Menu
 

20.–22.IV Lieldienu pasākumi Pierīgas novados

  • Autors:  Apriņķis.lv
20.–22.IV Lieldienu pasākumi Pierīgas novados

No 20. līdz 22. aprīlim Latvijā, tostarp Pierīgā, ar dažādiem pasākumiem tiek svinētas Lieldienas: būs gan radošās darbnīcas, atrakcijas un izdarības ar olām, gan koncerti, dejas, rotaļas un sportiskas aktivitātes.

Ādažos, Līgo laukumā, 21. aprīlī no plkst. 12.00 gaidāms Lieldienu jampadracis. Uzstāsies vokālā studija "Rakari" un deju kolektīvs "Sprigulēni". Notiks arī olu kaujas, olu krāsošanas meistardarbnīca un citas aktivitātes.

Lieldienu pasākums Babītes novadā notiks automašīnu stāvlaukumā pie kultūrizglītības centra Piņķos 22. aprīlī plkst. 14.00. Apmeklētājus priecēs danču mūzikas grupa "Trejdeviņi" un Edgars Lipors, deju kolektīvs "Kaspīne", "Dārta", vokālās grupas "Karameles", "Ledenītes" un "Bon Bon". Darbosies radošās darbnīcas. Ripināt olas un iesaistīties rotaļās aicinās Lieldienu zaķis no radošās apvienības "Pasaku nams". Būs arī Lieldienu tirdziņš un dažādas atrakcijas.Ikšķiles estrādē 21. aprīlī plkst. 12.00 priecēs "Krāsainākās Lieldienu olas meklējumi" – atraktīva programma ar dziesmām, dejām, rotaļām un konkursiem.


Inčukalna novadā Lieldienas tiks ieskandinātas 20. aprīlī plkst. 12.00 pie Vangažu kultūras nama, no plkst. 10.00 notiks Lieldienu tirdziņš un sejiņu apgleznošana. 

Savukārt 22. aprīlī plkst. 11.00 Inčukalnā bērnu laukumā pie tautas nama norisināsies pasākums ģimenēm ar bērniem "Jautrās Pūka un brālīša Trusīša Lieldienas". Dziesmas, rotaļas un olu kaujas. Oliņas jāņem līdzi. Ja būs slikti laikapstākļi, pasākums notiks tautas namā.


Krimuldas novadā Lēdurgas dendroparkā Lieldienas tiks svinētas 21. aprīlī plkst. 13.00 kopā ar folkloras kopu “Putni”. Gaidāmas dažādas aktivitātes – olu krāsošana, ripināšana un meklēšana. Varēs iet rotaļās, piedalīties stafetēs un Lieldienu atrakcijās, kā arī izbaudīt šūpošanās priekus. Plkst. 16.00 Lēdurgas kultūras namā bērnu un jauniešu deju kolektīvs sniegs svētku koncertu.


Savukārt 22. aprīlī plkst. 12.00 Krimuldas vidusskolas stadionā notiks ģimeņu pasākums “Sporta ola 2019”. Paredzētas sportiskas aktivitātes, dziesmas, rotaļas, putnu būrīšu gatavošana un uzstādīšana, šūpoles un olu ripināšana, zaķu izstāde, zolītes mači un ūdens prieki Krimuldas vidusskolas baseinā.


Ķekavas novadā svētkus svinēs 22. aprīlī plkst. 12.00 Katlakalna tautas namā un pagalmā. Plkst. 12.00 notiks izrāde mazajiem skatītājiem "Dižmeža Lieldienu noslēpums", bet plkst. 12.45 tautas nama pagalmā – dziesmas un dejas, radošās darbnīcas, sportiskas aktivitātes, olu kaujas un Lieldienu zupas baudīšana.


Mālpils kultūras centrā 21. aprīlī plkst. 18.00 gaidāma muzikāla Lieldienu izrāde bērniem ar līdzdarbošanos "Otiņas un Krāsiņas Lielā diena". Līdzi jāņem krāsotas olas.

21. aprīlī plkst. 12.00 Mārupes kultūras namā un Mārupes kultūras nama iekšpagalmā svinēs Lieldienas kopā ar folkloras grupu "Laiksne", būs kopīga šūpošanās, olu ripināšana un Lieldienu tradīciju apzināšana.Olaines novadā Lieldienām sāks gatavoties laikus. Jaunolaines kultūras namā 18. aprīlī plkst. 16.00–18.00 notiks krāsaino olu darināšana 20. aprīļa spēlei. 20. aprīlī: plkst. 14.00 būs lielā šūpošanās, zaķu izstāde un Lieldienu tirdziņš pie Jaunolaines kultūras nama, plkst. 14.00–15.30 olu meklēšanas sacensības (reģistrēšanās pie ieejas uz bibliotēku), plkst. 14.30 zaķu spēles autostāvvietā pie Jaunolaines kultūras nama (lietus gadījumā – mazajā zālē), plkst. 17.00 koncerts ar lielo zaķi un izstādes "Pavasaris nebēdnis" dalībnieku apbalvošana.

Savukārt 21. aprīlī plkst. 11.00 parkā pie Olaines kultūras centra kopā ar folkloras kopu "Dzedzieda" notiks tradicionālās Lieldienu izdarības un rotaļas, tiks vārīta skābeņu zupa un būs iespēja dziedāt kopā ar "Olaines cālīšiem". Līdzi jāņem krāsainas Lieldienu olas. Sliktu laikapstākļu gadījumā pasākums notiks kultūras namā.

22. aprīlī no plkst. 11.00 Lieldienas tiks svinētas Ropažu vēsturiskajā parkā, kur gaidāms tirgus, radošās darbnīcas, svētku koncerts, izjādes ar zirgiem un citas aktivitātes.


Salaspilī Daugavas muzejā svētku sajūtu varēs gūt 21. aprīlī no plkst. 11.00. Tradīcijas varēs kopt kopā ar folkloras kopu "Dandari", ejot jautrās dejās un rotaļās, līdzi ņemtās krāsotās olas tiks mītas un ripinātas, bet vasaras odus varēs izgaiņāt lielajās parka šūpolēs. Tāpat būs iespēja vizināties pa parka simtgadīgajām taciņām elektromobīlī, bet drosmīgākie – stalti izjāt ar poniju. Visas dienas garumā skanēs mūzika, būs pieejamas radošas aktivitātes un viss plašais parks pavasarīgām pastaigām.

21. aprīlī no plkst. 10.00 Saulkrastu mežaparkā notiks svētku pasākums “Lieldienu jampadracis”. Varēs iepirkties tirgū, uzstāsies mākslinieciskie kolektīvi un grupa “The Grooving Miles”, būs arī olu ēdienu konkurss.


20. līdz 22. aprīlim Siguldā notiks Šūpoļu festivāls, kuru 20. aprīlī plkst. 13.00 atklās atraktīvs Zaķu skrējiens no Siguldas dzelzceļa stacijas laukuma. Šūpoļu festivālā būs iespēja izšūpoties vairāk nekā 110 unikālās un neparastās mūziķu, mākslinieku, uzņēmēju un novadnieku ģimeņu rādītās šūpolēs.

21. aprīlī, Šūpoļu festivāla laikā, plkst. 10.00–16.00 Siguldas pils kompleksā notiks Lieldienu gadatirgus, kurā piedalīsies amatnieki, mājražotāji, zemnieku saimniecības ar pašu audzētu un ražotu produkciju, kā arī ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji.

Savukārt plkst. 12.00–15.00 pie tirdzniecības centra "Raibais suns" Siguldā varēs piedalīties jautrās rotaļās, atrakcijās, konkursos un radošās darbnīcās. Dalībnieki aicināti līdzi uz pasākumu ņemt vienu krāsotu olu un piedalīties konkursā "Skaistākā ola". Konkursa sākums plkst. 12.30, uzvarētāja noskaidrošana un apbalvošana – plkst. 13.30.

22. aprīlī plkst. 13.00 Siguldas Romas katoļu baznīcā skanēs mākslu skolas "Baltais flīģelis" kora un Siguldas jauniešu kamerorķestra Lieldienu koncerts. Diriģenti Pēteris Plūme un Solveiga Vītoliņa. Savukārt plkst. 14.30 Turaidas muzejrezervātā svinēs gadskārtu ieražu svētkus pasākumā "Spīdi nu, saulīte!". Lieldienu tradīcijas varēs apgūt kopā ar Siguldas folkloras kopu "Senleja". 

Lieldienu pasākums gaidāms arī Jūdažos. 21. aprīlī plkst. 14.00 būs iespēja iesaistīties Lieldienu radošajās darbnīcās un rotaļās, kā arī izšūpoties bērnu vokālās grupas "Zibsnis" dziesmu un Allažu pamatskolas deju kolektīva "Avotiņi" deju šūpoles.

Stopiņu novadā Līgo parkā 21. aprīlī plkst. 13.00 notiks pasākums ''Krāsainās Lieldienas Līgo parkā''. Koncertā piedalās: VPDK "Luste", VPDK "Stopiņš", SDK "Ulenbroks", folkloras kopa "Rija". Gaidāmas arī muzikālas rotaļas, radošas aktivitātes bērniem, olu krāsošana zem Līgo parka lielā ozola un citas aktivitātes.

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.