Asa konkurence un cīņa maiznieku starpā Latvijā sagaidāma arī 2018. gadā

(Komentēt)
Asa konkurence un cīņa maiznieku starpā Latvijā sagaidāma arī 2018. gadā Foto: arhīvs
2017. gada 29. decembris, 16:25

Asa konkurence un cīņa maiznieku starpā Latvijā sagaidāma arī 2018. gadā, aģentūrai LETA prognozēja maiznīcas "Fazer Bakery Baltic", kurā ir apvienotas "Fazer" maiznīcas Ogrē un Kauņā, rīkotājdirektors Mindaugs Snarskis.

Viņš sacīja, ka tirgus dalībnieki šogad Latvijā nav mainījušies, tāpēc arī nākamgad neizpaliks asa konkurence un cīņa maiznieku starpā.

Snarskis atzīmēja, ka pēdējo gadu izmaiņas maizes tirgū skaidri norāda, ka pircēji sagaida augstu kvalitāti, jaunas garšas un receptūras - maizi, kas atbilst izpratnei par veselīgumu un augstu uzturvērtību. Arī "Fazer Latvija" strādā šajā virzienā, izstrādājot un piedāvājot Latvijas patērētājiem tādus produktus, kā piemēram, "Dārzeņu maizes", kefīra baltmaize un cita veida produkti.

Viņš arī pastāstīja, ka, atbalstot veselīguma tendenci, kompānija ir apņēmusies pircējiem Latvijā piedāvāt maizes ar samazinātu sāls un cukura daudzumu receptūrās. Kaimiņvalsts Lietuvas pircējiem šāda "Fazer" maize jau ir pieejama. Lai pircēji varētu vieglāk atpazīt šādus produktus, uz to iepakojuma ir "Green Key Hole" marķējums, kas ir labi zināma un pircēju atzīta veselībai labāku produktu norāde Zviedrijā.

Vienlaikus Snarskis atzina, ka Latvijā ir maiznīcas, kas veiksmīgos jaunos un arī vecākus produktus kopē. Līdz ar to tiem maizes ražotājiem, kuri tā nerīkojas, jāvelta vēl vairāk resursu jaunu produktu radīšanā.

Snarskis atzina, ka maizniekus Latvijā tāpat kā citas nozares ietekmē darba spēja pieejamība. Maiznīcas darbaspēka piesaistes ziņā konkurē ar citām nozarēm, kur ir vajadzīgs cilvēku roku darbs, jo ne visus procesus ir iespējams automatizēt. Tāpēc 2018. gadā piesaistīt un noturēt darbiniekus nozarei būs vēl lielāks izaicinājums.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Jūrmala @JurmalaLV seko Rēzeknes piemēram aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/QXI442F58K
aprinkislv
Marts ir piesātināts ar visādiem strīdīgiem un mazāk strīdīgiem datumiem... aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/AhQYPQBfBq
aprinkislv
Literatūrzinātnieks Viesturs Vecgrāvis: Pietrūkst literatūras domāšanai aprinkis.lv/sabiedriba/cil… pic.twitter.com/eIJ6Mr1Qxo

Twitter Citi raksta

BaldonesNovads
7. aprīlī Mercendarbes muižā - Meistaru dienas Baldonē, 2018 “Tradicionālā latviešu kokle”. baldone.lv/lv/baldone/zin… pic.twitter.com/1WYIBwMPIa
sigulda_lv
Otrdien @LIAALatvija Siguldas Biznesa inkubatorā notiks pieredzes stāstu pēcpusdiena „No idejas līdz biznesam”… twitter.com/i/web/status/9…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018