Foto: Lieliskos laikapstākļos aizvadīts tradicionālais nūjošanas festivāls Carnikavā

(Komentēt) Galerija
Foto: Lieliskos laikapstākļos aizvadīts tradicionālais nūjošanas festivāls Carnikavā Foto: Carnikavas novada pašvaldība
19. septembris, 17:35

Pagājušajās brīvdienās pie Carnikavas Novadpētniecības centra notika tradicionālais Carnikavas Rudens nūjošanas festivāls, kas šoreiz pulcēja aptuveni 90 nūjošanas entuziastu no Carnikavas novada, Ādažiem, Siguldas, Rīgas un Cēsīm. Laikapstākļi pasākuma dalībniekus īpaši lutināja.

Šoreiz bija īpaši padomāts par pasākuma dalībniekiem ar bērniem, piedāvājot mazajiem kopā ar instruktoru iepazīt nūjošanu caur rotaļām un spēli speciāli bērniem izveidotā nūjošanas distancē, informē trenere Gundega Ulme.

Pēc kopīgas iesildīšanās un jauno nūjotāju apmācības pieaugušie nūjošanas sporta speciālistes Gundegas Ulmes vadībā devās distancē Piejūras dabas parkā. Savukārt bērni aktīvi darbojās Novadpētniecības centra pagalmā kopā ar nūjošanas speciālisti Ingu Arbidāni.

Maršruts tradicionāli veda līdz jūrai, kur visi sapulcējās kopīgai fotosesijai, un nelielās pauzes laikā daži izmantoja izdevību izpeldēties jūrā. Izvērtējot savus spēkus un iešanas apstākļus pa piekrastes smiltīm, daļa nūjotāju turpināja iesākto 6,5 km distanci, bet citi devās garākā maršrutā uz Gaujas ieteku jūrā. Tā kā nūjotāju saiets norit bez sacensību elementiem, katrs savu distanci pieveica atbilstoši spējām un noskaņojumam, un vēlāk visi atkal satikās pie Carnikavas Novadpētniecības centra, vēsta G. Ulme.

Savdabīgs rekords tika sasniegts nūjotāju vecuma diapazonā, jo jaunākajam nūjotājam bija trīs gadi, bet cienījamākā vecuma dalībniecei no Cēsīm – jau 89 gadu briedums.

Pēc distances veikšanas visiem dalībniekiem piedāvāja ieturēties ar gardu zupu un atspirdzinošu dzērienu, bet pēc pusdienām sekoja nūjotājiem noderīgu balvu izloze.

Nūjošanas saiets iekļauts "Latvijas Nūjošanas balvas" ieskaites pasākumu sarakstā, kur par dalību šajā pasākuma var iegūt 8 Nūjošanas balvas punktus ("Latvijas Nūjošanas balvas" dalībnieki sezonas laikā piedalās dažādos LNB ieskaites pasākumos un krāj punktus par šajos pasākumos nonūjoto distanci, iegūstot vienu punktu par katru kilometru).

Jau tradicionāli Carnikavā divreiz gadā norisinās nūjošanas saieti, kuros piedalās nūjotāji no visas Latvijas. Tie ir bez maksas, un dalībniekiem nav nepieciešama īpaša fiziskā sagatavotība. Galvenais ir piedalīties un izjust kustību prieku, skaidro G. Ulme.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ulbrokas @FSMasters @Stopini_Latvia florbolistu ceļš pretī EuroFloorballCup apstājas pusfinālā… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
LBL: Ķekava, Carnikava un Saulkrasti turpina uzvarēt, Sigulda turpina zaudēt aprinkis.lv/zinas/item/409… pic.twitter.com/VJc6anJTyo
aprinkislv
Māksla un mūzika Siguldas Baltajā flīģelī @baltaisfligelis @sigulda_lv aprinkis.lv/zinas/item/409… pic.twitter.com/xyoourKNYj

Twitter Citi raksta

NBD_LV
Labs darbs, kas padarīts! Uzmanības centrā Latvijas seklekcijas labākie rezultāti, Lielvārdes jostas motīvos... fb.me/27sQtFZ3o
Stopini_Latvia
21. un 22. oktobrī Stopiņu novada ''Jugla 1'' apkārtnē notiks apmācības zemessargiem stopini.lv/lv/jaunumi/nov…
Saulkrastic
Ieskaties padomos, kā izmantot rudens lapas savā labā! ow.ly/DJrb30g0B1u pic.twitter.com/ZsI3TqAkj9

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2017