Asa konkurence un cīņa maiznieku starpā Latvijā sagaidāma arī 2018. gadā

(Komentēt)
Asa konkurence un cīņa maiznieku starpā Latvijā sagaidāma arī 2018. gadā Foto: arhīvs
2017. gada 29. decembris, 16:25

Asa konkurence un cīņa maiznieku starpā Latvijā sagaidāma arī 2018. gadā, aģentūrai LETA prognozēja maiznīcas "Fazer Bakery Baltic", kurā ir apvienotas "Fazer" maiznīcas Ogrē un Kauņā, rīkotājdirektors Mindaugs Snarskis.

Viņš sacīja, ka tirgus dalībnieki šogad Latvijā nav mainījušies, tāpēc arī nākamgad neizpaliks asa konkurence un cīņa maiznieku starpā.

Snarskis atzīmēja, ka pēdējo gadu izmaiņas maizes tirgū skaidri norāda, ka pircēji sagaida augstu kvalitāti, jaunas garšas un receptūras - maizi, kas atbilst izpratnei par veselīgumu un augstu uzturvērtību. Arī "Fazer Latvija" strādā šajā virzienā, izstrādājot un piedāvājot Latvijas patērētājiem tādus produktus, kā piemēram, "Dārzeņu maizes", kefīra baltmaize un cita veida produkti.

Viņš arī pastāstīja, ka, atbalstot veselīguma tendenci, kompānija ir apņēmusies pircējiem Latvijā piedāvāt maizes ar samazinātu sāls un cukura daudzumu receptūrās. Kaimiņvalsts Lietuvas pircējiem šāda "Fazer" maize jau ir pieejama. Lai pircēji varētu vieglāk atpazīt šādus produktus, uz to iepakojuma ir "Green Key Hole" marķējums, kas ir labi zināma un pircēju atzīta veselībai labāku produktu norāde Zviedrijā.

Vienlaikus Snarskis atzina, ka Latvijā ir maiznīcas, kas veiksmīgos jaunos un arī vecākus produktus kopē. Līdz ar to tiem maizes ražotājiem, kuri tā nerīkojas, jāvelta vēl vairāk resursu jaunu produktu radīšanā.

Snarskis atzina, ka maizniekus Latvijā tāpat kā citas nozares ietekmē darba spēja pieejamība. Maiznīcas darbaspēka piesaistes ziņā konkurē ar citām nozarēm, kur ir vajadzīgs cilvēku roku darbs, jo ne visus procesus ir iespējams automatizēt. Tāpēc 2018. gadā piesaistīt un noturēt darbiniekus nozarei būs vēl lielāks izaicinājums.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Paziņoti "Spēlmaņu nakts 2018" balvu pretendenti. Visvairāk nomināciju tiek Latvijas Nacionālajam teātrim… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Foto: Kas notiek Inčukalna gudrona dīķos aprinkis.lv/ekonomika/uzne… pic.twitter.com/CMEAHynH9C
aprinkislv
Mārcis Bendiks. Pecunia non olet jeb Nauda nesmird aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Pza0aXlEW7

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
No 23.jūnija līdz 13.jūlijam, tehniskā pārtraukuma laikā, būs slēgts Siguldas Sporta centra peldbaseins un Ūdens at… twitter.com/i/web/status/1…
sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018