Menu
 

19.IX Koncerts "Četras sievietes dabas" Siguldā

  • Autors:  Apriņķis.lv
19.IX Koncerts "Četras sievietes dabas" Siguldā

19.septembrī plkst. 17.00 Siguldas evaņģēliski luteriskajā baznīcā izskanēs koncerts “Četras sievietes dabas”, kurā uzstāsies četras Latvijā labi zināmas un iemīļotas mūziķes – soprāni Jolanta Strikaite-Lapiņa un Nora Kalniņa, kā arī čelliste Māra Botmane un ērģelniece Ilze Reine. Viendaļīgajā, stundu garajā koncerta programmā tiks apspēlētas četras sievietes dabas, kas pārņem viena otru plūstoši, atspoguļojot sievietes virzību cauri četrām dzīves sfērām.

Programmu veidojušas pašas mākslinieces, smeļoties iedvesmu no divu sieviešu daiļrades kuras abas šķir teju vai gadu tūkstotis – Hildegarde no Bingenas (1098-1179) un Sofija Gubaiduļina (1931). Dziedātāja Nora Kalniņa atklāj, ka visām māksliniecēm koncerta saturs ir personīgs, jo ikviena caur mūziku paudīs sev tuvāko darbu, kurā integrētas arī pārējās, uzskatot, ka pilnīgas sievietes ir tad, kad piedzīvots mirklis no katras.

Koncertā būs iespēja dzirdēt gan labi pazīstamu, gan arī retāk atskaņotu renesanses un baroka meistaru solo skaņdarbus un duetus soprāniem, ērģelēm un čellam, tāpat arī mūsmāju komponistu Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda un Ilzes Reines opusus, kā arī Latvijā vēl neatskaņotu Renātes Stivriņas skaņdarbu ērģelēm “Attende Domino”.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.