Aprinkis.lv - Pētījums: Pērn grāmat-izdevniecības nozares līderi bija "Apgāds Zvaigzne ABC", "Latvijas Mediji" un "Jumava"

Pētījums: Pērn grāmat-izdevniecības nozares līderi bija Apgāds Zvaigzne ABC, Latvijas Mediji un Jumava

(Komentēt)
Pētījums: Pērn grāmat-izdevniecības nozares līderi bija "Apgāds Zvaigzne ABC", "Latvijas Mediji" un "Jumava" Foto: pixabay.com
31. jūlijs, 16:31

Pērn 44% no Latvijas kopējās grāmatu tirāžas veidoja izdevniecības "Apgāds Zvaigzne ABC", "Latvijas Mediji" un "Jumava" izdevumi, liecina informatīvā pakalpojuma sniedzēja "Lursoft" pētījums par 2017. gadu.

"Apgāds Zvaigzne ABC" pērn izdevis 364 grāmatas, kuru tirāža sasniedza 28% no kopējās grāmatu tirāžas, "Latvijas Mediji" izdevuši 95 grāmatas, kuru tirāža veidoja 12% no kopējās tirāžas, bet "Jumava" - 147 grāmatas, kuru tirāža veidoja 4% no kopējās tirāžas, liecina Latvijas Nacionālās bibliotēkas apkopotie dati par izdevējdarbību Latvijā.

Pērn izdotas 2185 grāmatas, neskaitot krāsojamās grāmatas bērniem, savukārt grāmatu tirāža, salīdzinot ar 2016. gadu, samazinājusies par 11%.

Pētījuma dati atklāj, ka grāmatizdevniecības nozarē vietu raduši 156 uzņēmumi, no tiem astoņi reģistrēti aizvadītajā gadā. No jaunpienācējiem pirmais darbības gads vissekmīgākais bijis "Avantis Publishing". Pirmajā darbības gadā uzņēmums apgrozījis 109 883 eiro un nopelnījis 23 248 eiro.

Vienlaikus sekmīgi darbu turpināja "Izdevniecība Raka", "Pētergailis" un Latvijas ekoloģiskās izglītības apgāds "Vieda".

Kā liecina pētījuma dati, pēdējos gados nozares kopējais apgrozījums saglabājies teju nemainīgs. Grāmatizdevēju apgrozījums 2016.gadā bija 21,54 miljoni eiro, bet, ņemot vērā, ka visi uzņēmumi nav iesnieguši savu finanšu pārskatus, patlaban 2017. gada apgrozījuma rezultāti sasniedz 20,47 miljonus eiro.

Atšķirībā no nozares kopējā apgrozījuma, pērn nozares peļņa piedzīvoja kritumu. Pētījuma dati liecina, ka grāmatizdevēju 2016. gada kopējā peļņa bija 617 640 eiro, bet 2017.gada pašreizējo peļņu veido 180 610 eiro. Pērn ar peļņu strādāja 45 grāmatizdevēji.

"Lursoft" apkopotā informācija liecina, ka pērn "Apgāds Zvaigzne ABC" nodarbināja 314 darbiniekus, "Lielvārds" - 29, "Jumava" - 17 darbiniekus, savukārt "Izdevniecība RaKa" un "Apgāds "Kontinents"" katrs nodarbināja 12 darbiniekus.

Grāmatizdevēju samaksāto nodokļu apjoms, kuru tie pagājušajā gadā iemaksājuši valsts kopbudžetā, gada laikā palielinājies par 2,74%, liecina "Lursoft" apkopotā informācija. Ja 2016.gadā nozares uzņēmumi Valts ieņēmumu dienesta administrētajos nodokļos samaksājuši 4,04 miljonus, tad pērn to summa sasniegusi 4,15 miljonus eiro. Vairāk nekā pusi jeb 62,66% no nozares kopējiem nodokļu maksājumiem samaksājis "Apgāds Zvaigzne ABC".

Otrs lielākais nodokļu maksātājs grāmatizdevēju nozarē bija "Lielvārds", kas samaksāja 431 110 eiro, trešais - "Izdevniecība RaKa" ar 110 300 eiro, ceturtais - "Neputns" ar 93 180 eiro, bet "Dienas grāmata" nodokļos samaksāja 87 590 eiro.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
@Dzintris VDK zinātniskās izpētes komisija @Maris_Zanders : Nav skaidrs, kur mēs patlaban stāvam (pilns teksts) aprinkis.lv/sabiedriba/dzi…
aprinkislv
Mežā vai ezerā, laivā vai uz divriteņa. Ieteikumi nedēļas nogalei Pierīgā aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/B81QOib7x3
aprinkislv
Rūta Muktupāvela iešļūcenēs pa stalažām rāpusies Doma baznīcas tornī. Desmit ekspresjautājumi… twitter.com/i/web/status/1…

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
Ūdensrožu parkā Kadagā uzstādīti jauni piknika galdi un soliņi. pic.twitter.com/u8aJXSQ9fy
BaldonesNovads
Baldonē atklātais Dienas centrs apmeklētājus gaida darba dienās no plkst. 10.00 - 14.00. Esiet laipni aicināti!… twitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Atļauts peldēties visās peldvietās, izņemot Alderu centra pludmali, Lielo Baltezeru (pie kapiem), kur novērota atk… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018