Menu
 

12.-13.VIII Saulkrastu Ostas svētki

  • Autors:  Apriņķis.lv
12.-13.VIII Saulkrastu Ostas svētki

12.un 13.augustā Saulkrastos, Skultes ostas teritorijā, notiks Ostas svētki, kad tās iemītnieki durvis vērs vaļā plašākai sabiedrībai, iepazīstinot ar ostas ikdienas aizkulisēm. Sestdien interesentiem būs iespēja doties ekskursijās pa ostas teritoriju, Skultes jahtklubs piedāvās apskatīt ostas skatus no ūdens, kā arī notiks dažādas tematiskas un sportiskas aktivitātes gan lieliem, gan maziem. Ostas svētku ietvaros piektdien un sestdien arī būs iespēja piedzīvot labas mūzikas baudīšanas vakarus ar īpašu atmosfēru. 12.augusts plkst.19.30 uzstāsies Laimis Rācenājs ar orķestri, kam plkst.21.00 sekos vakara īpašie viesi – Raimonds Pauls, Latvijas Radio bigbends, kā arī solisti Ance Krauze un Daumants Kalniņš. Savukārt 13.augusta vakaru iesāks “Queen” mūzikas koncertšovs “Queentesence” un Rihards Saule un turpinās grupa “Mazais princis” ar programmu “Mīlestības retrīts”.


Sestdien, 13. augustā, plkst.11.00-16.00 teritorijā starp gājēju promenādi un kultūras namu “Zvejniekciems” norisināsies jau ierastās svinības jūras tematikā. Muzikāla noskaņa, ūdens sporta sacensības, sportiskas un izzinošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, zivju bufete.

Plkst.11.00 paredzēta ostas jaunāko iedzīvotāju – Zvejniekciema Jauniešu ūdens sporta kluba dalībnieku – svētku parāde. No Aģes tiltiņa aiz kultūras nama līdz jahtu piestātnei būs vērojama burotāju, smaiļotāju un kanoe airētāju defilē. Svinīgu atmosfēru uzturēs orķestris “Lēnām pār tiltu”.

Plkst 12.00-15.00 sacensību gaisotni varēs sajust burātāju regatē “Sudraba buras”, kas notiks labajā pusē Ziemeļu molam. Interesenti sacensības varēs vērot no pludmales, mola un sava ūdens transportlīdzekļa. Savukārt no tiltiņa līdz jahtu piestātnei savas prasmes smaiļošanas un kanoe airētāju sacensībās “Aģes smailes” pārbaudīs disciplīnas jaunākie censoņi.

Iepazīt un uzzināt vairāk par Ostas darbību būs iespēja dodoties ekskursijās gida pavadībā ostas teritorijā. Ekskursiju laiki 11.00, 12.00, 13.30, 14.30. Dalība ekskursijās TIKAI ar iepriekšpieteikšanos rakstot e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un norādot vēlamo laiku. Vietu skaits ierobežots.

Pateicoties Skultes jahtkluba laipnībai arī šogad būs iespēja apskatīt ostas šķautnes un skatus no ūdens un doties nelielā kruīzā ostas akvatorijā. Plkst. 12.00-15.00 pieteikties braucienam būs iespēja turpat uz vietas rindas kārtībā. Brauciens vienai personai 2 eiro.

Plkst.11.30 ar jestru deju soli apmeklētājus priecēs Saulkrastu kultūras centra senioru deju kolektīvs “Saulgrieži”.

Ostas svētkos pasākumu programmu papildinās Lojas teātra aktieru ansamblis, kurš iejutīsies, veco laiku zvejnieku un viņu sievu tēlos. Visiem interesentiem būs iespēja nofotografēties kopā ar senajiem tēliem.

Plkst. 13.00 izrāde bērniem “Lote dodas ekpedīcijā”.

Saulkrastu sporta ģimeņu centrs piedāvās izmēģināt dažādas sportiskas aktivitātes – kā nu bez zābaka mešanas sacensībām ostas svētkos.

Rokdarbu pulciņa “Krustaines” meitas pamācīs uzdarināt savu nakts laternas spīdekli, bet Ultramarīns Gleznotāju Studija iepīs lielformāta kopgleznā.

Ar savu klātbūtni svētkus pagodinās staltie “Jūras zirgi”.

Izgaršot dažādos veidos pagatavotas jūras veltes, sajust zivju smaržu un nobaudīt alu varēs Zivju bufetē. Būs pieejama arī latviešu tradicionālā virtuve. Savukārt otrpus kultūras namam būs apskatāma ikgadējā tomātu šķirņu izstāde “Tomāts 2022”.

Muzikālais celiņš svētkos lieliskā humora garšas speciālista DJ UFO rokās.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.