Grantu programmas (ie)dvesma finansējumu saņem sešas biznesa idejas no Mārupes, Olaines un Jūrmalas

(Komentēt)
Grantu programmas "(ie)dvesma" finansējumu saņem sešas biznesa idejas no Mārupes, Olaines un Jūrmalas Foto: "SEB banka"
2017. gada 17. novembris, 12:22

Noslēdzoties "SEB bankas", Jūrmalas pilsētas, Mārupes un Olaines novadu kopīgi rīkotās grantu programmas jauno uzņēmēju atbalstam "(ie)dvesma" pirmajai sezonai, izvēlētas sešas perspektīvākās biznesa idejas, kuru autori saņems finansējumu to īstenošanai.

"SEB bankas" grantu 10 000 eiro apmērā saņems uzņēmums "Genecie" no Mārupes, lai izstrādātu jaunu produktu – sieviešu maku ar īpašu nodalījumu, kurā iestrādāta ietilpīga iepirkumu soma no auduma.

Jūrmalas pilsēta piešķīrusi divus grantus – grantu 6500 eiro apmērā saņems jūrmalniece Marta Briļa, un šie līdzekļi tiks ieguldīti konditorijas "Kūķis" iekārtošanā un atvēršanā. Savukārt grantu 3500 eiro apmērā saņems Ilze Baumane sava projekta – koka smalklietu ražošanai.

Mārupes novada domes grants 10 000 eiro apmērā piešķirts Ievai Sprižai, lai attīstītu un izvērstu veselīgu un dabīgu saldumu ražošanu no augļiem un ogām ar zīmolu "Dabas gardumi".

Arī Olaines novada dome ir piešķīrusi divus grantus – 8000 eiro saņems uzņēmums "Vurcs", kas vēlas paplašināt savu darbību – hidromasāžas sistēmu izgatavošanu un uzstādīšanu akrila vannām. Otrs grants 2000 eiro apmērā piešķirts Aijai Ozolai, attīstošās mācību spēles bērniem "Dārzeņu dobe" autorei, kura vēlas paplašināt ražošanas apjomus un to piedāvāt jaunos tirgos.

"SEB bankas" vadītāja Ieva Tetere: "Augsti attīstīto valstu pieredze liecina – jo vairāk cilvēku iesaistās uzņēmējdarbībā, jo augstāks ir dzīves līmenis. Turklāt mēs esam pārliecināti, ka Latvijas iedzīvotāju prātos mājo daudz lieliskas biznesa idejas, un izjūtam savu atbildību palīdzēt tām īstenoties. Tādēļ priecājamies, ka esam atraduši līdzīgi domājošus partnerus – Jūrmalas pilsētu, Mārupes un Olaines novadus, kas savās teritorijās vēlas redzēt vairāk jaunus uzņēmumus."

Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs: "Man ir patiess prieks par mūsu mārupiešu aktivitāti piesakoties granta programmai, kas kārtējo reizi pierāda, ka Mārupes novadā ir tiešām daudz uzņēmīgu, drosmīgu, radošu un idejām bagātu cilvēku. Paldies "SEB bankai" par šādu iniciatīvu un iespēju jaunajiem uzņēmējiem, jo darbības sākumā vienmēr ir nepieciešams kāds atspēriens, kuru mēs kopīgiem spēkiem varam dot."

Olaines novada domes priekšsēdētājs Andris Bergs: "Esam gandarīti par pirmās grantu programmas "(ie)dvesma" rezultātiem. Pateicamies par novada iedzīvotāju un jauno uzņēmēju idejām un drosmi iesaistīties un būt pirmajiem. Lai jūsu izlolotās idejas tiek veiksmīgi realizētas dzīvē, lai nākamajā gadā jums daudz sekotāju, kuri, iedvesmojoties no jums, pieteiksies grantu programmai. Esam pārliecināti, ka Olaines novada jauno uzņēmēju vārdi un sasniegtie rezultāti veicinās novada atpazīstamību ne tikai kā lielo industriālo uzņēmumu darbības vieta, bet arī kā mazo un inovatīvo uzņēmumu dibināšanas un izaugsmes platforma."

Grantu programmas "(ie)dvesma" pirmajā sezonā tika saņemts 31 biznesa projekts, no kuriem otrajā un trešajā vērtēšanas kārtā iekļuva 25 biznesa idejas. Tās vērtēja žūrijas komisija, kurā darbojās gan uzņēmējdarbības profesionāļi, gan pašvaldību pārstāvji. Saņemtie pieteikumi tika atlasīti trīs kārtās, izvērtējot gan to atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu, kā arī dalībnieku prezentācijas un atbildes uz žūrijas jautājumiem.

Granta maksimālais apmērs noteikts 10 tūkstošu eiro apjomā, un kopējais gada laikā programmā pieejamo līdzekļu apmērs ir 40 tūkstoši eiro. Šo finansējumu vienādās daļās nodrošina visi četri grantu programmas partneri. Granta līdzekļus programmas uzvarētāji varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem sava esošā biznesa attīstīšanai vai jauna uzņēmuma izveidei savas biznesa idejas īstenošanai.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Pierīgā sākusies kūlas degšanas sezona aprinkis.lv/sabiedriba/kri… pic.twitter.com/jLFgpluLYO
aprinkislv
Grāmatu draugiem nav pamata satraukumam, Pierīgas bibliotēkas neaiztiks aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/t6CCcDQIjG
aprinkislv
Ulbrokas florbolisti @FSMasters @Stopini_Latvia pusceļā uz finālu aprinkis.lv/zinas/item/439… pic.twitter.com/0CVAnjo7ZR

Twitter Citi raksta

BaldonesNovads
7. aprīlī Mercendarbes muižā - Meistaru dienas Baldonē, 2018 “Tradicionālā latviešu kokle”. baldone.lv/lv/baldone/zin… pic.twitter.com/1WYIBwMPIa
sigulda_lv
Otrdien @LIAALatvija Siguldas Biznesa inkubatorā notiks pieredzes stāstu pēcpusdiena „No idejas līdz biznesam”… twitter.com/i/web/status/9…
Adazu_novads
Jauno komponistu un izpildītāju konkurss “Skaņuraksti Ādažos” jau 23.martā goo.gl/xbPjZj

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018