Foto: Lieliskos laikapstākļos aizvadīts tradicionālais nūjošanas festivāls Carnikavā

(Komentēt) Galerija
Foto: Lieliskos laikapstākļos aizvadīts tradicionālais nūjošanas festivāls Carnikavā Foto: Carnikavas novada pašvaldība
2017. gada 19. septembris, 17:35

Pagājušajās brīvdienās pie Carnikavas Novadpētniecības centra notika tradicionālais Carnikavas Rudens nūjošanas festivāls, kas šoreiz pulcēja aptuveni 90 nūjošanas entuziastu no Carnikavas novada, Ādažiem, Siguldas, Rīgas un Cēsīm. Laikapstākļi pasākuma dalībniekus īpaši lutināja.

Šoreiz bija īpaši padomāts par pasākuma dalībniekiem ar bērniem, piedāvājot mazajiem kopā ar instruktoru iepazīt nūjošanu caur rotaļām un spēli speciāli bērniem izveidotā nūjošanas distancē, informē trenere Gundega Ulme.

Pēc kopīgas iesildīšanās un jauno nūjotāju apmācības pieaugušie nūjošanas sporta speciālistes Gundegas Ulmes vadībā devās distancē Piejūras dabas parkā. Savukārt bērni aktīvi darbojās Novadpētniecības centra pagalmā kopā ar nūjošanas speciālisti Ingu Arbidāni.

Maršruts tradicionāli veda līdz jūrai, kur visi sapulcējās kopīgai fotosesijai, un nelielās pauzes laikā daži izmantoja izdevību izpeldēties jūrā. Izvērtējot savus spēkus un iešanas apstākļus pa piekrastes smiltīm, daļa nūjotāju turpināja iesākto 6,5 km distanci, bet citi devās garākā maršrutā uz Gaujas ieteku jūrā. Tā kā nūjotāju saiets norit bez sacensību elementiem, katrs savu distanci pieveica atbilstoši spējām un noskaņojumam, un vēlāk visi atkal satikās pie Carnikavas Novadpētniecības centra, vēsta G. Ulme.

Savdabīgs rekords tika sasniegts nūjotāju vecuma diapazonā, jo jaunākajam nūjotājam bija trīs gadi, bet cienījamākā vecuma dalībniecei no Cēsīm – jau 89 gadu briedums.

Pēc distances veikšanas visiem dalībniekiem piedāvāja ieturēties ar gardu zupu un atspirdzinošu dzērienu, bet pēc pusdienām sekoja nūjotājiem noderīgu balvu izloze.

Nūjošanas saiets iekļauts "Latvijas Nūjošanas balvas" ieskaites pasākumu sarakstā, kur par dalību šajā pasākuma var iegūt 8 Nūjošanas balvas punktus ("Latvijas Nūjošanas balvas" dalībnieki sezonas laikā piedalās dažādos LNB ieskaites pasākumos un krāj punktus par šajos pasākumos nonūjoto distanci, iegūstot vienu punktu par katru kilometru).

Jau tradicionāli Carnikavā divreiz gadā norisinās nūjošanas saieti, kuros piedalās nūjotāji no visas Latvijas. Tie ir bez maksas, un dalībniekiem nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība. Galvenais ir piedalīties un izjust kustību prieku, skaidro G. Ulme.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Baire: Veicot izmaiņas domes komiteju sastāvā, Ķekavas novada @Kekavas_novads dome rīkojusies tiesiski… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Izdzirdot vārdu salikumu "ilgtspējīga attīstība", vienmēr savās domās nākas nobremzēt un mēģināt saprast, kas ar to… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Latvijas Goda aplis Inčukalnā @incukalnanovads incukalns.lv/public/lat/fot… pic.twitter.com/wwpCmWQJbp

Twitter Citi raksta

incukalnanovads
5.maijā notiks DRAUDZĪGAIS PAVASARA VELOBRAUCIENS incukalns.lv/public/lat/akt…
ATD_LV
Sakarā ar maijā gaidāmajiem valsts svētkiem laika periodā no 29. aprīļa līdz 6. maijam būs izmaiņas vairāk nekā 500… twitter.com/i/web/status/9…
sigulda_lv
Aktuāla ziņa siguldiešiem – no 1.maija nedēļas nogalēs atsāks kursēt sezonālais autobusa reiss maršrutā Sigulda–Gle… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018