve Rīgas gatvē 36, Ādažos” būvniecības iecer… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Izcila ziņa visiem ziemas aktīvās atpūtas cienītajiem – Siguldā un tās apkārtnē ir atvērtas visas slēpošanas trases… twitter.com/i/web/status/9…
CSP_Latvija
Visblīvāk apdzīvotie novadi ir Pierīgā, kā arī Cēsu un Aizkraukles novads. pic.twitter.com/TTDe65foUR

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018