Putnu fabrika Ķekava šogad sagaida putnu gaļas cenu stabilizāciju

(Komentēt)
"Putnu fabrika Ķekava" šogad sagaida putnu gaļas cenu stabilizāciju Foto: arhīvs
2. janvāris, 13:28

Šajā gadā Latvijā ir gaidāma putnu gaļas cenu stabilizācija, aģentūrai LETA prognozēja "Putnu fabrikas Ķekava" valdes priekšsēdētājs Andrjus Pranckevičs.

"2018. gadā sagaidām putnu gaļas cenu stabilizāciju," sacīja Pranckevičs, atgādinot, ka pēdējos divos gados putnu gaļas cenas ir samazinājušās, kas ir ietekmējis Eiropas putnu ražotāju rentabilitāti. Iepriekš minētajam, ņemot vērā lielo konkurenci un pārprodukciju, ir jāveicina situācijas izlīdzināšanās.

Pranckevičs, komentējot tendences nozarē, pastāstīja, ka putnu gaļas tirgus lēnām un stabili – par vairākiem procentiem gadā – aug. Atsevišķas lielākas izmaiņas var novērot brīžos, kad pieaug citu gaļas veidu, piemēram, cūkgaļas, cenas, jo tad cilvēki vairāk izvēlas tieši vistas gaļu. Iepriekš minētās svārstības notiekot katru gadu.

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka nemainīga mājputnu gaļas priekšrocība saglabājas tas, ka tā ir veselīga un diētiska un turklāt lētākā no gaļas veidiem.

LETA jau ziņoja, ka "Putnu fabrikas Ķekava" apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2015. gada 1. jūlija līdz 2016. gada 30. jūnijam, bija 57,219 miljoni eiro, bet zaudējumi – 314 181 eiro.

"Putnu fabrika Ķekava" dibināta 1991. gadā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 18 928 084 eiro. "Putnu fabrikas Ķekava" akciju kontrolpakete pieder Lietuvas holdingam "Linas Agro Group", kas 2013. gada vasarā parakstīja vienošanos ar privātpersonām un juridiskām personām par 87% "Ķekavas", 100% SIA "Broileks", 100% SIA "Cerova" un 100% SIA "Lielzeltiņi" akciju un daļu iegādi.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Paziņoti "Spēlmaņu nakts 2018" balvu pretendenti. Visvairāk nomināciju tiek Latvijas Nacionālajam teātrim… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Foto: Kas notiek Inčukalna gudrona dīķos aprinkis.lv/ekonomika/uzne… pic.twitter.com/CMEAHynH9C
aprinkislv
Mārcis Bendiks. Pecunia non olet jeb Nauda nesmird aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Pza0aXlEW7

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
No 23.jūnija līdz 13.jūlijam, tehniskā pārtraukuma laikā, būs slēgts Siguldas Sporta centra peldbaseins un Ūdens at… twitter.com/i/web/status/1…
sigulda_lv
Vasaras saulgriežu pasākumi Siguldas novadā: sigulda.lv/public/lat/jau… pic.twitter.com/JTtzB4nsu4
Adazu_novads
Uguns zieds Jāņuguns uzziedēšanas vakars Ādažos un Festivāla Baltica Novada diena 19.jūnijā goo.gl/NjxANH

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018