Menu
 

Aspekti, kas jāizvērtē, plānojot iegādāties automašīnu

  • Autors:  Apmaksāta publikācija
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Automašīnas iegāde var būt satraucoša, bet vienlaikus arī biedējoša. Īpaši tad, ja nav iepriekšējas pieredzes un trūkst skaidrības, kam pievērst uzmanību, lai pirkums neliktu vilties. Turpinājumā daži padomi, kas noderēs!

Nosakiet savu budžetu

Apsverot iegādāties auto, sāciet ar to, ka izvērtējiet, cik daudz varat atļauties šim pirkumam tērēt. Ja vajadzīgs finansējums, noderēt var auto līzings vai kredīts. Abas šīs iespējas ļauj saņemt izvēlēto auto uzreiz, bet norēķināties par to vēlāk - veicot noteiktus ikmēneša maksājumus. Tomēr starp līzingu un auto kredītu ir būtiskas atšķirības, tādēļ pirms lēmuma pieņemšanas svarīgi izvērtēt abus variantus.

Domājot par savām finansiālām iespējām, atcerieties, ka automašīnas cena nav vienīgā izdevumu kategorija. Ja noformējat līzingu vai kredītu, Jums jārēķinās ar procentu maksājumiem, tāpat būs vajadzīga automašīnas apdrošināšana. Jāizvērtē arī degvielas cenas un spēkrata uzturēšanas izmaksas.

Nesteidzieties

Automašīna ir gana nozīmīgs pirkums, tādēļ ar to noteikti nevajadzētu steigties. Apskatiet vairākas iespējas, apdomājiet savas vajadzības un iespējas, un tikai tad pieņemiet gala lēmumu.

Pārliecinieties par pārdevēja uzticamību

Ja plānojat iegādāties pilnīgi jaunu automašīnu, risks iegādāties spēkratu ar defektiem ir ļoti minimāls. Un pat ja rodas kādas problēmas, automašīnai ir ražotāja noteikta garantija, kas nozīmē, ka sarežģījumi tiks novērsti.

Savukārt, ja domājat par lietota auto iegādi, riski saskarties ar neparedzētiem sarežģījumiem ir daudz lielāki. Tieši tādēļ ir būtiski izvēlēties uzticamu pārdevēju, kas nebūs ieinteresēts noslēpt kādu būtisku informāciju par spēkrata tehnisko stāvokli. Neatkarīgi no tā, vai iegādājieties automašīnu no dīlera vai privātpersonas, pirms tam iepazīstieties ar atsauksmēm.

Rūpīgi apskatiet automašīnu klātienē

Lai saprastu, vai automašīna patiešām atbilst Jūsu prasībām, noteikti veiciet izmēģinājuma braucienu.

Ja plānojat iegādāties jau lietotu auto, veiciet rūpīgu tā apskati. Ja neesat drošs, ka spēsiet pienācīgi izvērtēt spēkrata vizuālo un tehnisko stāvokli, lūdziet palīdzību speciālistam. Vislabāk, ja nododat automašīnu apskatei kādā neatkarīgi auto servisā. Godprātīgs pārdevējs šādai iespējai noteikti piekritīs.

Automašīnas iegāde ir atbildīgs process, kur nav vietas steigai. Izvērtējiet savas vajadzības un iespējas, lai pirkums apmierinātu ne tikai pirmajā mirklī, bet arī ilgtermiņā!

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.