Aprinkis.lv - Foto: Lieliskos laikapstākļos aizvadīts tradicionālais nūjošanas festivāls Carnikavā

Foto: Lieliskos laikapstākļos aizvadīts tradicionālais nūjošanas festivāls Carnikavā

(Komentēt) Galerija
Foto: Lieliskos laikapstākļos aizvadīts tradicionālais nūjošanas festivāls Carnikavā Foto: Carnikavas novada pašvaldība
2017. gada 19. septembris, 17:35

Pagājušajās brīvdienās pie Carnikavas Novadpētniecības centra notika tradicionālais Carnikavas Rudens nūjošanas festivāls, kas šoreiz pulcēja aptuveni 90 nūjošanas entuziastu no Carnikavas novada, Ādažiem, Siguldas, Rīgas un Cēsīm. Laikapstākļi pasākuma dalībniekus īpaši lutināja.

Šoreiz bija īpaši padomāts par pasākuma dalībniekiem ar bērniem, piedāvājot mazajiem kopā ar instruktoru iepazīt nūjošanu caur rotaļām un spēli speciāli bērniem izveidotā nūjošanas distancē, informē trenere Gundega Ulme.

Pēc kopīgas iesildīšanās un jauno nūjotāju apmācības pieaugušie nūjošanas sporta speciālistes Gundegas Ulmes vadībā devās distancē Piejūras dabas parkā. Savukārt bērni aktīvi darbojās Novadpētniecības centra pagalmā kopā ar nūjošanas speciālisti Ingu Arbidāni.

Maršruts tradicionāli veda līdz jūrai, kur visi sapulcējās kopīgai fotosesijai, un nelielās pauzes laikā daži izmantoja izdevību izpeldēties jūrā. Izvērtējot savus spēkus un iešanas apstākļus pa piekrastes smiltīm, daļa nūjotāju turpināja iesākto 6,5 km distanci, bet citi devās garākā maršrutā uz Gaujas ieteku jūrā. Tā kā nūjotāju saiets norit bez sacensību elementiem, katrs savu distanci pieveica atbilstoši spējām un noskaņojumam, un vēlāk visi atkal satikās pie Carnikavas Novadpētniecības centra, vēsta G. Ulme.

Savdabīgs rekords tika sasniegts nūjotāju vecuma diapazonā, jo jaunākajam nūjotājam bija trīs gadi, bet cienījamākā vecuma dalībniecei no Cēsīm – jau 89 gadu briedums.

Pēc distances veikšanas visiem dalībniekiem piedāvāja ieturēties ar gardu zupu un atspirdzinošu dzērienu, bet pēc pusdienām sekoja nūjotājiem noderīgu balvu izloze.

Nūjošanas saiets iekļauts "Latvijas Nūjošanas balvas" ieskaites pasākumu sarakstā, kur par dalību šajā pasākuma var iegūt 8 Nūjošanas balvas punktus ("Latvijas Nūjošanas balvas" dalībnieki sezonas laikā piedalās dažādos LNB ieskaites pasākumos un krāj punktus par šajos pasākumos nonūjoto distanci, iegūstot vienu punktu par katru kilometru).

Jau tradicionāli Carnikavā divreiz gadā norisinās nūjošanas saieti, kuros piedalās nūjotāji no visas Latvijas. Tie ir bez maksas, un dalībniekiem nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība. Galvenais ir piedalīties un izjust kustību prieku, skaidro G. Ulme.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā vērtējat pensiju indeksāciju? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/PcH1vbEix9
aprinkislv
VDK zinātniskās izpētes komisija @Maris_Zanders : Nav skaidrs, kur mēs patlaban stāvam aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/OcCUvPy4R7

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
Atļauts peldēties visās peldvietās, izņemot Alderu centra pludmali, Lielo Baltezeru (pie kapiem), kur novērota atk… twitter.com/i/web/status/1…
sigulda_lv
Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz pat 90% apmērā iebraucamo ceļu… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastu_nov
Iznācis informatīvā izdevuma "Saulkrastu Domes Ziņas" augusta numurs bit.ly/2MKLwkU pic.twitter.com/vl9ecuaePd

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018